Janusz Bobrek

Władze Sącza nie chcą pociągu w weekendy?

Codziennie z kursów szynobusu korzysta ok. 12 tys. sądeczan. W weekendy mieszkańcy Heleny muszą sobie radzić bez niego Fot. Janusz Bobrek Codziennie z kursów szynobusu korzysta ok. 12 tys. sądeczan. W weekendy mieszkańcy Heleny muszą sobie radzić bez niego
Janusz Bobrek

Mieszkańcy osiedla Helena i podsądeckich wsi chcieliby jeździć szynobusem także w soboty i niedziele. Za dodatkowy kurs są gotowi zapłacić, bo wielu z nich pracuje lub uczy się zaocznie i ma kłopot z dojazdem do centrum Nowego Sącza. Andrzej Górski, prezes MPK, mówi, że takie rozwiązanie jest niemożliwe, bo na przeszkodzie stoi obsługa towarowa na odcinku Nowy Sącz - Marcinkowice. Tymczasem PKP twierdzi, że to żadna przeszkoda.

Według prezesa MPK w Nowym Sączu Andrzeja Górskiego szynobus nie może jeździć w weekendy, bo na przeszkodzie stoją kursy pociągów towarowych i wakacyjnego składu retro. Tymczasem Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP PLK, zapewnia nas, że weekendowe kursy są możliwe, tylko miasto musi dogadać się z PKP Cargo.

Z szynobusu chcieliby korzystać mieszkańcy Heleny i okolicznych wsi gminy Chełmiec. Wielu z nich pracuje w weekendy w centrum Nowego Sącza lub uczy się tu zaocznie i musi się przerzucić na transport samochodowy przez zakorkowany most północny. O włączenie przynajmniej sobót do rozkładu jazdy szynobusu prosili prezydenta Tadeusza Potoczka przewodniczący Zarządu Osiedla Helena i radny Grzegorz Fecko.

Po której stronie leży racja? Co o sprawie mówią urzędnicy i PKP? O tym w dalszej części tekstu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.