Wojciech Wardacki: siedzibą Grupy Azoty pozostaje Tarnów. Nie ma planów jej przenosin w inne miejsce

Czytaj dalej
Fot. Artur Gawle
Paweł Chwał

Wojciech Wardacki: siedzibą Grupy Azoty pozostaje Tarnów. Nie ma planów jej przenosin w inne miejsce

Paweł Chwał

O kondycji spółki, jej zaangażowaniu we wspieranie kultury, sportu i działań charytatywnych w Tarnowie i regionie, podwyżkach dla pracowników oraz planowanych inwestycjach rozmawiamy z prezesem Grupy Azoty - Wojciechem Wardackim.

Dlaczego Azoty wycofały się ze sponsorowania Tarnowskiej Nagrody Filmowej, festiwalu komedii Talia oraz Centrum Muzyki w Lusławicach? Czy to koniec dotowania kultury w mieście i regionie?

W kwestiach sponsoringu nic się nie zmieniło. W ostatnich trzech latach wsparliśmy działania kulturalne, ale również sportowe, charytatywne czy edukacyjne w regionie kwotą przeszło 20 milionów złotych. Rocznie wydajemy na ten cel przeszło 7 milionów złotych. Nikt nie ma jednak monopolu na wsparcie od Grupy Azoty. Mówimy otwarcie o tym, że chcemy angażować się w różne przedsięwzięcia, ale nie zamykamy się tylko w wąskim gronie tych, które dotowaliśmy wcześniej. Wspierając różne inicjatywy, oczekujemy również wymiernych korzyści i mierzalnych efektów naszych działań.

Jesteście wciąż wierni drużynie żużlowców tarnowskiej Unii. Czy zespół, który udało się skompletować, poradzi sobie w ekstralidze i nie przyniesie wstydu kibicom i sponsorowi?

Jako sponsor oczekujemy od zarządu określonych działań, aby- tak jak my - wywiązywał się ze swoich zobowiązań. W tym zakresie mamy pewne wątpliwości i obawy, które na bieżąco sygnalizujemy.

Jakie cele postawiono przed drużyną w nadchodzącym sezonie: utrzymanie w elicie, pierwsza trójka, a może mistrzostwo?

Każdemu sponsorowi zależy na tym, aby wspierana przez niego drużyna zdobywała jak najlepsze miejsca. Sam chciałbym oglądać, jak „Jaskółki” odbierają puchar i dyplomy za zdobycie mistrzostwa Polski. To jest naszym marzeniem. My, jako sponsor, będziemy oczekiwać na pewno określonych efektów naszego wsparcia w żużel w Tarnowie.

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • czy Azoty zaangażują się w budowę stadionu w Mościcach
 • jakie były najistotniejsze inwestycje Azotów
 • czy wzrosną pensje pracowników grupy Azoty
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.