Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Janusz Bobrek

Wójt Rytra chce wziąć 5 mln zł kredytu na nowy urząd. Radni są przeciw, czekają na wybory

Władysław Wnętrzak od wielu lat stara się o nowy budynek urzędu. Na razie gmina ma projekt, ale nie stać jej na budowę Fot. Janusz Bobrek Władysław Wnętrzak od wielu lat stara się o nowy budynek urzędu. Na razie gmina ma projekt, ale nie stać jej na budowę
Janusz Bobrek

Władysław Wnętrzak, wójt najmniejszej gminy w regionie, nie porzuca planów budowy urzędu, ale radni nie chcą zgodzić się na zaciągnięcie 5 mln zł kredytu. Twierdzą, że wójt w zamian za poparcie, proponował im 8 tys. zł dotacji na klub sportowy.

Plany obiektu czekają od kilku lat na realizację. Szansą na powstanie było połączenie budowy urzędu z centrum kultury, którego brakuje w gminie, ale projekt nie otrzymał dofinansowania w ramach unijnych funduszy na rewitalizację.

Peerelowskie baraki

- Warunki są takie jakie są, nie dość, że śmierdzi, to ściany są w technologii letniej i zimą centralne ogrzewanie bierze tyle oleju opałowego, ile może. Koszty są ogromne, że nie wspomnę o peerelowskiej dziurawej stolarce - wylicza wójt.

W ramach projektu rewitalizacyjnego, w którym Rytro starało się o środki na centrum kultury wraz z biblioteką warte 8 mln zł, nie można było wnioskować o pieniądze na budowę urzędu.

- Znaleźliśmy inny konkurs ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i złożyliśmy projekt urzędu wraz z wyposażeniem na kwotę prawie 5 mln zł - zaznacza Władysław Wnętrzak.

Czytaj więcej:

 • Jak sprawę komentuje wójt?
 • Co mówi Tomasz Kulig, przewodniczący Rady Gminy Rytro?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.