Janusz Bobrek

Wójt Rytra chce wziąć 5 mln zł kredytu na nowy urząd. Radni są przeciw, czekają na wybory

Władysław Wnętrzak od wielu lat stara się o nowy budynek urzędu. Na razie gmina ma projekt, ale nie stać jej na budowę Fot. Janusz Bobrek Władysław Wnętrzak od wielu lat stara się o nowy budynek urzędu. Na razie gmina ma projekt, ale nie stać jej na budowę
Janusz Bobrek

Władysław Wnętrzak, wójt najmniejszej gminy w regionie, nie porzuca planów budowy urzędu, ale radni nie chcą zgodzić się na zaciągnięcie 5 mln zł kredytu. Twierdzą, że wójt w zamian za poparcie, proponował im 8 tys. zł dotacji na klub sportowy.

Plany obiektu czekają od kilku lat na realizację. Szansą na powstanie było połączenie budowy urzędu z centrum kultury, którego brakuje w gminie, ale projekt nie otrzymał dofinansowania w ramach unijnych funduszy na rewitalizację.

Peerelowskie baraki

- Warunki są takie jakie są, nie dość, że śmierdzi, to ściany są w technologii letniej i zimą centralne ogrzewanie bierze tyle oleju opałowego, ile może. Koszty są ogromne, że nie wspomnę o peerelowskiej dziurawej stolarce - wylicza wójt.

W ramach projektu rewitalizacyjnego, w którym Rytro starało się o środki na centrum kultury wraz z biblioteką warte 8 mln zł, nie można było wnioskować o pieniądze na budowę urzędu.

- Znaleźliśmy inny konkurs ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i złożyliśmy projekt urzędu wraz z wyposażeniem na kwotę prawie 5 mln zł - zaznacza Władysław Wnętrzak.

Czytaj więcej:

 • Jak sprawę komentuje wójt?
 • Co mówi Tomasz Kulig, przewodniczący Rady Gminy Rytro?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.