Artur Drożdżak

Wróżby to był tylko pretekst. Żeńska banda nie miała litości

Oskarżone na sali rozpraw krakowskiego sądu: Balbina M., Janina T., Kornelia K. i Małgorzata C. Ciąży na nich 10 zarzutów dokonania kradzieży i rozbojów. Fot. Artur Drożdżak Oskarżone na sali rozpraw krakowskiego sądu: Balbina M., Janina T., Kornelia K. i Małgorzata C. Ciąży na nich 10 zarzutów dokonania kradzieży i rozbojów. Grozi do 12 lat pozbawienia wolności
Artur Drożdżak

Oskarżone wpadły po nieudanym skoku na kobietę w Szklarach. Teraz przed krakowskim sądem zgodnie zaprzeczają zarzutom.

- Ja pani powróżę, przyszłość przepowiem, nie skłamię - tak wróżki zagadywały starsze panie i zachęcały, by wpuściły je do domów. W razie odmowy nie były już takie przymilne. Brutalnie atakowały swoje ofiary lub korzystając z ich nieuwagi kradły cenne rzeczy i pieniądze.

Szło im nieźle, ponieważ tworzyły dobrze zorganizowaną szajkę, która działała w Małopolsce. Dopuszczały się również przestępstw na Śląsku i pod Opolem. Teraz przed krakowskim sądem zaprzeczają zarzutom i przekonują, że nie były we wszystkich miejscowościach, w których dochodziło do napadów i zuchwałych kradzieży.

Jeździły i napadały

W Aleksandrowicach pod Zabierzowem „wróżki” wykręciły rękę właścicielce domu, aby im nie przeszkadzała. Zarzuciły też chustę na głowę, by nie widziała, co się dzieje, a także groziły śmiercią. Kobieta straciła 13 250 zł.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak szajka usprawiedliwia zmianę zeznań oraz kto padał ofiarą grupy. 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.