Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wstyd i hańba. Śląskie derby Piast Gliwice - Górnik Zabrze zakończyła zadyma kiboli

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Rafał Musioł

Wstyd i hańba. Śląskie derby Piast Gliwice - Górnik Zabrze zakończyła zadyma kiboli

Rafał Musioł

Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze został zakończony w 81. minucie, gdy do akcji wkroczyli policjanci. Wcześniej kibole uniemożliwili grę. Wstyd na całą Polskę

W 49. minucie meczu w Gliwicach Górnik poległ od broni, którą wiosną stosował z zabójczą skutecznością. Rzut rożny wykonał Gerard Badia, w polu karnym fizyczną walkę z trójką rywali wygrał Mateusz Szczepaniak i wpakował piłkę głową do siatki.

PIAST GLIWICE CHCE DOKOŃCZYĆ MECZ Z GÓRNIKIEM I APELUJE O FAIR PLAY

PREZYDENT GLIWIC CHCE DOŻYWOTNICH KAR STADIONOWYCH DLA KIBOLI

7 KIBOLI ZATRZYMANYCH PO MECZU PIAST - GÓRNIK. BĘDĄ NASTĘPNI

Zabrzanie próbowali odrobić stratę, ale to gliwiczanie byli bliżsi zadania kolejnego trafienia. Gdy na zegarze pojawiła się 81. minuta nastąpił początek końca derbów. W sektorze zajmowanym przez kibiców gości zapłonęła flaga Piasta, jedna z tych skradzionych w sierpniu 2016 roku. Szalikowcy z Gliwic zeszli ze swojego sektora i zaczęli wyłamywać ogrodzenie dzielące ich od murawy. Gdy padło, trzech wybiegło na murawę. W kierunku zadymiarzy ruszył nawet trener Waldemar Fornalik, ale harcowników złapano dopiero po dłuższym czasie.

Podczas gonitw reszta grupy kontynuowała niszczenie ogrodzenia. Na stadion weszła policja, najpierw oddziały piesze, potem trzech funkcjonariuszy na koniach oraz policjanci z psami. W wyłamanej bramie doszło do utarczek, w ruch poszły miotacze gazu i broń gładkolufowa, z drugiej strony rzucano... muszlami klozetowymi i umywalkami wyrwanymi z łazienek na dolnym poziomie trybuny.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZADYMY KIBICÓW

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Rafał Musioł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.