Wszystkie Mamy Nowego Sącza łączcie się - teraz w klubie dla mam!

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Chudy
Tatiana Biela

Wszystkie Mamy Nowego Sącza łączcie się - teraz w klubie dla mam!

Tatiana Biela

Sądeckie stowarzyszenie Klub Aktywnych Mam to grupa energetycznych kobiet, które postanowiły stworzyć dla wszystkich rodzicielek przestrzeń dla wspólnych działań. Teraz organizują I Sądeckie Forum Mam.

W piątkowe popołudnie zazwyczaj puste o tej porze korytarze sądeckiej uczelni WSB- NLU wypełnia gwar kobiecych głosów. Panie uwijają się jak w przysłowiowym ukropie przygotowując torby z podarunkami dla uczesticzek zbliżającego się pierwszego Sądeckiego Forum Mam. Do 26 maja pozostało niewiele czasu, a wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik. Członkinie Stowarzyszenia Klub Aktywnych Mam z Nowego Sącza chcą, żeby sądeckie mamy mogły wziąć udział w naprawdę niepowtarzalnym wydarzeniu.

Wszystko zaczęło się od Gosi

Kiedy Małgorzata Szlag urodziła pierwsze dziecko dużo czasu spędzała z maluszkiem w domu. - Brakowało mi kontaktu z ludźmi, a zwłaszcza z innymi mamami, z kt órymi mogłabym porozmawiać, poprosić o radę, czy wymienić się doświadczeniami - wspomina.

Wtedy właśnie zaczął w niej powoli kiełkować pomysł założenia grupy wsparcia dla mam, który z czasem miał się przekształcić w dzisiejszy Klub Aktywnych Mam. Na początku zebrało się kilka pań, które zaczęły się regularnie spotykać - opowiada Justyna Wolanin.

Było to dwa lata temu, wtedy też Klub został zarejestrowany. Natomiast w tym roku przekształcił się w stowarzyszenie, w którym działa aktualnie osiem kobiet. Mamy potykają się dwa razy w miesiącu. Choć zaczęło się od jednej, zdeterminowanej i aktywnej mamy, jej pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, bo sądeczanki czekały na taką inicjatywę.

Czytaj więcej i dowiedz się, co stanowi główną działalność stowarzyszenia i kto znajdzie w nim miejsce dla siebie. 

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.