Wybierasz się na jesienny spacer? Pozbieraj żołędzie dla zwierząt z bydgoskiego zoo

Czytaj dalej
Fot. www.pixabay.com
Dorota Witt

Wybierasz się na jesienny spacer? Pozbieraj żołędzie dla zwierząt z bydgoskiego zoo

Dorota Witt

Rozpoczęła się doroczna zbiórka żołędzi dla zwierzaków z bydgoskiego zoo. Akcja potrwa do końca października. Swój pomysł na to, co zrobić z zebranymi podczas spaceru żołędziami, mają też miłośnicy drzew. A z kasztanami? Mogą pomóc Emilce, która ma ciężką wadę serca.

Jak co roku o tej porze Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaczyna akcję Zbieramy żołędzie dla zwierząt. To szansa na to, by urozmaicić dietę podopiecznych bydgoskiego zoo.

Żołędzie ze smakiem zjedzą między innymi: żubry, jelenie, daniele i łosie. Co ważne, dębowe owoce muszą być zdrowe i suche.

Pracownicy Myślęcinka proszą, aby w miejscu zbierania żołędzi, pozostawić też część dla okolicznych zwierząt. Do zoo nie należy przynosić kasztanów.

Miłośnicy drzew mają jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie zebranych podczas jesiennego spaceru żołędzi. Można je po prostu zakopać np. w lesie i trzymać kciuki, by wyrósł z niego dąb.

Kasztany na pomoc Emilce z Nakła

Sporo dobrego można też zrobić, zbierając kasztany. Emilka Rybarczyk z Nakła cierpi z powodu ciężkiej, śmiertelnej wady serca. Dochód ze sprzedaży kasztanów zebranych podczas akcji charytatywnej zostanie przeznaczony na jej leczenie. W tej sprawie można się kontaktować pod numerem telefonu 793 604 309.

Emilka ma zespół Downa. O tym, że urodzi się chora rodzice wiedzieli jeszcze przed porodem. W grudniu 2019 roku dziewczynka przeszła pierwszą operację - zwężenie pnia tętnicy płucnej, co miało zapobiec niedotlenieniu i nadciśnieniu płucnemu. Niestety, zabieg nie przyniósł w pełni oczekiwanych rezultatów. Polscy lekarze zaproponowali dziewczynce jedynie leczenie paliatywne. - Musimy walczyć dalej i szukać pomocy za granicą - mówią rodzice. - Z nadzieją i niecierpliwością czekamy za pozytywną odpowiedź z zagranicznych klinik.

A już teraz zbierają pieniądze na wyjazd do tej, która będzie mogła pomóc dziewczynce. Zbiórka jest prowadzona na stronie www.siepomaga.pl.

Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.