Wybierz się na Bydgoski Festiwal Nauki. Impreza startuje już dziś!

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
(ea)

Wybierz się na Bydgoski Festiwal Nauki. Impreza startuje już dziś!

(ea)

Dziś rozpoczyna się Bydgoski Festiwal Nauki, organizowany przez bydgoskie uczelnie oraz środowiska pozauczelniane. Impreza potrwa do niedzieli.

Rozmowa z dr. Adamem Koseckim z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, z Biura Organizacyjnego Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Dziś rozpoczyna się Bydgoski Festiwal Nauki. Impreza odbędzie się już po raz dziewiąty. Czym wyróżnia się tegoroczna edycja festiwalu?
Na pewno rekordową liczbą zajęć, warsztatów, wykładów itp. Jest to w sumie ponad 1000 propozycji. Na warsztatach, na które przyjmowane są zapisy, przygotowaliśmy aż 27 tysięcy miejsc. Na niektóre można się jeszcze zapisywać. Propozycji jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzisiaj rozpoczyna się Bydgoski Festiwal Nauki
Zbiory prywatne Dr Adam Kosecki, UKW

Do jakich grup wiekowych skierowane są Państwa propozycje?
Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych. Mamy zajęcia dla przedszkolaków, seniorów, uczniów, studentów itp. Z myślą o dzieciach zostały przygotowane animacje, zajęcia rozwijające kreatywność, zwłaszcza z takich dziedzin jak sztuka, plastyka, muzyka. Seniorzy mogą wziąć udział w zajęciach dotyczących ich bezpieczeństwa, także w internecie, z zakresu kultury, techniki itp. Z kolei dla uczniów gimnazjów czy szkół średnich mamy bardzo dużo propozycji z różnych dziedzin nauki. Ci młodzi ludzie mogą poczuć się przez chwilę jak studenci, ponieważ zajęcia odbywają się w tych samych laboratoriach czy salach. Nie zabraknie rozmaitych ciekawostek, m.in. będzie można dowiedzieć się, jak wyizolować DNA, rozmnożyć rośliny in vitro czy zaprogramować drona.

Imprezę zakończy wielki Piknik Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę na Wyspie Młyńskiej. Jakie atrakcje będą czekać na tych, którzy wybiorą się na tę imprezę?
Piknik potrwa od godziny 12 do 18, a wezmie w nim udział około 20-25 wystawców uczestniczących w festiwalu. Swoje stoiska przygotują wszystkie organizujące go uczelnie z Bydgoszczy, czyli UKW, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Collegium Medicum UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki i Bydgoska Szkoła Wyższa oraz środowiska pozauczelnianie. Będzie m.in. Fundacja Profesora Ciekawskiego, Teatr Polski czy Nadleśnictwo Żołędowo. Wstęp na piknik jest wolny.

Szczegółowy program BFN jest dostępny na www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl

(ea)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.