Wybory do europarlamentu. Krzysztof Jurgiel: Wiecznie drugi na euroliście

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Wybory do europarlamentu. Krzysztof Jurgiel: Wiecznie drugi na euroliście

Tomasz Maleta

Jeśli podlaski elektorat zmobilizuje się wystarczająco mocno, co najmniej tak samo jak w ostatnich wyborach sejmikowych, to jest nie tylko w stanie przeciwważyć olsztyński, ale też zniwelować bonus, jaki na starcie ma Karol Karski - jako lider listy - nad Krzysztofem Jurgielem.

Gdy w czerwcu ubiegłego roku Krzysztof Jurgiel żegnał się z teką ministra rolnictwa - oficjalnie z powodów osobistych, nieoficjalnie ruch ten miał polepszyć notowania PiS w walce z PSL o elektorat wiejski przed samorządową elekcją - spekulowano, że na otarcie łez będzie przymierzany jako kandydat na europosła. Co prawda nie wspominano z jakiego miejsca, ale siłą rzeczy każdy były lub obecny minister jest naturalną lokomotywą wyborczą. Prawidłowość ta znalazła zresztą odzwierciedlenie w przedstawionych we wtorek przez PiS propozycjach partyjnych eurojedynek.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.