Wybory samorządowe 2018 w Opolu. Ruch "Obywatele dla Opola" zagraża Mniejszości Niemieckiej

Czytaj dalej
Fot. Piotr Guzik
Piotr Guzik

Wybory samorządowe 2018 w Opolu. Ruch "Obywatele dla Opola" zagraża Mniejszości Niemieckiej

Piotr Guzik

Ruch „Obywatele dla Opola” ma ułatwić społecznikom wejście do rady miasta. Koalicja Obywatelska – czyli Platforma, Nowoczesna i PSL – nie obawiają się konkurencji z tej strony. W przeciwieństwie do Mniejszości Niemieckiej.

Za sformowaniem ruchu “Obywatele dla Opola” stoją ludzie z opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji, Stowarzyszenia „Demokratyczne Państwo Prawne” oraz Stowarzyszenia Obrony Samorządności „Na Swoim”, które zrzesza przeciwników zmiany granic Opola. Na czwartkowej konferencji prasowej twórcy ruchu podkreślali, że chcą ułatwić walkę o mandaty radnych ludziom bezpartyjnym, którzy obecnie działają na rzecz swoich społeczności lokalnych, a którzy chcą działać na szerszą skalę bez angażowania się w politykę.

W wyborach do rady miasta nowa obywatelska formacja będzie natomiast problemem przede wszystkim dla Mniejszości Niemieckiej. MN planowała bowiem zawalczyć o głosy tych, którzy są niezadowoleni ze zmiany granic Opola z początku 2017 roku. Skoro “Obywateli…” założyli m.in. ludzie, którzy byli czynnie zaangażowani w protesty przeciw powiększeniu miasta, to mogą podebrać MN nieco głosów.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.