Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wybory samorządowe 2018. Wspólna Małopolska nie taka groźna

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec / Polska Press
Grzegorz Skowron

Wybory samorządowe 2018. Wspólna Małopolska nie taka groźna

Grzegorz Skowron

Wybory samorządowe. To miała być poważna konkurencja dla list partyjnych. Nie udało się jednak przyciągnąć wielu znanych nazwisk

- Możemy mieć od 3 do 6 radnych sejmiku - zapowiada Witold Latusek, sekretarz stowarzyszenia Wspólna Małopolska. Opublikowane do tej pory sondaże w ogóle nie uwzględniają tego komitetu, wyniki kończą się na listach Kukiz’15, którym badania dają w Małopolsce ok. 5 proc.

Gdzie te mocne listy

Podawany przez Witolda Latuska wynik może i byłby realny, gdyby listy Wspólnej Małopolski były mocniejsze. Ale, wbrew zapowiedziom sprzed wakacji, nie ma na nich wielu znanych nazwisk.

Najbardziej rozpoznawalna kandydatka tego komitetu to Marta Patena, która otwiera krakowską listę WM do sejmiku. Cztery lata temu była ona kandydatką PO na prezydenta Krakowa, w pierwszej turze zajęła dopiero czwarte miejsce.

W Tarnowie listę otwiera były prezydent tego miasta Mieczysław Bień. I to raczej koniec nazwisk, które kiedyś miały mocną pozycję w lokalnej polityce. Więcej jest ludzi związanych w przeszłości z PO, ale raczej działaczy z drugiego szeregu. Np. liderem w okręgu podkrakowskim jest Paweł Ścigalski, były radny Krakowa, dziś pełnomocnik prezydenta ds. jakości powietrza.

Właśnie przejęcie od Platformy samorządowców miało być atutem list Wspólnej Małopolski. Ale wielu, z którymi rozmawiał Witold Latusek i którzy początkowo byli zainteresowani startem w wyborach pod nowym szyldem, ostatecznie odmówiło współpracy.

Czytaj więcej:

 • Rozliczenia? Po wyborach
 • Małgorzata Gromala wybrała własny szyld
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Grzegorz Skowron

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.