Wykolejony tramwaj, spawanie torów pod Wawelem. Utrudnienia dla pielgrzymów [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Tymczak
Piotr Tymczak

Wykolejony tramwaj, spawanie torów pod Wawelem. Utrudnienia dla pielgrzymów [WIDEO]

Piotr Tymczak

Pielgrzymi na samym początku Światowych Dni Młodzieży przekonali się, że nie można być pewnym krakowskiej komunikacji.

We wtorek rozpoczęły się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Do rozwożenia pielgrzymów przygotowano wszystkie możliwe tramwaje i autobusy. Już przed południem pojawiły się jednak duże problemy. Na skrzyżowaniu ul. Stradomskiej i Dietla wykoleił się tramwaj. To spowodowało tramajowe korki.

Autor: Piotr Tymczak

Nieco dalej, na skrzyżowaniu pod Wawelem służby MPK zajęły się naprawą torów. To akurat zbiegło się z ogromnym ruchem pielgrzymów, którzy pierwszego dnia ruszyli na Wawel. A tory spawano przy przejściu dla pieszych. Zrobiło się więc zamieszanie. Z powodu prac wstrzymano też ruch tramwajowy w tym rejonie. To spowodowało, że tramwaje przestały jeździć zgodnie z rozkładami.

Nad tym, aby nie zapanował kompletny komunikacyjny chaos czuwali policjanci, którzy kierowali ruchem. Pielgrzymi byli wyrozumiali. Po tym jak wysiadali z tramwajów, przyznawali, że najbezpieczniej iść na piechotę. Spawających torowisko pracowników nagradzali brawami i pozdrawiali śpiewem.

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję pod ponad 20 lat.Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redkacji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

sfrustrowany klient MPK

W tej sytuacji mieszkańcy miasta i jego włodarze powinni poprosić wiernych i Papieża Franciszka o modlitwę w intencji …budowy METRA w Krakowie!!!. Niestety tramwaje mogą pełnić jedynie funkcję uzupełniającą. Żaden, tramwaj nawet „szybki” i „podziemny” (to tylko tramwaj) nie będzie stanie sprostać rosnącym potrzebom w zakresie komunikacji publicznej Krakowa.

telewidz

dzisiaj rankiem, mówił w TVN że będzie fajnie (!)
No i fajnie jest.

tom

to pięta achillesowa Krakowa! 100 lat to za mało aby opanować tę technologię?

Buhahaahha :D

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.