Bogusław Kwiecień

Wyremontują jedną kamienicę. Co z resztą, pytają mieszkańcy na Powstańców Śląskich?

Ewa Gębołyś w kamienicy przy ulicy Powstańców Śląskich mieszka od dziecka i ma nadzieję, że obietnice PKP nie są puste Fot. Bogusław Kwiecień Ewa Gębołyś w kamienicy przy ulicy Powstańców Śląskich mieszka od dziecka i ma nadzieję, że obietnice PKP nie są puste
Bogusław Kwiecień

Stara kamienica kolejowa przy ul. Powstańców Śląskich 9 zostanie wyremontowana. Tak zapewniają w PKP. Mieszkańcy dwóch kolejnych nieruchomości pytają, co będzie z ich budynkami. Ponad dwa lata temu z jednego wyprowadzono lokatorów w związku z groźbą zawalenia się drewnianych stropów.

Kamienice kolejowe przy ul. Powstańców Śląskich od dziesięcioleci lat nie były remontowane. Obskurne budynki straszą wyglądem w sąsiedztwie dworca w Oświęcimiu. Ich mieszkańcy od lat upominają się w PKP o przeprowadzenie remontu.

Najpierw numer 9

Teraz PKP zapowiada, że w projekcie remontów na lata 2018/2019 ujęty został także budynek przy ul. Powstańców Śląskich 9.

- Dwa lata temu zrobili mi remont pieca kaflowego, o co także musiałam kilka lat walczyć - mówi Ewa Gębołyś, która przy ul. Powstańców Śląskich 9 mieszka od ponad pół wieku. - Te kamienice mają ponad sto lat. Kiedyś wyglądały naprawdę ładnie - dodaje. Liczy, że PKP dotrzyma obietnicy i budynki odzyskają dawny blask, a jednocześnie poprawi się standard znajdujących się tutaj mieszkań.

Pod „dziewiątką” jest 12 mieszkań, z czego już tylko połowa zamieszkała. Część lokatorów stąd się wyprowadziła w poszukiwaniu właśnie lepszych warunków.

Czytaj więcej:

 • Co wykazały ekspertyzy?
 • Jaki będzie dalszy przebieg postępowania?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.