Z wystawy o historii kawalerii grudziądzanie mogą być dumni!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Z wystawy o historii kawalerii grudziądzanie mogą być dumni!

Daniel Dreyer

Materialną pamiątką hucznych obchodów 100-lecia polskiej niepodległości w Grudziądzu jest wystawa poświęcona Centrum Wyszkolenia Kawalerii.

Prace nad przygotowaniami tej ekspozycji trwały dwa lata. Zaczęły się od przygotowania pomieszczeń w muzealnym Pałacu Opatek. Efekt, który uzyskano, jest znakomity.

Zbiory gromadzone przez lata

Ale tak naprawdę, korzenie tej wystawy sięgają głębiej: 1991 roku, kiedy grupa dawnych oficerów kawalerii powołała Fundację na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej. Dzięki staraniom fundacji: podtrzymywaniu kontaktów z absolwentami CWK, organizowaniu corocznych zjazdów kawaleryjskich, pozyskiwaniu zbiorów, mamy dziś ekspozycję, z której możemy być dumni.

Grudziądzkie muzeum dysponuje jedną z najcenniejszych kolekcji kawaleryjskich w kraju.

Czytaj o tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.