Robert Gąsiorek

Za dwa lata nowy most zastąpi przeprawę promową na Wiśle

Między Borusową a Nowym Korczynem kursuje na razie prom. Jednorazowo może zabrać na pokład jedynie trzy pojazdy Fot. Robert Gąsiorek Między Borusową a Nowym Korczynem kursuje na razie prom. Jednorazowo może zabrać na pokład jedynie trzy pojazdy
Robert Gąsiorek

Władze Małopolski i województwa świętokrzyskiego podpisały umowę z wykonawcą mostu na Wiśle pomiędzy Borusową a Nowym Korczynem. Inwestycja kosztować będzie 53 mln zł i ma zakończyć się w październiku 2020 roku.

Na tę budowę z niecierpliwością czekają zarówno mieszkańcy Małopolski, jak i woj. świętokrzyskiego. Nowy most spinający dwa brzegi Wisły ma być najkrótszą drogą z Tarnowa w kierunku Kielc i prowadzić dalej do Warszawy.

Z ulgą odetchną też mieszkańcy miejscowości na Powiślu Dąbrowskim, którzy często za rzeką robią zakupy, bo mają tam bliżej do sklepów.

- W Nowym Korczynie sklepy są dobrze zaopatrzone, więc lepiej jest nam tam jeździć na zakupy. Ale nasze przeprawy przez Wisłę są uzależnione od pogody, bo gdy pada deszcz i woda się nagle podnosi lub jest mróz i robi się kra, prom tędy już nie kursuje - zaznacza Józef Woźniak z Borusowej.

Czytaj więcej i dowiedz się, co zadecydowało o powstaniu mostu w tym miejscu oraz co stało się z poprzednim mostem. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Robert Gąsiorek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.