Za nami wielkie otwarcie nowego sezonu w Energylandii. 19 nowych atrakcji! [RELACJA WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Materiały prasowe Energylandia
Mateusz Kapera

Za nami wielkie otwarcie nowego sezonu w Energylandii. 19 nowych atrakcji! [RELACJA WIDEO]

Mateusz Kapera

W Lany Poniedziałek odbyło się wielkie otwarcie nowego sezonu w Parku Rozrywki Energylandia. Nasze kamery pojawiły się w małopolskim Zatorze, aby sprawdzić, jak wyglądała inauguracja sezonu. W Poniedziałek Wielkanocny na gości rodzinnego parku rozrywki czekało mnóstwo atrakcji i premierowych spektakli.

Energylandia jest otwarta dla dzieci i dorosłych, a także dla całych rodzin. Najmłodsi znajdą swoje miejsce w Bajkolandii, starsi skorzystają z atrakcji w strefie ekstremalnej, a rodzice z dziećmi będą mogli spędzić wspólne chwile w strefie familijnej. Fani wodnych wrażeń mają do dyspozycji Water Park, który posiada bardzo dużą powierzchnię basenową.

Pierwsze zmiany w Parku Rozrywki Energylandia dotyczą już samego wejścia. Przebudowano bramę wejściową z wieżyczkami, zwiększono ilość kas oraz powiększono strefę gastronomiczną o kolejne lokale. To, co najbardziej zadowoli gości parku to duża liczba nowych urządzeń.

Zobacz relację wideo z wielkiego otwarcia sezonu w Energylandii!

- W tym roku przybędzie nam 19 nowych atrakcji. W zeszłym sezonie mieliśmy ich łącznie 60, więc teraz czeka na naszych gości prawie 80 urządzeń. W tym największe w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej, rollercoastery między innymi czerwony Mayan, który ma ponad 30 metrów wysokości, co można porównać do 10-piętrowego wieżowca - mówi rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia Krystian Kojder.

Główną nowością będzie flagowa atrakcja parku Speed Water Coaster, czyli najwyższy i najszybszy na świecie rollercoaster. Wodna atrakcja będzie miał ponad 60 metrów wysokości, a wagoniki rozwiną prędkość około 110 km/h. O premierze urządzenia właściciele parku rozrywki poinformują na stronie internetowej Energylandii.

Zmiany dotyczą również strefy familijnej, która została powiększona o dwie nowe wioski: szwajcarską i Wikingów. W wiosce szwajcarskiej, oprócz dedykowanych sklepów, do dyspozycji gości oddano kilka wodnych atrakcji, m.in. Swiss Water Caps i Anacondę. Natomiast wioska Wikingów pozwoli gościom parku poczuć się, jak w pradawnym grodzie Skandynawów. Na miejscu można przepłynąć się tratwą Wikingów. Właściciele parku nie zapomnieli również o najmłodszych. Strefa Bajkolandia jest teraz dwa razy większa.

- W strefie dla najmłodszych można również znaleźć kolejki górskie oraz rollercoaster Energuś. Ciekawe urządzenie, które nie jest zbyt wysokie, bo ma 13 metrów wysokości, a prędkość wagoników to 45-50 km/h. Dzieci mają dużą frajdę, ale nie tylko one, bo dorośli wchodząc do Bajkolandii mogą poczuć się, jak za dawnych lat - podkreśla Krystian Kojder.

Dorośli największe emocje poczują jednak korzystając ze strefy ekstremalnej. Tam na gości czekają największe i najszybsze urządzenia.

- Oprócz wspomnianego wcześniej Mayana, mamy też rollercoaster Formuła. To innowacyjny rollercoaster ponieważ w odróżnieniu od tych klasycznych kolejek górskich nie wjeżdżamy na początku do góry, a później mamy zjazd, tylko od razu jesteśmy wypychani do przodu i osiągamy prędkość 100 km/h - wyjaśnia Kojder.

Właściciele parku rozrywki zapewniają, że wszystkie urządzenia są nowe. Warto przypomnieć, że w tym roku Energylandia będzie obchodziła 3. urodziny.

- Wszystkie atrakcje, które znajdują się w Energylandii spełniają certyfikat TIF. To europejski dokument, bardzo restrykcyjny, który daje gwarancję najwyższego bezpieczeństwa. Ponadto mamy bardzo wykwalifikowaną obsługę, która chętnie pomoże i zadba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabaw - uspokaja rzecznik prasowy parku rozrywki.

Mimo zmiennej aury i świątecznego okresu do Energylandii na otwarcie sezonu przyjechali ludzie z różnych miast Polski. - Przyjechaliśmy z Poznania. To jest nasz pierwszy raz w Energylandii. Byliśmy w strefie ekstremalnej, bo nie boimy się mocnych wrażeń. Nie byliśmy na wodnych atrakcjach, gdyż pogoda nie dopisała - mówi małżeństwo z Wielkopolski.

Nie zabrakło również gości z nieopodal położnych miast. - Przyjechaliśmy z Katowic ze znajomymi i rodziną. Byliśmy już chyba na wszystkich atrakcjach. Najbardziej podobał nam się rollercoaster Mayan, z tego względu, że wolimy korzystać ze strefy ekstremalnej. Przyjechaliśmy z małym dzieckiem, więc dużym plusem dla nas jest również strefa dla dzieci - podkreśla mieszkanka Katowic.

Już niedługo kolejne duże wydarzenie w Parku Rozrywki Energylandia. Od 1 do 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka park rozrywki organizuje Kinder Party. Więcej informacji na stronie internetowej www.energylandia.pl

Mateusz Kapera

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

lolek

I ten certyfikat TIF mistrzostwo świata

Paweł

Byliście w parku, a wypisujecie takie bzdury.
Nic nie jest gotowe z 19 nowych atrakcji, więc nie wprowadzajcie w błąd!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.