Za zabójstwo nastoletni zabójca trafił przed sąd

Czytaj dalej
Paweł Michalczyk

Za zabójstwo nastoletni zabójca trafił przed sąd

Paweł Michalczyk

Przed Sądem Okręgowym w Tarnowie rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku w Bochni. 17-latek zadźgał wówczas nożem na jednej z ulic 23-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do tragicznych wydarzeń doszło 24 sierpnia 2017 roku około godziny 22 przy ul. Solna Góra. Spotkała się tam grupa znajomych: 23-letni Tomek oraz jego 19-letni kolega i 17-letnia koleżanka. Wkrótce dołączyło do nich jeszcze dwóch nastolatków: 17-letni Damian G. i o rok starszy Krystian B.

Sprzeczka i ciosy nożem

W pewnym momencie doszło do brzemiennej w skutki sprzeczki. Damian G. wyciągnął nóż i pchnął nim 23-letniego Tomasza D. Narzędzie szybko wyrwała 17-latka, ale i ona została zraniona w lewe ramię. Po chwili jednak dała nóż Krystianowi B., który z kolei oddał go napastnikowi. Ta decyzja zaważyła o dalszym scenariuszu.

Damian G. ponownie zaatakował 23-latka, zadając już tym razem śmiertelne ciosy. Tomasz mocno krwawił i zwijał się z bólu. Wtedy jeden z kolegów zadzwonił na pogotowie, po czym zabrał 23-latka do samochodu i zawiózł do szpitala.

Jak wyglądały okoliczności zabójstwa i proces? Co grozi sprawcy? O tym przeczytasz w dalszej części tekstu

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Paweł Michalczyk

Zajmuje się tematyką lokalną dotyczącą terenu powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Porusza sprawy społeczne, polityczne, kulturalne i religijne. Z mediami na stałe jest związany od 2004 roku, a pierwsze kroki dziennikarskie stawiał w 1997 roku. Z Gazetą Krakowską i serwisem Naszemiasto.pl jest związany od 2018 roku. Jego pozadziennikarskie zainteresowania to muzyka (m.in. rock progresywny), turystyka górska (Tatry, Gorce, Bieszczady), literatura, film (zwłaszcza kino skandynawskie).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.