Sławomir Bromboszcz

Zabójca Heleny Kmieć usłyszał wyrok: 30 lat więzienia

Helena Kmieć na zawsze pozostanie żywa w sercach bliskich Fot. archiwum prywatne Helena Kmieć na zawsze pozostanie żywa w sercach bliskich
Sławomir Bromboszcz

Boliwijczyk Romualdo Mamio Dos Santos spędzi w więzieniu 30 lat, bez możliwości przedterminowego zwolnienia. Przyznał się do zamordowania Heleny Kmieć, wolontariuszki z Libiąża, która pracowała w ochronce dla biednych dzieci w Boliwii.

Wyrok skazujący zapadł już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz został upubliczniony. Rodzice Heleny - Barbara i Jan - nie śledzili pieczołowicie przebiegu procesu i nie mieli oczekiwań wobec wysokości kary dla mordercy. Kwestię ukarania 22-letniego Boliwijczyka, który był uzależniony od narkotyków, pozostawili sądowi. Już kilka tygodni po śmierci ukochanej córki przebaczyli zabójcy.

- Zdobyli się na wielki gest - podkreśla biskup Jan Zając, wujek Heleny. - Duch chrześcijański każe przebaczyć. Rodzice i wszyscy, którzy znali Helenkę, wiedzą, że ona na pewno też by przebaczyła. Miała w sobie takiego ducha.

Prosił o przebaczenie

Romualdo Mamio Dos Santos początkowo szedł w zaparte, nie przyznawał się do zabójstwa. W końcu jednak coś w nim pękło. Stało się to w trakcie długiej wizji lokalnej na miejscu zbrodni. Był głodny i zmarznięty.

Czytaj więcej:

 • Romualdo Mamio Dos Santos jest recydywistą. Za co wcześniej był skazany?
 • Helena Kmieć zostanie świętą?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.