Zakopane. Kasprowy Wierch zimą ze skipassem

Czytaj dalej
Łukasz Bobek

Zakopane. Kasprowy Wierch zimą ze skipassem

Łukasz Bobek

Góral Skipass jeszcze na dobre nie zaczął działać, a przyciągnął do współpracy PKL. Do pierwszego w rejonie Zakopanego narciarskiego skipassa tej zimy dołączy piąta stacja. Na wspólnym karnecie poszusujemy także na Kasprowy Wierchu - w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym.

Podpisali umowę

O tym, że stacje narciarskie z Zakopanego, Suchego i Witowa w końcu się dogadały i tej zimy uruchamiają wspólny karnet na wyciągi pisaliśmy w ostatni piątek.

Wczoraj na Polanie Szymoszkowej doszło do podpisania umowy między prezesami Polany Szymoszkowej i Harendy w Zakopanem oraz szefami wyciągów w Suchem i Witowie.

- Nowy karnet będzie działał już tej zimy. Jesteśmy gotowi do jego uruchomienia. Infrastruktury techniczna na wszystkich stacjach została do tego dostosowana. Już mogę zdradzić, że dzienny karnet będzie kosztował ok. 100 zł - mówi Roman Krupa ze stacji Witów-SKi, koordynator uruchomienia karnetu.

Dołącza także Kasprowy

Jeszcze przed podpisaniem porozumienia przez cztery stacje padła deklaracja od kolejnych wyciągów, że chcą przystąpić do skipassa.

- Tak, my też mamy plan być w tym systemie - deklaruje Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych. Chce włączyć się do skipassa z wyciągami krzesełkowymi w rejonie Kasprowego Wierchu: w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.

Ryś, choć wczoraj nie podpisał umowy o przystąpieniu do skipassa zapowiada, że na wspólnym karnecie będzie można szusować w Tatrach już tej zimy.

System mają gotowy

- Nasze wyciągi na Kasprowym już od dawna działają na systemie Skidata, czyli tym samym jaki zakupiły cztery stacje tworzące skipass. To oznacza, że nie ma technicznych przeszkód do tego, by połączyć się wspólnym skipassem - wyjaśnia Janusz Ryś.

Jedyną przeszkodą, którą zdaniem prezesa PKL uda się rozwiązać do zimy, jest opracowanie systemu nie dla wyciągów, ale dla głównej kolejki linowej, która wywozi narciarzy na Kasprowy z Kuźnic.

- Mamy bowiem obostrzenia co do ilości osób, jaką możemy wywieźć na szczyt, a dodatkowo musimy tak ułożyć system, by w głównej kolejce było miejsce dla tych, którzy kupią skipass, ale także dla tych, którzy kupią sam wyjazd kolejką linową w kasie w Kuźnicach, czy przez internet.

Dodatkowo trzeba będzie dogadać się co do ceny, bo szusowanie na Kasprowym Wierchu jest droższe niż np. w Suchem, czy w Witowie.

Nowy „Góral skipass” ma być dostępny w sprzedaży już pod koniec października. Wtedy też poznamy dokładną cenę karnetu.

Łukasz Bobek

Dziennikarz zakopiańskiej redakcji Gazety Krakowskiej od 2006 roku. Opisuję to co dzieje się w Zakopanem i okolicach, a także w Tatrach, Gorcach, Pieninach. W moim tekstach znajdziecie Państwo to co aktualnie dzieje się w regionie - zarówno informacje smutne, ale i te, które rozweselają. 


 


Tematy, które są dla mnie ważne to m.in: 


 



  • wypadki w Tatrach 

  • ochrony przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym

  • turystyka w Zakopanem 

  • górale i góraszczyzna


Regularnie wracam do tematy budowy nowej zakopianki do Zakopanego. To temat istotny zarówno dla miejscowych mieszkańców, jak i dla turystów. Oto jeden z ostatnich moich artykułów na ten temat: 


Nowa zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Trwają testy systemów


Pisze także o ważnych miejscach/firmach dla całego Podhala wokół których czasami dzieją się dziwne rzeczy. Ostatni przykład: Konflikt pod Kotelnicą Białczańską. Ludzie zablokowali część parkingu przy wyciągu


Życie czasami przynosi także dramatyczne zdarzenia, z którymi zmagają się mieszkańcy Podhala, a my jako dziennikarze musimy je opisywać. Tak jak w przypadku niszczycielskich żywiołów: 


Podhale. Trwa wielkie sprzątanie po ulewie. Wszyscy chcą pomagać poszkodowanym


Lubię pisać o ludziach z pasją, którzy coś tworzą, czymś się odznaczają, mają nietypową pasję i tą pasją potrafią zarażać innych. Kontakt z takmi osobami daje mi dużo satysfakcji i jest motorem napędowym do dalszej pracy. Jak choćby twórcy ludow:  Zakopane. Rzeźbią, haftują, malują. Twórcy ludowi z całego kraju pokazują swoją pracę


 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.