Daniel Dreyer

Zamiast grudziądzkiego szpitala, pensje wypłaciła firma kredytowa

Audytorzy, którzy analizowali sytuację szpitala uważają, że konieczne jest podjęcie działań „optymalizujących” wykorzystanie bloku operacyjnego, które Fot. Piotr Bilski/archiwum Audytorzy, którzy analizowali sytuację szpitala uważają, że konieczne jest podjęcie działań „optymalizujących” wykorzystanie bloku operacyjnego, które w badanym okresie wynosiło 34 proc.
Daniel Dreyer

Załoga szpitala wypłaty otrzymała z konta spółki Magellan, w której lecznica ma wielomilionowe długi. lJak uzdrowić finanse lecznicy? Wskazują eksperci firmy „Formedis”.

Grudziądzki szpital z gigantycznymi problemami finansowymi boryka się od dawna, ale nigdy dotąd nie było tak, aby nie wypłacił pensji załodze.

Wypłata od „banku”

- Teraz też otrzymaliśmy pieniądze, ale zleceniodawcą przelewów była firma Magellan, a nie, jak zawsze, szpital - mówią pracownicy lecznicy. Zaskoczeni i pełni obaw, bo Magellan to spółka, w której szpital ma długi, których wartość oscyluje około 120 mln zł. - Kto za pracę zapłaci nam w przyszłym miesiącu? - zastanawiają się medycy.

Dlaczego pensje wypłaca Magellan, a nie lecznica? Czy pieniądze na wypłaty dla pracowników tworzą nowy kredyt w firmie Magellan? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.