Bogumił Storch

Zamknęli szkołę rodzenia przy szpitalu i już jej nie uruchomią

Przyszłe mamy w szkole rodzenia w Suchej Beskidzkiej uczą się, jak zajmować się dzieckiem na lalkach. W ofercie szkoły są między innymi pilates i joga. Fot. szkoła rodzenia TULIMY Przyszłe mamy w szkole rodzenia w Suchej Beskidzkiej uczą się, jak zajmować się dzieckiem na lalkach. W ofercie szkoły są między innymi pilates i joga. Do tej szkoły muszą teraz jeździć rodzice z Wadowic
Bogumił Storch

Szkoła dla przyszłych mam przy wadowickiej placówce całkowicie została zamknięta. Dyrekcja uzasadniła to ustawą o sieci szpitali i zbyt niską frekwencją na zajęciach.

W działającej od wielu lat przy szpitalu w Wadowicach szkole rodzenia uczono m.in. jak radzić sobie ze zmianami nastroju w ciąży, przetrwać bóle porodowe i co tak naprawdę będzie się działo, kiedy dziecko zacznie przychodzić na świat, oraz jak zajmować się noworodkiem. Przyszli ojcowie, dowiadywali się, jak pomóc podczas ciąży i porodu swoim partnerkom.

Zajęcia teoretyczne trwały cztery tygodnie. Dodatkowo po kursie ciężarne kobiety mogły tu m.in. ćwiczyć jogę. Opłata wynosiła ok. 50 zł. W Wadowicach i Andrychowie można skorzystać z usług prywatnych szkół rodzenia i to tam trafiają teraz przyszli rodzice. Ale stawki są w nich już wyższe. Ceny zaczynają się od 100 zł za kurs.

Zamknięcie przyszpitalnej placówki zdziwiło tych, którzy chcieli skorzystać z jej usług.

Czytaj więcej: 

 • W starych pomieszczeniach było za ciasno?
 • Przy szpitalu powinno być takie miejsce - twierdzą mieszkańcy
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.