Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu idzie na rękę wędkarzom

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Monika Makos

Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu idzie na rękę wędkarzom

Monika Makos

Wędkarze chcą skrócenia o miesiąc okresu, w którym obowiązuje zakaz wędkowania w porcie.

Stowarzyszenie Wędkarzy Wód Morskich „DORSZ” w Kołobrzegu oraz wędkarze niezrzeszeni, złożyli wniosek o skrócenie o jeden miesiąc zakazu wędkowania na terenach administrowanych przez Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu - Wyspa Solna.

Po zmianach zakaz obowiązywałby od 1 maja do 30 września każdego roku.Propozycja zmiany padła na spotkaniu z żeglarzami i wędkarzami w porcie, które zorganizował Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

- Temat powrócił na wniosek wędkarzy - usłyszeliśmy w Zarządzie Portu Morskiego.

- Jeżeli użytkownicy potrafili się wspólnie porozumieć, to tylko pozostaje takim przedsięwzięciom sprzyjać. Niemniej bacznie przyglądamy się formie, w jakiej odbywa się wędkarstwo na terenie portu jachtowego. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów - żeglarzy - słyszymy.

Obawy Zarządu Portu Morskiego są uzasadnione, bo w przeszłości użytkownicy portu skarżyli się już na bałagan, a nawet niszczony sprzęt. Odpowiedzialnością za taki stan rzeczy obarczali właśnie niektórych wędkarzy. ZPM w 2015 roku zdecydował nawet o całkowitym zamknięciu mariny dla wędkujących, ale rok później przepisy złagodzono.

- Złagodzenie przepisów wreszcie nie zmusza nas do ciągłych dalekich wyjazdów - mówili wówczas wędkarze.

- Zdecydowanie lepiej jest wędkować na terenie Kołobrzegu niż jeździć do Świnoujścia, Mrzeżyna czy Dziwnowa. Władze portu wprowadziły wtedy zakaz wędkowania, który obowiązuje w okresie szczytu żeglarskiego, czyli od 1 kwietnia do 30 września. W pozostałe miesiące wędkarze mogą wędkować i korzystać z mariny bez ograniczeń.

Monika Makos

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.