Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zaskakujący ruch klubu prezydenta Nowego Sącza. Radni chcą obniżyć swoje diety i pensję Ludomira Handzla

Czytaj dalej
Fot. Janusz Bobrek
Janusz Bobrek

Zaskakujący ruch klubu prezydenta Nowego Sącza. Radni chcą obniżyć swoje diety i pensję Ludomira Handzla

Janusz Bobrek

Projekt uchwały radnych Koalicji Nowosądeckiej zakłada, że Ludomir Handzel otrzyma najniższe dopuszczane ustawowo wynagrodzenie dla prezydenta miasta. Proponują też cięcia diet w radzie. - To populizm - komentują przeciwnicy.

Rada ma wpływ na wynagrodzenie prezydenta, które ustalane jest w formie uchwały. Były już prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak otrzymywał (po ustawowym cięciu z 1 lipca 2018 r.) prawie 4800 zł wynagrodzenia zasadniczego, a do tego dodatki: za wieloletnią pracę - 1116 zł, funkcyjny - 2200 zł i specjalny - 2960 zł. W sumie co miesiąc dostawał 10 840 zł brutto. Według wstępnych wyliczeń, Ludomir Handzel zarabiałby ponad tysiąc złotych brutto mniej od swojego poprzednika, gdyby przeszedł projekt radnych Koalicji Nowosądeckiej. Autorzy argumentują to szukaniem oszczędności w budżecie na 2019 rok, w którym założone jest 30 mln zł deficytu i kredyt na jego pokrycie.

- Należy szukać oszczędności już teraz i możliwości wprowadzenia pierwszych cięć budżetowych, a najlepiej zacząć je od siebie - przekonuje Maciej Prostko, radny Koalicji Nowosądeckiej, z której kandydował Handzel na prezydenta miasta.

Radni spoza tego ugrupowania uważają, że to zwykły populizm, a nie szukanie oszczędności.

- Przecież prezydent ponad osiemdziesięciotysięcznego miasta musi być odpowiednio wynagrodzony za swoją pracę - zaznacza Leszek Zegzda, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj więcej:

 • Jak do sprawy odnosi się sam Ludomir Handzel?
 • Jak sprawę komentuje Leszek Zegzda, lider radnych Koalicji Obywatelskiej, pięcioosobowego klubu, który miał być sojusznikiem Koalicji Nowosądeckiej w radzie?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.