Zdrowi kierowcy zajmują miejsca niepełnosprawnym? Sprawdzamy!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Keller
Jakub Keller

Zdrowi kierowcy zajmują miejsca niepełnosprawnym? Sprawdzamy!

Jakub Keller

- Nasze miejsca parkingowe są zajmowane przez kierowców, którzy nie mają prawa na nich parkować! - skarżą się niepełnosprawni. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.

Dwukrotnie wybrałem się do centrum miasta, aby sprawdzić, czy za szybami aut zaparkowanych na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych kierowców widnieją stosowne identyfikatory.

Reporter na patrolu

Pierwszy raz na „patrol” ryszyłem we wtorek, w g. 16-17. Sprawdziłem osiem miejsc parkingowych w centrum miasta przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Zajęte były wszystkie, lecz tylko w czterech autach były wyłożone „identyfikatory” potwierdzające, że kierowca jest osobą niepełnosprawną.

Na co dzień sprawdzaniem tego czy kierowcy mają prawo parkować na „kopertach” zajmują się strażnicy miejscy. Co mówią ich statystyki? Jaka kara czeka kierowcę, który bezprawnie zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.