Zmiana odbiorcy śmieci w Grudziądzu. Mieszkańcy wciąż czekają na nowe pojemniki

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Jakub Keller

Zmiana odbiorcy śmieci w Grudziądzu. Mieszkańcy wciąż czekają na nowe pojemniki

Jakub Keller

- Zmiana odbiorcy śmieci nie wyszła nam na dobre - mówią nasi Czytelnicy. Powodem niezadowolenia jest zbyt długa zwłoka z dostarczaniem pojemników na bioodpady.

- Firma, która wygrała przetarg na wywóz nieczystości z naszego osiedla nie jest do tego logistyczne przygotowana. Brakuje jej pojemników na bioodpady - żali się Czytelnik „Pomorskiej” (imię i nazwisko znane redakcji). Mieszka na terenie „sektora nr 5”, obejmującego m.in. Owczarki, Kuntersztyn i Tuszewo. Przetarg na wywóz odpadów z tej części miasta wygrała firma Alba. Przed 1 kwietnia śmieci zabierały stąd „Wodociągi”.

- W kwietniu i maju wykonuje się dużo prac ogrodowych i bioodpadów jest bardzo dużo. Zawsze dostawałem na nie jeden pojemnik duży i jeden mały. Teraz mam tylko mały. Ledwo starczy to na trawę po wykoszeniu ogródka. A co zrobić z resztą? - pyta retorycznie mieszkaniec.

Kiedy mieszkańcy otrzymają kontenery? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.