Łukasz Gazur

Zmieniający się wciąż pejzaż krakowskiego świata sztuki

Zaskakująco może się okazać na przykład w Drożdżowni Fot. Facebook Zaskakująco może się okazać na przykład w Drożdżowni
Łukasz Gazur

Sztuka. Ruszył KRAKERS, czyli tydzień sztuki współczesnej w Krakowie. Obok znanych adresów galeryjnych pojawią się zupełnie nowe, dotąd nieznane bywalcom wystaw.

Organizowany od kilku lat w Krakowie KRAKERS zmienia się. To już nie „weekend galeryjny”, ale „tydzień sztuki”. To w skrócie dobrze oddaje zmianę, jaką obserwujemy na lokalnym rynku sztuki. Coraz większe znaczenie mają miejsca prowadzone nie przez marszandów i galerzystów, ale przez samych artystów, kolektywy kuratorskie, efemeryczne sale wystawowe czy pop-up’owe galerie, pojawiające się tymczasowo. - Tak dziś wygląda świat sztuki w Krakowie. W mieście, w którym rynek kolekcjonerski jest płytki, pojawiają się różne nowe modele funkcjonowania sztuki - mówi Małgorzata Gołębiewska z Fundacji Wschód Sztuki, odpowiadającej za organizację KRAKERS Cracow Art Week. - By zaprezentować całość i różnorodność środowiska artystycznego, postawiliśmy właśnie na takie rozwiązanie, które daje bardzo duże możliwości prezentowania różnych zjawisk z obszaru sztuki - dodaje.

Dowiedz się więcej festiwalu. 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.