Znamy lokalizacje większości stacji toruńskiego roweru miejskiego

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Justyna Wojciechowska-Narloch

Znamy lokalizacje większości stacji toruńskiego roweru miejskiego

Justyna Wojciechowska-Narloch

W jakich miejscach wypożyczymy Torvelo? Z dotychczasowych 30 „starych” lokalizacji pozostaje 25 miejsc, nowych lokalizacji będzie 15. Więcej stacji będzie m.in. na Bydgoskim Przedmieściu, Rubinkowie, Przedmieściu Chełmińskim oraz lewobrzeżu. - Tak zdecydowali mieszkańcy w konsultacjach społecznych - informuje Agnieszka Kobus Pęńsko, rzeczniczka prasowa Miejskiego Zarządu Dróg.

Rowery wkrótce staną w dwóch najpopularniejszych miejscach - przy ul. Broniewskiego przy Tesco oraz przy pl. Rapackiego. Torvelo dojedziemy też do Dworca PKP Toruń Główny oraz w okolice PKP Toruń Miasto przy Pl. 18 Stycznia. Stacja Torvelo wróci w okolice targowiska miejskiego przy Szosie Chełmińskiej, a także przy ul. Gagarina w okolicy Biblioteki Uniwersyteckiej.

Na lewobrzeżu miejskim rowerem dojedziemy w okolice basenu miejskiego i tam też w stacji przy ul. Hallera zostawimy rower. Na Rubinkowie stacje pojawią się przy targowisku przy ul. Dziewulskiego, pawilonie Maciej przy ul. Konstytucji 3 Maja, przy ul. Rydygiera na skrzyżowaniu z ul. Donimirskiego, przy ul. Kolankowskiego na rogu z ul Kosynierów.

Rower miejski zostawimy też w śródmieściu, przy dworcu autobusowych przy ul. Dąbrowskiego, Wałach gen. Sikorskiego w okolicach Urzędu Miasta, Tor - Torze, przy ul. Bema, ul. Bażyńskich obok przystanku Jubilat oraz przy ul. Kościuszki na rogu z ul. Świętopełka.

Stacje wrócą też na ul. Mickiewicza na skrzyżowanie z ul. Tujakowskiego, przy ul. Gagarina przy Od Nowie, św. Klemensa przy basenie UMK, na ulicę Legionów w pobliże Ronda Czadcy. Rowerami miejskimi dojedziemy na JAR. Stacja stanie przy skrzyżowaniu Ugorów z ul. Watzenrodego oraz na Koniuchach, przy skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej z ul. Kozacką, a także przy Szosie Chełmińskiej Północ.

Znamy też nowe lokalizacje stacji Torvelo – rowery wypożyczymy i oddamy przy Rynku Nowomiejskim, przy ul. Zbożowej na Wrzosach, skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej z ul. Konopnickiej, ulicy Broniewskiego z ul. Sienkiewicza, w Parku Miejskim przy ul.

Bydgoskiej, ulicy Gagarina przy PoloMarkecie, a także przy ul. Legionów na skrzyżowaniu z Trasą Średnicową oraz Szosy Chełmińskiej z ul. Podgórną. Ucieszą się fani dwóch miejskich kółek mieszkający w okolicy ul. Sobieskiego, nowa stacja stanie przy Garbatym Mostku oraz ul. Targowej. Więcej będzie stacji na Rubinkowie – nowa pojawi się przy pętli Rubinkowo II, oraz przy ul. Ludwika Rydygiera. Pojawia się też nowe stacje na lewobrzeżu, przy ul. Poznańskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Wilhelminy Iwanowskiej z ul. Prufferów przy siłowni, a także przy ul. Łódzkiej na rogu z ul. Okólną.

Stacji będzie jeszcze więcej. Lokalizacji kolejnych 11 sponsorskich ani miasto ani operator jeszcze nie ujawnia. W sumie w 51 stacjach pojawi się 510 rowerów.

Torvelo, czyli Toruński Rower Miejski nowy operator BikeU musi uruchomić najpóźniej 1 sierpnia. Chce zrobić to wcześniej bo już w połowie lipca. W Toruniu pojedziemy także rowerami elektrycznymi, BikeU chce udostępnić w systemie 10 sztuk. Wszystkie rowery w całym systemie mają posiadać nadajniki GPS, przez co łatwiej będzie walczyć z wandalizmami i porzuceniami rowerów.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.