Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogumił Storch

Zniknie kłopotliwy wiadukt, który jest pułapką dla tirów

Zniknie kłopotliwy wiadukt, który jest pułapką dla tirów Fot. Radny Rafał Stuglik/Facebook
Bogumił Storch

Jadąc drogą krajową 52, trzeba przejechać pod wiaduktem w Kleczy Dolnej. Wysokie tiry się nie mieszczą i często tu klinują.

Spółka Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe obiecała, że wyburzy wiadukt w Kleczy Dolnej i w tym samym miejscu wybuduje nowy, wyższy. Nie ma szans na to, żeby zrobić tu most nad torami, czego chcieli mieszkańcy okolicy.

Wiadukt na drodze krajowej nr 52 w Kleczy po remoncie ma być wyższy i szerszy. Będzie miał do 4,60 metra wysokości. Oprócz jezdni mają być po jego obu stronach szerokie na 1,5 metra pobocza.

Ten wiadukt to obecnie jedno z największych utrudnień komunikacyjnych na trasie z Głogoczowa do Bielska- Białej. Jest wyzwaniem głównie dla zagranicznych kierowców ciężarówek, którzy przegapili znak ostrzegawczy na zjeździe z zakopianki, informujący, że pojazd wyższy niż 3,5 metra tu nie przejedzie.

- Także polscy kierowcy bardzo często klinują się, bo chyba myślą, że „jakoś się zmieszczą”, a nie ma co marnować czasu i benzyny na objazdy - opowiada Michał Rogoźnik, właściciel firmy transportowej z Wadowic.

Kierowcy, którzy biorą pod uwagę ostrzeżenie, zmuszeni są nadrabiać drogi i jadą głównie równoległą krajówką - nr 44, co odczuwają na co dzień mieszkańcy gmin Brzeźnica i Spytkowice.

Czytaj więcej:

 • Remont ma sprawić, by tiry mogły swobodnie pod nim przejechać. Kiedy to nastąpi?
 • Kto krytykuje ten pomysł?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.