Bogumił Storch

Zniknie kłopotliwy wiadukt, który jest pułapką dla tirów

Zniknie kłopotliwy wiadukt, który jest pułapką dla tirów Fot. Radny Rafał Stuglik/Facebook
Bogumił Storch

Jadąc drogą krajową 52, trzeba przejechać pod wiaduktem w Kleczy Dolnej. Wysokie tiry się nie mieszczą i często tu klinują.

Spółka Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe obiecała, że wyburzy wiadukt w Kleczy Dolnej i w tym samym miejscu wybuduje nowy, wyższy. Nie ma szans na to, żeby zrobić tu most nad torami, czego chcieli mieszkańcy okolicy.

Wiadukt na drodze krajowej nr 52 w Kleczy po remoncie ma być wyższy i szerszy. Będzie miał do 4,60 metra wysokości. Oprócz jezdni mają być po jego obu stronach szerokie na 1,5 metra pobocza.

Ten wiadukt to obecnie jedno z największych utrudnień komunikacyjnych na trasie z Głogoczowa do Bielska- Białej. Jest wyzwaniem głównie dla zagranicznych kierowców ciężarówek, którzy przegapili znak ostrzegawczy na zjeździe z zakopianki, informujący, że pojazd wyższy niż 3,5 metra tu nie przejedzie.

- Także polscy kierowcy bardzo często klinują się, bo chyba myślą, że „jakoś się zmieszczą”, a nie ma co marnować czasu i benzyny na objazdy - opowiada Michał Rogoźnik, właściciel firmy transportowej z Wadowic.

Kierowcy, którzy biorą pod uwagę ostrzeżenie, zmuszeni są nadrabiać drogi i jadą głównie równoległą krajówką - nr 44, co odczuwają na co dzień mieszkańcy gmin Brzeźnica i Spytkowice.

Czytaj więcej:

 • Remont ma sprawić, by tiry mogły swobodnie pod nim przejechać. Kiedy to nastąpi?
 • Kto krytykuje ten pomysł?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.