Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze z 11. batalionu dowodzenia obdarowali dzieci z Domu Dziecka w Szprotawie

Żołnierze odwiedzili dzieci. Przywieźli im prezenty Fot. st.szer. Łukasz Krawczyk Żołnierze odwiedzili dzieci. Przywieźli im prezenty
Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze z żagańskiego 11 batalionu dowodzenia postanowili podzielić się dobrem z dziećmi ze Szprotawy. W batalionie zorganizowano spontaniczną zbiórkę pieniędzy, podczas której zebrano kilka tysięcy złotych, za które zakupiono akcesoria komputerowe do nauki zdalnej oraz sprzęt sportowy i słodycze. Zbiórka trwała przez cały grudzień 2020.

- Zbiórka była spontaniczna, a żołnierze batalionu po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wykazali się szczodrością oraz hojnością – wyjaśnia mjr Bartosz Wirski, 11bdow. - Za zebrane środki zakupiono myszki i słuchawki do komputerów oraz sprzęt sportowy, w tym dwa rowery. O takie prezenty prosiły nas dzieci w liście, który przekazała nam pani dyrektor szprotawskiej placówki. Dodam jeszcze, że Dom Dziecka w Szprotawie to nie był wybór przypadkowy. Od wielu lat współpracujemy z miastem, organizując różne wspólne przedsięwzięcia. Szprotawa jest to nasze miasto partnerskie.

Święta dla dzieciaków
Prezenty dostarczono do oczekujących dzieci 22 grudnia br. Przedsięwzięcie miało na celu ułatwienie nauki wychowankom Domu Dziecka, ale także pracy ich opiekunom.

– Zakupione akcesoria komputerowe oraz sprzęt sportowy to tylko mały gest, który sprawił odrobinę radości dzieciom - zaznacza st.chor.szt. Mariusz Gawroniuk z 11bdow.

Tekst: st.sierż. Krzysztof Dziuk
Zdjęcia: st.szer. Łukasz Krawczyk

Zobacz film x-news o pomocy dla terenów górskich

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.