Robert Gąsiorek

Żwirownia może powstać tuż pod naszymi domami. Nie chcemy tego!

Agnieszka Wolska z Filipowic obawia się, że jeden z przedsiębiorców uruchomi obok jej domu olbrzymią kopalnię kruszywa.  - To może na zawsze zmienić Fot. Robert Gąsiorek Agnieszka Wolska z Filipowic obawia się, że jeden z przedsiębiorców uruchomi obok jej domu olbrzymią kopalnię kruszywa. - To może na zawsze zmienić oblicze naszej wsi - przekonuje
Robert Gąsiorek

Mieszkańcy Filipowic są zaniepokojeni doniesieniami o zapisaniu złóż kruszywa, znajdującego się na terenach sąsiadujących z ich działkami, w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zakliczyn. Stało się tak na wniosek jednego z przedsiębiorców zajmujących się jego wydobyciem. Ludzie boją się, że wkrótce w pobliżu domów powstanie żwirownia.

Od kilku dni w pobliżu kilkunastu domów w Filipowicach, przy wałach Dunajca działa już jedna żwirownia. Ciężkie samochody coraz częściej pojawiają się na wąskiej drodze biegnącej obok zabudowań.

24 ha - Na tak dużym obszarze obok domów kilkunastu rodzin z Filipowic znajdują się bogate złoża kruszywa

Z dalszej części tekstu dowiesz się czego najbadziej boją się mieszkańcy Filipowic oraz jak na ich obawy zapatrują się miejscowi urzędnicy

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.