Robert Gąsiorek

Żwirownia może powstać tuż pod naszymi domami. Nie chcemy tego!

Agnieszka Wolska z Filipowic obawia się, że jeden z przedsiębiorców uruchomi obok jej domu olbrzymią kopalnię kruszywa.  - To może na zawsze zmienić Fot. Robert Gąsiorek Agnieszka Wolska z Filipowic obawia się, że jeden z przedsiębiorców uruchomi obok jej domu olbrzymią kopalnię kruszywa. - To może na zawsze zmienić oblicze naszej wsi - przekonuje
Robert Gąsiorek

Mieszkańcy Filipowic są zaniepokojeni doniesieniami o zapisaniu złóż kruszywa, znajdującego się na terenach sąsiadujących z ich działkami, w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zakliczyn. Stało się tak na wniosek jednego z przedsiębiorców zajmujących się jego wydobyciem. Ludzie boją się, że wkrótce w pobliżu domów powstanie żwirownia.

Od kilku dni w pobliżu kilkunastu domów w Filipowicach, przy wałach Dunajca działa już jedna żwirownia. Ciężkie samochody coraz częściej pojawiają się na wąskiej drodze biegnącej obok zabudowań.

24 ha - Na tak dużym obszarze obok domów kilkunastu rodzin z Filipowic znajdują się bogate złoża kruszywa

Z dalszej części tekstu dowiesz się czego najbadziej boją się mieszkańcy Filipowic oraz jak na ich obawy zapatrują się miejscowi urzędnicy

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.