Magdalena Kopańska

Życie w świetle reflektorów i kilkudziesięcioletnia przyjaźń z Romanem Polańskim, czyli opowieść o Janie Tyszlerze z Wielunia

Jan Tyszler podczas spotkania w Paryżu przekazał Romanowi Polańskiemu swoją książkę, w której sporo miejsca poświęca słynnemu reżyserowi Fot. Maciej Walczak Jan Tyszler podczas spotkania w Paryżu przekazał Romanowi Polańskiemu swoją książkę, w której sporo miejsca poświęca słynnemu reżyserowi
Magdalena Kopańska

Wrażliwy optymista, dusza artystyczna, legenda telewizji, znakomity gawędziarz i wzięty malarz – każde z tych określeń doskonale pasuje do Jana Tyszlera. Właśnie powstaje o nim film, w którym opowiada o swoim dzieciństwie w Wieluniu, pracy w Telewizji Polskiej i przyjaźni z Romanem Polańskim.

Jan Tyszler urodził się 9 stycznia 1933 roku w Wieluniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz wydziału operatorskiego łódzkiej filmówki. W 2015 roku napisał autobiograficzną książkę „Wieluń i pamięć”. Stała się ona inspiracją do nakręcenia filmu. Zdjęcia ruszyły w 2016 roku.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.

  • Jak wyglądała przyjaźń Tyszlera i Polańskiego?
  • Czym Jan Tyszler zajmował się w telewizji?
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kopańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.