Na stoliku leżą kolorowe kredki, bardzo dokładnie zastrugane. Jak przyznaje Krzysztof Penderecki - to nie wnuczki, lecz jego własne. Pisze bowiem z przyzwyczajenia kolorami. Robi szkice, czasem kilka na ten sam temat, i wtedy używa różnych...
Barbara Bohosiewicz z Krakowa opowiada o swojej walce ze szpiczakiem mnogim, nowotworem układu krwiotwórczego, który atakuje głównie ludzi starszych
Przy stoliku siedzą: Tadeusz Kantor, Maria Stangret z papierosem w ręku, Stanisław Balewicz i Adam Marczyński. Pośrodku widać stojącego Alfreda Lenicę. Jedynego, który patrzy w obiektyw. - Kantor wygląda jak zawsze. Czyli udaje, że właściwie nic...
Stefano Terrazzino zasłynął dzięki udziałowi w programie „Taniec z gwiazdami".
Na terenie tzw. Górki Aktywności w pabianickim Parku Wolności (od ul. 15 Pułku Piechoty Wilków) można było zobaczyć dwa spośród 11 urządzeń nowej siłowni pod chmurką.
Andrzej Śmiłowski z Ustki przysłał „Głosowi” przepiękne wspomnienia z życia na ulicach Rybackiej i Zielonej. Niech staną się zachętą dla innych mieszkańców Ustki, Słupska i naszego regionu do odkrywania w zakamarkach przeszłości niezapomnianych...
Najwyższy czas na taki przejazd celem zinwentaryzowania zmian lub zastojów w miejskiej sieci dróg rowerowych. Zaczynamy ten 20-kilometrowy wypad od krańca ścieżki rowerowo-pieszej na placu Zwycięstwa przy pomniku, za którym niedawno zgolono...
Kierowcy ciężarówek chcą mieć ponownie miejsca parkingowe przy ul. Wazów, w samym centrum Zatorza. Zlikwidował je Marek Biernacki, wiceprezydent miasta.
Obiekty edukacji ekologicznej w Puszczy Białowieskiej zaprojektowane przez studentkę Politechniki Śląskiej zwyciężyły w konkursie „Drewno w architekturze”.
Według koncepcji park za kinem przy ul. Marynarki Polskiej zostanie urządzony od nowa. Jego przestrzeń zupełnie się odmieni. Ustka rozstrzygnęła przetarg na wykonanie całkowitego projektu.
Siedem dni i ponad 730 tysięcy do zebrania. Mało czasu, ogromna suma. Ale rodzice małej Samirki wciąż wierzą w cud. Wierzą, bo ten cud, te pieniądze, to szansa na życie ich córeczki. - Tyle tu w Polsce dobrych ludzi. Dobrych, ale obcych nam....
Gubiński samorząd nie dość, że zarobił ostatnio 900 tys. zł, to zyskał 3 hektary terenów inwestycyjnych. Firm jest coraz więcej. Tylko czy wystarczy pracowników, aby je zapełnić?
Elżbieta Anna Polak została wczoraj wybrana marszałkiem w nowej kadencji. W zarządzie jest dwóch wicemarszałków z PSL. Po jednym członku zarządu ma Koalicja Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej.
- Budujemy domy za kilkaset tysięcy złotych, a żałujemy od 60 do 100 zł na czujki bezpieczeństwa – zauważa komendant powiatowy PSP, mł. bryg. Czesław Młynarczyk.
- Podarte spodnie, te specjalnie z dziurami, można wkładać na plac zabaw. Na lekcjach strój ma być przyzwoity - mówią niektórzy dyrektorzy szkół. Wprowadzają zakazy i nakazy modowe.
Wczoraj odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Koszalinie w tej kadencji.
Tak należało interpretować wybór przewodniczącego podlaskiego sejmiku, choć głosowanie było tajne. Wskazany przez centralę z Nowogrodzkiej w Warszawie Marek Komorowski musiał uznać wyższość Karola Pileckiego z Koalicji Obywatelskiej. Bogu ducha...
Od września w świebodzińskich przedszkolach został zainstalowany system elektronicznej rejestracji dzieci. Jak przebiega jego wdrażanie i czemu ma służyć takie rozwiązanie zapytaliśmy w przedszkolu nr 3.
Lada dzień otwarta zostanie pierwsza galeria handlowa w mieście. Mieszkańcy już nie mogą doczekać się tego wydarzenia.
Starsza pani co jakiś czas przychodzi do tego bistro. Jej ulubione danie to ozorki. Kiedy kucharki są pewne, że właśnie to danie przyszykują na jutrzejszy obiad, dzwonią do niej i zapraszają.
Zielonogórski Stelmet Enea BC zgodnie z oczekiwaniami nie zostawił żadnych wątpliwości pokonując Trefl Sopot 93:75. W sobotę w lidze VTB gramy w St. Petersburgu z Zenitem.
Szpital w Gorzowie dostał kontrakt na „urządzenie szukające raka” i już odlicza dni do pierwszych badań.
To będzie zadziwiająca opowieść. Opowieść o domu, który przez jednych opisywany jest jako betonowy koszmarek rodem z lat 70. Przez innych nazywany jest manifestem architektonicznym. Grunt, że właściciele są zachwyceni. Jesteśmy w będzińskim Grodźcu.
Czy Ewa Tylman została zamordowana? Czy wersja o jej śmierci przyjęta przez poznańską prokuraturę ma jakiekolwiek oparcie w materiale dowodowym? Od tajemniczej śmierci 26-latki z Konina mijają trzy lata, jednak nadal wiele kluczowych pytań...
W czwartek magistrat pochwalił się sprzedażą trzech działek przy ul. Walczaka. Parcele poszły za ponad 16 mln zł! Powstanie tam park handlowy. Szczegóły mamy poznać w styczniu.
Postanowiliśmy sprawdzić, jak instytucja fachowca na wezwanie miałaby działać. O pomoc poprosiliśmy Magdalenę Bartoszewicz. Wie to najlepiej, ponieważ to ona w stowarzyszeniu im. Brata Krystyna odpowiada za ten projekt. W czwartek, już na...
Działalność prowadzona w willi była tajemnicą poliszynela. Oficjalnie bowiem dom opieki nie był domem opieki, tylko w zasadzie hotelikiem, w którym rodziny wynajmowały dla swoich babć czy dziadków pokoje na kilka tygodni albo kilka miesięcy. Tak...
Zamek w Siedlisku. Dla mnie cudowne i magiczne miejsce. Tu jako harcerz szukałem skarbu. Teraz polecam to miejsce tym, którzy szukają wytchnienia.
Już za rok będzie można zwiedzać grodzisko, a w przyszłości będzie więcej ścieżek rowerowych. O planach na gminę mówi wójt Paweł Pisarek.
Pierwsze wyjazdy w tym sezonie za sobą ma już sprzęt do zimowego oczyszczania dróg. - Do tegorocznej zimy jesteśmy przygotowani - zapewnia Włodzimierz Tesz, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Z doktorem Bogdanem Frąckowiakiem, pełnomocnikiem stowarzyszenia Metropolia Poznań ds. kolei metropolitalnej, rozmawiamy o pierwszych miesiącach i problemach w funkcjonowaniu PKM oraz o tym, jakie nowe połączenia i inwestycje powstaną w...
- Nie znam drugiego takiego obrazu, który miałby podobną historię - mówi o „Bitwie pod Grunwaldem” pisarka Joanna Jodełka. Właśnie ukazała się jej powieść sensacyjna oparta na faktach.
Rozstrzygnięto kolejowy konkurs na 100-lecie odzyskania niepodległości. Na Pomorzu Zachodnim zwyciężyła sanitariuszka, Ewelina Nowak, która zginęła od kuli snajpera w czasie walk o Kołobrzeg w 1945 r.
Rozstrzygnięto kolejowy konkurs na 100-lecie odzyskania niepodległości. Na Pomorzu Zachodnim zwyciężyła sanitariuszka, Ewelina Nowak, która zginęła od kuli snajpera w czasie walk o Kołobrzeg w 1945 r.
Kulisy konkursów piękności pobudzają wyobraźnię. Czy to co widzimy na filmach jest jednak prawdą? Niektóre mity, w rozmowie z nami, obala Karina Pochwała, wicemiss Earth Poland 2018 z Koszalina.
Koty mają właściwości terapeutyczne. Niepełnosprawne dzieci w kontakcie z tymi futrzakami robią niesamowite postępy. Felinoterapią we Włocławku postanowiła się zająć Paulina Kaszuba.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.