31 października 1919 Kraków zdobywa wolność. Kończy się jego udział w I wojnie światowej. Przez cztery wojenne lata miasto cierpiało głód, chłód i choroby i biedę. Obniżenie poziomu życia, rozmaite braki i niedobory odbiły się na mieszkańcach....
1941-44. U zbiegu ul. Żywieckiej i Zawiłej w Borku Fałęckim JEST Skwer im. gen. Charlesa de Gaulle’a Stoi na nim granitowy głaz z wyrytym napisem Stalag 369 Pomnik upamiętnia alianckich jeńców, którzy w czasie II wojny światowej przebywali w...
W najbliższy piątek będzie miał premierę film „Jeszcze dzień życia”. Ta zrealizowana na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego widowiskowa animacja została nominowana do europejskiego Oscara.
Państwo Bernardetta i Franciszek (nazwisko do wiadomości redakcji) z ul. Topolowej w Tęgoborzu walczą z gminą o odszkodowanie za 300 metrów drogi, które, ich zdaniem, należą do nich. Tymczasem gmina zaczęła bez ich zgody wymieniać nawierzchnię....
Rynek antykwaryczny. Ozdobą krakowskiej aukcji starych druków i innych cymeliów będzie tekst Adama Mickiewicza, którego jednak autor „Pana Tadeusza”... wcale nie napisał.
Zapasy preparatu Vaxigrip Tetra przeznaczonego na polski rynek skończyły się już także w hurtowniach farmaceutycznych.
- Po kilku miesiącach wreszcie posadzono drzewka na miejskim ringu. Teraz jest tam dużo ładniej - twierdzi czytelnik ze Słupska. Częściowo zrobiono to w ramach gwarancji, za część nasadzeń zapłaciło jednak miasto.
W petycji, pod którą podpisało się blisko 90 osób, mieszkańcy obu wsi w gminie Słupsk domagają się przywrócenia połączenia szkolnego do Sycewic oraz powrotu innych autobusów, które ułatwiały życie mieszkańcom tej części gminy.
Szpitalny punkt pobrań działający w budynku szpitala w Ustce przy ul. Mickiewicza został zamknięty. Powód? Za mało osób z niego korzystało. O problemie poinformowali nas ustczanie.
Z informacji statystycznych urzędów skarbowych wynika, że w 2017 roku Słupsk i powiat słupski zajęły 5. miejsce w rankingu liczby milionerów w województwie pomorskim. Jednak nadal daleko nam do Gdańska i Gdyni. Wyprzedzają nas także Wejherowo i...
Chcemy, by w tym roku, kiedy to obchodzone jest 100-lecie odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów, reprezentacyjna ulica Łodzi tonęła w narodowych barwach.
Chirurg naczyniowy w goglach, dotykający i przesuwający powietrze podczas operacji tętniaka aorty brzusznej. Nowa technika, z której skorzystali lekarze Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii szpitala na Pomorzanach w Szczecinie...
MM Trendy, to projekt lifestyle’owy, który funkcjonuje w wielu miastach Polski w formie magazynu drukowanego. W Łodzi, postanowiliśmy zmodyfikować formę i realizować MM Trendy w formie video.
Rozmowa z prof. Agnieszką Bień-Kacałą, konstytucjonalistką z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Obecny włodarz Józef Rubacha czy Mirosław Gąsik? Kto będzie burmistrzem Szprotawy? W niedzielę decydujące starcie.
Wiele mówiło się już o rewitalizacji dolnej części miasta. Prace nad niektórymi elementami już ruszyły. Mieszkańcy jednak dopytują się o budynki, kamienice, które wymagają modernizacji. Tutaj sprawa jednak jest dużo bardziej skomplikowana.
Jedni się cieszą, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, inni są zdenerwowani, bo mieli np. umówione wizyty u lekarza. Rodzice, którzy pracują, nie mają z kim zostawić dzieci, a podróżni zastanawiają się, czy pojedzie ich autobus.
W finale wyborów można głosować na kobietę lub mężczyznę. Jak kandydaci odpowiadają na nasze pytania?
W centrum Gorzowa widać przyspieszenie przy przebudowie torowiska. Zgodnie z umową miasta z wykonawcą, powinno być zrobione do 23 stycznia przyszłego roku. Czy więc chwilę później znów będziemy jeździć tramwajami?
Koszalińscy strażacy dość długo oczekiwali na ten moment - na rozpoczęcie prac budowlanych przy nowej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 przy ul. Fałata. Te w końcu ruszyły...
Z urzędu miasta odchodzi wiceprezydent Radosław Sujak. Prezydent Jacek Wójcicki powiedział GL, że ma już kilkoro kandydatów na tę funkcję. Nie wiem jeszcze, kto to będzie, ale wiem, jaki to powinien być kandydat.
Około 600 tysięcy złotych pochłonęła modernizacja stołówki i kuchni internatu Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. Wiemy już, co panie kucharki zaserwują młodzieży na pierwszy obiad.
25 października w Cinema City w Zielonej Górze odbyła się premiera filmu „Gazety Lubuskiej” pt. „Kresy”. Nie mogliśmy zaprosić wszystkich chetnych, stąd kolejny seans w poniedziałek, tym razem w sali biblioteki wojewódzkiej.
Polowania zawsze budzą spore emocje. Tak było też w weekend w podkoszalińskich lasach. Mieszkańcy okolicznych domów mają szereg wątpliwości co do organizacji imprezy. I to w takim miejscu.
W środę 31 października, będziemy mieć Halloween. U nas święto to budzi wiele kontrowersji, ale lubią je dzieci i młodzież.
Mieszkańcy Szczecinka w najbliższą niedzielę ponownie idą głosować. Czy w wyborze burmistrza pomoże im debata między kandydatami?
To oczywiście tylko nasze przypuszczenia, bo samorządowcy wciąż próbują się dogadać, jednak wygląda na to, że „sklejenie” koalicji w mieście będzie wyjątkowo trudne. Inaczej w powiecie. Tutaj prawdopodobnie będzie po staremu. Ale poczekajmy...
Misjonarz z Lubelszczyzny został odznaczony za zasługi w dziele misyjnym. W jego ślady idzie 31 księży z archidiecezji lubelskiej, którzy pracują na wszystkich kontynentach.
Dopiero brak pieniędzy na koncie sprawił, że niektórzy rodzice zorientowali się, że nie złożyli wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus w nowym okresie zasiłkowym. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zostały dwa dni na dostarczenie...
Wydawało się, że finał drugiej tury wyborów prezydenckich w 2014 roku raz na zawsze zakończy sprawę zbycia udziałów przez gminę Białystok w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. To, że do niego doszło, to cena polityczna, jaką zapłacił...
Nasi studenci mają masę świetnych pomysłów, tylko często brakuje im wiedzy związanej z pierwszymi krokami - mówi dr inż. Maciej Kopczyński z Politechniki Białostockiej
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy stawianiu drewnianego mostku na Obrze. Przeprawa połączy Bulwar Jana Pawła II z ul. Winnica i jeszcze w tym roku będzie do dyspozycji pieszych oraz rowerzystów.
Prowizoryczne przejście dla pieszych pod wiaduktem nad ulicą Batorego znów jest zamknięte. Ponownie rozpoczęły się prace w miejscu wąskiego gardła. Mieszkańcy liczą, że kolejnych niespodzianek nie będzie.
Datki na renowację zabytkowych nagrobków w dniu Wszystkich Świętych będzie zbierało sto osób. To m.in. artyści, historycy, społecznicy, harcerze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.