W Teatrze im. Juliusza Słowackiego powstaje nowa kurtyna zaprojektowana według pomysłu Stanisława Wyspiańskiego. Pracami malarskimi kieruje Tadeusz Bystrzak, autor kopii „Pochodni Nerona”. Nowa kurtyna Wyspiańskiego będzie używana zamiennie z...
Mieszkańcy ulic Kusocińskiego, Bema i Wróblewskiego na os. Chemików w Oświęcimiu alarmują o ponownym nasileniu się działań pseudografficiarzy. Policja i straż miejska twierdzą, że chcąc skutecznie zwalczać tego rodzaju akty wandalizmu, potrzebne...
Posadzenie w ogrodzie dwóch mirabel było nieprzemyślaną decyzją. Ale przecież to, co się stanie za lat, powiedzmy, piętnaście, nikogo w momencie sadzenia nie obchodzi. Tak jest ze wszystkim, nie tylko w ogrodach.
W czym nasza ulica jest gorsza od innych? Dlaczego nasze domy muszą się sypać, bo władze miasta nie potrafią zrobić ulicy? - denerwuje się mieszkaniec Sułkowskiego (nazwisko do wiadomości redakcji).
Koleje Śląskie podsumowały dane statystyczne dotyczące liczby pasażerów, którzy codziennie wsiadają do ich pociągów. Regionalny przewoźnik wyliczył, że w okresie od stycznia do sierpnia tego roku pasażerów było o sześć procent więcej niż w...
Kampania wyborcza w pełni. W miastach pojawili się nowi kandydaci na prezydentów. W ubiegłym tygodniu minął termin ich rejestracji. Pojawiają się pierwsze obietnice. Niektóre, dość oryginalne.
W Czeladzi miało powstać 300 mieszkań na wynajem w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Miasto jednak wycofało się z porozumienia podpisanego w 2017 roku i znalazło bank, który zaproponował korzystniejszą ofertę.
Rozmawiamy z Małgorzatą Żuchlińską, pielęgniarką oddziałową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słupsku.
Województwo łódzkie zajmuje pierwsze miejsce... ale od końca w rankingu „zamożności na głowę mieszkańca” opracowanym przez czasopismo samorządowe „Wspólnota”.
Już tylko 40 miejsc zostało dla osób w wieku 60 plus, które chciałyby wziąć udział w zajęciach Samorządowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W Mysłowicach szykuje się śmietnikowa rewolucja. Na ulicach staną nowe śmietniki, które będą przesyłały do systemu informacje, że zostały zapełnione.
– Nie ma listonoszy, a na poczcie totalny bałagan – alarmuje o sytuacji w Świebodzinie Czytelnik. – Ale kiedy znikają listy z sądu, robi się naprawdę poważnie, ponieważ my – przedsiębiorcy, nie mamy jak się bronić. Na przykład ja nie dostałem...
Wielu pacjentów poradni psychiatrycznych w Pomorskiem na wizyty czekać będzie dłużej niż dotychczas. Pacjenci w Miastku będą musieli płacić lub jeździć do innych miast.
Zielonogórzanka Marta Pawlak - Rothe przeniosła się do Drezna z powodów osobistych. Została tu dwa razy oszukana. Teraz dobrze wie, jak ważne jest, by umieć się tu poruszać po urzędach i różnych instytucjach. Dlatego pomaga innym...
Diecezja sosnowiecka, wspólnie z Ministerstwem Środowiska, przygotowała niecodzienną publikację - „Parafialny przewodnik ekologiczny”, który ma na celu kształtowanie proekologicznych postaw oraz pobudzenie współodpowiedzialności za najbliższe...
O tych kandydatach należy pisać posługując się tylko pierwszą literą nazwiska. To przez ich sprawy sądowe.
Mimo że stawki godzinowe dla opiekunek idą cały czas w górę, to wciąż jest za mało niań dla dzieci. W woj. lubelskim brakuje co najmniej 200 takich osób.
Radni powiatu w burzliwej dyskusji zapewniali, że są za budową tunelu pod torami. Ale w głosowaniu w sprawie nowego porozumienia z miastem w sprawie kosztów, sześciu radnych zagłosowało przeciw.
Wart prawie milion złotych wóz ratowniczo-gaśniczy od tygodnia służy strażakom OSP. Jego powitanie w gminie na miesiąc przed wyborami niektórzy uznali za wiec wyborczy.
Budynek przy ul. Skłodowskiej 24, bo o nim mowa, wzniesiono w 1939 roku. Służby konserwatorskie zastanawiają się nad wpisaniem go do rejestru zabytków.
Niedawno pisaliśmy, że znak u zbiegu ul. Białówny i Malmeda kierował turystów do informacji, której od czterech lat przy Malmeda 6 nie było. Znaku nie zlikwidowano, a teraz... kieruje dobrze!
Awantura o portal, na którym można polecać i ostrzegać przed medykami.
Powstała nowoczesna izba przyjęć, pracownia tomografii komputerowej i lądowisko dla helikopterów.
Na pytania Czytelników podczas redakcyjnego dyżuru odpowiadały Agnieszka Dobrodziej z PIP oraz Joanna Karsznia i Lidia Lissowska z ZUS.
Prokurator chce więzienia w „zawiasach”, obrońca - 12,5 tys. grzywny. W piątek zapadnie wyrok na księdza Dariusza T., byłego wikarego z os. Słonecznego.
- Mamy dni, w których niemiłosiernie śmierdzi z oczyszczalni, a teraz jeszcze ma być tutaj wielki kompostownik? - irytują się mieszkańcy Dychowa. Sprzeciwiają się nowej inwestycji, która ma powstać na terenie ich miejscowości.
Do Mirosława Terleckiego, wójta gminy Rymań, w powiecie kołobrzeskim dołączył dotychczasowy wójt gminy Dygowo - Grzegorz Starczyk. Obaj panowie w nadchodzących wyborach nie będą mieć konkurencji. Ale i tak jeszcze nie mogą być pewni wygran ej....
Najlepszy strzelec Bałtyku w poprzednim sezonie (15 goli w IV lidze), Paweł Łysiak nie mógł trafić do siatki od początku obecnych rozgrywek. W środę pokonał wreszcie bramkarza Rozwoju Katowice z Pucharze Polski (z wolnego), ale prawdziwe...
Poznańskie MPK już od dłuższego czasu boryka się z brakiem pracowników. W tej chwili potrzebnych jest blisko 100 osób. Firma rozważa sprowadzanie kierowców i motorniczych z zagranicy, ratuje się zatrudnieniem w niepełnym wymiarze godzin, umowami...
Szukasz remedium na jesienne obniżenie nastroju? Możesz je znaleźć w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym - bez recepty i bez konsultowania się z lekarzem lub farmaceutą. Ale uwaga, skutkiem ubocznym może być chwila refleksji.
Episkopat Polski zapowiedział powstanie raportu na temat wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. W zbieranie danych włączyć się ma każda diecezja, także koszalińsko-kołobrzeska.
Za trzy tygodnie wybory samorządowe. Dwa tygodnie później - II tura. Zamknięto już listy kandydatów na radnych. Zakończyła się też rejestracja kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów.
Dziś składanie kwiatów pod pomnikami oraz akademie ku czci nie wystarczą. Historię trzeba poczuć. „Oddolne” inicjatywy i pomysły na to, jak świętować stulecie odzyskania niepodległości, rosną więc jak grzyby po deszczu.
„Mężczyźni obawiają się konkurencji. Mają mnóstwo powodów, dla których nie chcą oddać kobietom władzy. Poseł, który zasiedział się w Sejmie przez 20 lat, i nie potrafi już robić nic innego, chwyci się każdego argumentu, by nie stracić pozycji -...
Stypendia dla młodych i zdolnych bydgoszczan, akcja pomocy ubogim mieszkańcom oraz jadłodzielnia. Radni SLD pochwalili się swoimi dokonaniami społecznymi.
Wojna, jak każdy tego typu konflikt, mocno popchnęła do przodu rozwój techniki i wynalazczości. W tym czasie obowiązywał wciąż model XIX-wiecznego myślenia, w którym nauka i technika były motorem postępu cywilizacyjnego. Dlatego z wielką atencją...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.