Aż w 10 województwach w tym na Podlasiu wybory do sejmików wygrywa PiS. Takie są wyniki najnowszego sondażu. Opozycja miałaby szansę na zwycięstwo pod warunkiem całkowitego zjednoczenia. Jednak ten scenariusz jest mało realny.
Marek D. stanął we wtorek przed sądem rejonowym za znęcanie się nad żoną. Czekając na proces, 59-latek zabił kobietę spełniając swe wcześniejsze groźby. Dopiero wtedy został aresztowany.
Z wysokich temperatur cieszą się ci, którzy spędzają wakacje nad morzem. Skwar daje się za to we znaki pracownikom, którzy... szukają pretekstu, żeby zrobić sobie wolne.
Wójt, Zdzisław T. razem z panią skarbnik miał zadłużać Bielice w parabankach, a z panią sekretarz korumpować przedsiębiorcę inwestującego w gminie. Tajemnicą jest do kogo miał trafić ponad milion złotych rzekomej łapówki.
19-letnia Milena Sadowska z Babic znalazła się w gronie 20 finalistek konkursu Miss Polonia 2018. Nastolatka marzy o tytule najpiękniejszej Polki, własnym samochodzie i wyjeździe do Stanów Zjednoczonych.
Olga Chylowa to była dobrze urodzona panienka. Jej dzieciństwo upłynęło w domu dziadka, znakomitego malarza i pisarza Ludwika Stasiaka, ucznia Jana Matejki. Sama nie chwyciła za pędzle, ale za pióro owszem. Jednak najbardziej znana jest...
Kościół. Polska z odsetkiem 30 proc. systematycznie praktykujących jest wciąż na czwartym miejscu w Unii Europejskiej.
On najbardziej lubi tatuować w ilustracyjno-bajkowo-baśniowym stylu. Ona preferuje neotraditional, zdefiniowane formy, motywy roślinno-zwierzęce. Oboje kochają kolory. Weronika Król i Maciek Kuźmiński poznali się w studiu tatuażu, gdzie oboje...
Czy jesienią czekają nas protesty w sprawie podwyżek pensji w budżetówce?
W dwóch miejscach Łodzi: w pasażu Schillera oraz na al. Mickiewicza naprzeciw „Przesiadkowa” (po stronie „Centralu”) stanęły wczoraj samochody - cysterny Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
Jest już znany termin tegorocznej, dwunastej edycji warsztatów Urbanator Days organizowanych przez słynnego muzyka jazzowego, saksofonisty i kompozytora Michała Urbaniaka.
Łodzianie, którzy należą do bibliotek mogą chodzić do nich z czworonożnymi pupilami.
Zabłysła nam iskierka nadziei. Nie chodzi o to, że nasi politycy przestaną się kłócić. To niemożliwe, oni z tego żyją. Bez burd zwiędną.
Nie wiemy, co tu powstanie - zarzeka się nowy właściciel.
Wystarczył rok, by wszystko się zmieniło. Jeszcze w 2016 roku co czwarte dziecko w Polsce rodziło się jako nieślubne. Taki trend obowiązywał przez wiele lat i nagle w 2017 roku wszystko się zmieniło.
Pomogli dobrzy ludzie: dali pieniądze, materiały. Rozpoczęli remont ośrodka dla bezdomnych. I zmotywowali do pracy podopiecznych stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei. Teraz pracują już sami. Ale pomoc wciąż jest potrzebna.
Szpital przysłał oświadczenie w sprawie pani Kamili, która twierdzi, że jeden z lekarzy „zażartował”, że jej dziecko nie żyje. Doktor natomiast czuje się pomówiony. Jego prawnicy już wysłali pismo do pacjentki.
Gigantyczna inwestycja związana z budową węzła transportowego bez inżyniera kontraktu. Do przetargu na wyłonienie branżowego nadzorcy zgłosiła się tylko jedna firma. Dobra, jak ocenia miasto, ale dużo za droga jak pokazują dokumenty.
Aspirant Mariusz Kępa z komisariatu policji w Ustce, który uratował życie 70-letniemu ustczaninowi, spotkał się wczoraj z burmistrzem Jackiem Graczykiem.
12 lat pozbawienia wolności - taka kara grozi nauczycielowi z podgubińskiej szkoły podstawowej, który został oskarżony o molestowanie uczennic - czterech z klas 0-III oraz jedną z klasy piątej.
Jak można kierować swoimi uczuciami i skracać trwanie tych przykrych, a wydłużać czas tych przyjemnych? Suwak zmieniający natężenie emocji, bardzo by się w życiu przydał!
50 kilometrów ścieżek rowerowych powstanie za 17 milionów złotych. Jest komplet pozwoleń na budowę. Torów już prawie nie ma. – Jednak żal połączeń kolejowych – mówi Mateusz Banaszak, który dobrze zna wszystkie dworce w okolicy.
Czy na terenach po poligonach, pomiędzy Chwalęcicami a trasą S3, powinna powstać nowa strefa przemysłowa? To już ostatnie pytanie, jakie w naszym redakcyjnym cyklu zadaliśmy kandydatom na prezydenta Gorzowa.
35,9 stopni Celsjusza - tyle w środę 8 sierpnia pokazywał termometr w stacji meteo. Do pobicia rekordu wszech czasów zabrakło niewiele.
Zarejestrowane w Poznaniu, założone przez prawników Towarzystwo Lexus, pozywało małe i duże firmy z całej Polski o łamanie prawa. Jednak stowarzyszenie, które rzekomo działało dla dobra publicznego, samo miała łamać prawo. Jego była pani prezes ma...
Wczoraj uruchomiono pierwszą część ochrony wizyjnej Zielonej Góry. Kamery mają już nas na oku, a obrazy przez nich dostarczane są do biura ochrony wizyjnej miasta. - Wielki brat już czuwa - śmieje się prezydent Janusz Kubicki.
- Mamy wakacje, nie jest tak źle. Nawet wiatę budują. Nie wyobrażam sobie jednak, jak będziemy jeździć, gdy ludzie wrócą z urlopów, a uczniowie pójdą do szkół. Czeka nas komunikacyjny armagedon - wieszczy pan Adrian.
Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego pomogą zrealizować projekty, które zgłosiły lokalne grupy działania. Chodzi m.in. o pomysły samorządów z LGD Brama na Podlasie, Fundusz Biebrzański i Puszcza Augustowska.
Czy ZKZL nie powinien wynajmować lokali komunalnych i pobierać czynszu od lokatorów? Część radnych uważa, że po niekorzystnym dla spółki wyroku Sądu Najwyższego miasto powinno ją zlikwidować.
Na wzrost zatrudnienia w samorządach największy wpływ ma program 500 plus. Rosną też wynagrodzenia. Urzędy mówią, że to skutek wzrostu najniższej płacy.
Rynek pracy potrzebuje zmian. Urzędy powinny stać się bardziej elastyczne dla dobra bezrobotnych. Trwają prace nad nową ustawą, która ma w tym pomóc.
Wzdłuż dróg w powiecie golubsko-dobrzyńskim powstają kolejne chodniki. Inwestują gminy, które wspiera powiat i województwo.
Kanał Miejski w Sławnie zarasta trzciną. Tak jest przede wszystkim na odcinku od obwodnicy w Sławnie do elektrowni w Pomiłowie. Zarządca już zapowiada, że nie będzie wykaszał trzciny z dna rzeki, bo występują w niej rośliny chronione.
Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym półroczu tego roku urodziło się o 6 tysięcy mniej dzieci niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Zarządca szczecineckiego cmentarza pobiera opłaty za wjazd samochodem na teren nekropolii. Ale nie do końca jest to w zgodzie z przepisami prawa.
W poniedziałek, 6 sierpnia, przy redakcyjnym telefonie dyżurowały: Mariola Marcinowicz, naczelnik wydziału emerytalno-rentowego z koszalińskiego oddziału ZUS oraz jej zastępca Sylwia Kulik-Mikołajczyk.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.