Namawiam dzisiaj Państwa, by z wysokości 37 metrów popatrzeć na płynącą wodę. Oto zapora wodna w Porąbce na rzece Soła. Niezwykła, nowoczesna konstrukcja. Niezwykła z wielu względów.
Gdy na podwórkach w całym kraju biegają głównie mali Lewandowscy, na „Przyjaźni” w Jastrzębiu chyba najwięcej jest Glików. Każdy chce być tu jak on, każdy marzy o orzełku na piersi. A tu to marzenie nie jest czystą abstrakcją, wydaje się bardziej...
Na Śląsku musicie myśleć o transporcie szynowym, to absolutna konieczność. Bez wizji, bez marzeń niczego nie da się osiągnąć - mówi nam Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.
Kiedy Krystian Legierski oskarżył księdza z Koniakowa o molestowanie seksualne, wiele osób mu nie wierzyło, oskarżając go, że na sprawie chce zbić kapitał polityczny. Teraz Kongregacja Nauki Wiary uznała, że ksiądz był winny wszystkich czynów.
Takie jest rozporządzenie Rady Ministrów.
Wprzededniu wielkiego, historycznego wydarzenia, które zostało przewidziane przez wszystkie środki przekazu, można było sobie wyobrazić, że oto na naszych oczach pojawią się dwa olbrzymie balony, zwiastujące naszą polską niedocenianą wielkość,...
Joanna Kulig to w tej chwili najpopularniejsza aktorka polskiego kina za sprawą jej wyjątkowej kreacji w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. Nam opowiada o tym niezwykłym sukcesie.
Symbolem dziewiętnastowiecznych „strasznych mieszczan” stała się dla Polaków stworzona przez Gabrielę Zapolską postać Anieli Dulskiej, chciwej i pełnej obłudy kobiety z klasy średniej, terroryzującej swego męża. Jakkolwiek wady tej pani,...
Sensacja, cud, coś niebywałego - tak kibice mówią o wyczynie Garbarni. Zespół ze skromnym budżetem, prowizorycznym stadionem, na którym zegar z tablicą wyników obsługiwany był ręcznie, wywalczył awans do I ligi. Krakowscy artyści przypominają...
Przyznam się, że ciągle nie mogę dojść do siebie po drugiej bramce zdobytej przez Senegal, bo przecież to, co się stało w Moskwie na boisku nie mieści się w głowie. Moja frustracja jest jednak tym głębsza, że wysłuchałem relacji z meczu w...
Na zorganizowanej tydzień temu w Krakowie konferencji Impact’18, poświęconej cyfryzacji, innowacjom, jednym słowem - przyszłości, premier Mateusz Morawiecki przedstawił Polskę jako kandydata na światowego tygrysa nowych technologii. Z bogatych...
W najbliższą niedzielę w Medjugorie, maleńkiej wiosce położonej w południowej części Bośni i Hercegowiny, odbędzie się wielka uroczystość. Tysiące katolików z całego świata będą świętować 37. rocznicę objawień maryjnych. W to, że Matka Boska...
Działające w łódzkim BioNanoParku laboratorium jako pierwsze w Polsce uzyskało międzynarodowy certyfikat kompetencji w obszarze badania autentyczności win. Stało się tym samym pierwszym w kraju ośrodkiem specjalizującym się w ocenie jakości...
Z cmentarza parafialnego w Limanowej zniknął nagrobek Anny, babci Józefa Becka - ostatniego ministra spraw zagranicznych II Rzeczpospolitej. Wśród lokalnej społeczności zawrzało, bo proboszcz parafii bez żadnej konsultacji postanowił miejsce...
Małgorzata Wassermann, oficjalna kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, opowiada o ojcu, prezesie Kaczyńskim, Krakowie i o sobie
Zakład Usług Komunalnych Urzędu Gminy w Dłutowie apeluje do mieszkańców o ograniczenie poboru wody zwłaszcza w weekendy, gdy jej zużycie wzrasta pięciokrotnie!
Co się działo...
Wakacje. Dziś uczniowie kończą rok szkolny. Rok szczególny, bo pierwszy w zreformowanej szkole. Rok, w którym pojawiły się siódme klasy nowej szkoły podstawowej i nie było naboru do gimnazjum.
Miał być sklep komputerowy, była jaskinia hazardu. Teraz właścicielowi jednego z punktów usługowych w Łowiczu grożą trzy lata więzienia oraz 600 tys. zł kary.
Stary, poniemiecki bruk na razie w Klukach jest ukryty pod asfaltem, ale kierownictwo skansenu chciałoby go odkryć
Od soboty 23 czerwca na odcinku Słupsk - Ustka można bezpieczne i sprawnie podróżować po wymianie torów i sieci trakcyjnej - informuje PKP Polskie Linie Kolejowe. Właśnie w sobotę do uzdrowiska przyjedzie pociąg Słoneczny a do Słupska Pendolino.
Traktor C-3110, którego design nadwozia zaprojektował wywodzący się ze Słupska Grzegorz Czechowski, jest zewnętrznym symbolem wystawy polskiego wzorcnictwa po 1989 roku.
Niewystarczająca liczba specjalistów i brak spójności w opiece medycznej nad dziećmi. Tak Najwyższa Izba Kontroli podsumowuje swój raport na temat zdrowia uczniów.
Puławscy naukowcy będą pracować nad szczepionką dla dzików i świń. Może pomóc w zatrzymaniu ASF.
Czy podczas walk o Kołobrzeg pojawili się Polscy kawalerzyści? Próbujemy rozwikłać tę zagadkę, sięgając do wspomnień żołnierza 3. pułku ułanów.
Z małym poślizgiem rozpoczyna się renowacja - i tak już opóźniona o rok - ulicy Koszalińskiej w Szczecinku. Zmotoryzowani już nie mogą się doczekać.
„2017 to był dobry rok” - uważa starosta Stanisław Kuczyński (PSL). „To był kolejny zmarnowany rok” - uważa radny Stanisław Cybula (SLD). W powiecie odbyła się sesja absolutoryjna.
Dwójka geodetów firmowała sporządzane przez siebie dokumenty podpisami i pieczątką kolegi z wyższymi uprawnieniami. Dziesiątki właścicieli nieruchomości ma teraz wielki problem.
Wczoraj w gminie Drawsko Pomorskie rozpoczęły się konsultacje w sprawie podziału Ostrowic. W przyszłym tygodniu do głosowania przystąpią mieszkańcy gminy Złocieniec.
Plantatorzy malin wzywają, żeby nie zbierać owoców. To ich protest przeciwko dramatycznie niskim cenom owoców. Politycy, zamiast pomagać, prześcigają się w zrzucaniu winy na przeciwników.
Mobbing, żądanie wypisywania coraz większej liczby mandatów, aby wyrabiać normy i strach przed zwolnieniem - to tylko niektóre z przyczyn, dlaczego strażnicy lądują na zwolnieniach lekarskich.
Pokrzywdzonych jest w tej sprawie wielu. To dyrektorzy poważnych instytucji, szefowie dużych firm i inni, którzy dopiero chcieli założyć działalność gospodarczą. Łączy ich chęć zdobycia unijnej dotacji. Stracili tysiące złotych.
W białorusko - litewsko - polskim towarzystwie przepłynęliśmy ponad sto kilometrów Krutynią. Polonijny Spływ Kajakowy był okazją do wzajemnego poznania się.
Rzadko zdarza się, aby z programu Erasmus+ skorzystał specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, A tak stało się właśnie w Nowej Soli. Projekt potrwa rok.
- Nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej… – mówi Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty. Rozmawiamy z nią o wynikach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Tak, tak, to nie pomyłka. Chociaż weszła już w życie reforma oświaty, która przywróciła...
- Moja emerytura jest o około 40 proc. niższa przez pułapkę prawną, w którą wpadł nasz rocznik - szacuje Teresa Szachulska, włocławianka, urodzona w 1953 roku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.