Seniorzy czekali na to od wielu lat. Rozpoczął się remont dawnego ogniska muzycznego. Będzie tu siedziba Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale nie tylko.
„Tu spoczywa młody pionier Gorzowa Franciszek Walczak” - można przeczytać na nowej tablicy na mogile zamordowanego przed laty milicjanta. Wczoraj ją zamontowano.
Dobiega końca proces trzech mężczyzn oskarżonych o zabójstwo Patryka R. w lesie pod Sierakowem. W piątek sąd przesłuchał trzech ostatnich świadków, w tym policjantkę, która potwierdziła, że Patryk R. miał złą opinię wśród mieszkańców.
Budynek, w którym mieści się Centrum Usług Socjalnych jest w fatalnym stanie. Na remont wszyscy czekają już od dawna. Pojawia się kolejna szansa, by zdobyć dofinansowanie i kompleksowo wyremontować placówkę, z której korzysta wielu mieszkańców.
Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Poznania, powalczy o prezydenturę w najbliższych wyborach samorządowych. W piątek oficjalnie ogłosił to, o czym mówiło się od tygodni. Komitet wyborczy do Rady Miasta będzie się nazywał „Lewica”. Nie zaproszono do...
Z Cheung Chau, dyrektorem Sinfonietty Polonii rozmawiamy o koncercie "Bajka Symfonicznie".
Założycielki Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Łapa” poinformowały o konieczności znalezienia zastępstwa. Jak wyjaśniła Agnieszką Mańczak, obecnie działalność stowarzyszenia pod kątem przyjmowania nowych podopiecznych została zawieszona.
Z zewnątrz szary budynek w Strzałkowie przy ul. Górnej 12A niczym nie różni się od wielu takich stojących w każdej miejscowości, w której przed laty w pobliżu szkoły, budowane były internaty. No, może jednak różnica jest zauważalna, ale tylko...
Katarzyna Zawadzka znana jest z seriali „Powiedz tak!” i „Prawo Agaty” oraz filmów „W imieniu diabła” i „Baczyński”. Teraz pracuje w Krakowie na planie serialu „Drogi wolności”, który zobaczymy po wakacjach. Nam opowiada o swojej potrzebie przygód...
Samobójstwo? To nie Paweł. To chłopak wychowany na Wita Stwosza, na stadionie, zawsze w pierwszych szeregach na marszu niepodległości. Miał mocny charakter - mówi poseł Sylwester Chruszcz, brat głogowskiego radnego Pawła Chruszcza.
O Wojkowie głośno dziś w całej Polsce. A wszystko przez to, że ma tu stanąć stumetrowy krzyż na 100-lecie odzyskania niepodległości. Mieszkańcy tej niewielkiej wsi w gminie Błaszki wskazują nawet miejsce, gdzie stanie.
Popyt na turystykę pielgrzymkową należy w Polsce do najwyższych na świecie. W zakładzie geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego oszacowano, że pielgrzymuje rocznie około siedmiu milionów Polaków.
Kopernik kłamał, NASA też nas oszukuje. Podrabia krzywiznę ziemi, która nie jest planetą, lecz płaskim dyskiem zakrytym kopułą. Satelity nie istnieją. Tak twierdzą płaskoziemcy. W Polsce ich ruch liczy dziesiątki tysięcy osób.
Żart ma krótkie życie. Na szczęście, rzeczywistość dostarcza nam ciągle kolejnych wydarzeń do obśmiania - mówi satyryk Jerzy Kryszak, który 1 lipca wystąpi podczas kabaretonu w Zielonej Górze.
W lipcu najniższa pensja lekarza ma wynosić 6750 zł brutto - ogłosiło Ministerstwo Zdrowia. Okazuje się jednak, że część kosztów tej podwyżki szpitale będą musiały pokryć z własnych środków. Lecznicę w Zielonej Górze będzie to kosztowało 600 tys....
Wejście w życie RODO wywołało zamieszanie w wielu dziedzinach życia. Również w służbie zdrowia. Przekonał się o tym Andrzej Pukacz, który nie dostał się do neurologa, bo odmówił podpisania rzekomo dobrowolnej deklaracji.
Co grozi Bronisławowi W.? Dlaczego skatował psa?
- Młodzież była zszokowana tym, co zobaczyła w filmie o walce z komunizmem- przyznał raper Piotr Przewoźny „Under” , który prowadzi dla młodzieży warsztaty patriotyczne „Ciche bohaterki”.
Mateusz urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową, wodogłowiem i pęcherzem neurogennym. Walczy z chorobami i chce żyć jak inne dzieci. Chodzić do szkoły. Dlatego potrzebuje specjalistycznego wózka.
Za chwilę zacznie się budowa Wieży Kleista. Razem z podświetlonym mostem na Odrze wieża ma być wielką trakcją turystyczną.
- Należałoby doprowadzić do połączenia obu istniejących uczelni i utworzyć Akademię Gorzowską - mówi dr hab. Leszek Zguczyński, dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej.
W czerwcu 2012 roku część dawnej rzeźni runęła na ul. Targową. Dopiero dziś jego dawni właściciele za to zapłacą.
Obraz przedstawiający Mikołaja Kopernika to jedno z najsłynniejszych malowideł prezentowanych w Muzeum Zamek w Gołuchowie. Podczas ostatnich prac konserwatorskich okazało się, że wizerunek na płótnie nie przedstawia słynnego polskiego naukowca.
Jak kto lubi! Dziś przedstawiam Wam rabarbar w dwóch odsłonach. Ciekawe, która wersja trafi w Wasze gusta?
Zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej wywołały falę wspomnień. Także w wielu kanałach telewizyjnych, przypominających dawne sukcesy polskiej reprezentacji. Sam, choć zapalonym kibicem nie jestem, uległem niegdysiejszym sentymentom,...
Szanowni Państwo, wracam do sprawy zakupu kolekcji Czartoryskich. Poprzednio próbowałam wyjaśnić, dlaczego ten zakup uważam za ogromnie cenne wydarzenie, a wszelkie krytyki - za nieuzasadnione, wynikające głównie z nieznajomości sprawy, co...
W śród okrzyków kibiców i ostatnich przygotowań do wakacji kończy się nam w Polsce parlamentaryzm. Jeszcze parę lat temu ówczesna opozycja, czyli PiS, tworzyła specjalne zespoły do spraw stanu demokracji, jeszcze padały obietnice pakietu...
Redaktor naczelny „New York Timesa” napisał, że to najważniejsza publikacja ostatniej dekady. Właśnie ukazała się po polsku książka Roda Drehera „Opcja Benedykta. Jak przetrwać czas neopogaństwa”.
Bardzo mnie ubawił premier Mateusz Morawiecki, zamartwiający się losem gazet, których właścicielem jest zagraniczny kapitał. Owe straszne media we wrażych obcych rękach ponoć wściekle atakują polski rząd swą kłamliwą propagandą. Nie ma co, ostro...
Rząd pracuje nad wzrostem płacy minimalnej. Zapłacą za to przedsiębiorcy. - Podwyżki powinny być pochodną wzrostu wydajności w gospodarce - przekonuje Dariusz Jodłowski, prezesem Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan”.
Niebawem rozpoczną się zdjęcia do filmu dokumentalnego, którego bohaterem będzie zmarły przed niespełna trzema laty ojciec Jan Góra. Znamy już tytuł obrazu - „Boży wariat”.
Uroczystość odbyła się w roku jubileuszowym białostockiego środowiska historycznego - obchodzi ono bowiem 50-lecie.
Z polecenia wójta na wszystkich szkołach w gminie Tuszów Narodowy zawisły tablice z 10 przykazaniami. Wójt twierdzi, że skarg nie było, a dyrektorzy przyjęli polecenie z życzliwością.
- Pamiętam, że w Rzeszowie była fajna siłownia i niezła drużyna - mówi PETYA BARAKOVA, rozgrywająca reprezentacji Bułgarii oraz mistrza Rumunii Volley Alba Blaj, od nadchodzącego sezonu zagra w Developresie Rzeszów.
Cztery zarzuty postawiła sanocka prokuratura radnemu miasta i skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia do sądu. Taki jest efekt zachowania samorządowca, który w kwietniu obrażał ratowników pogotowia i groził policjantom.
- To tak duży i długo przeze mnie oczekiwany sukces, że jeszcze długo będę się nim cieszył - uśmiecha się Kamil Kościółek, który wrócił z Turcji, z młodzieżowych mistrzostw Europy w zasapach stylu wolnego ze złotym medalem w kategorii +125 kg.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.