Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie wrócili z 9-dniowego rejsu śladami króla Eryka. Zwiedzili między innymi Kalmar, Oland Nord i Visby. Poniżej zamieszczamy fragmenty dziennika pokładowego wyprawy.
Na co dzień strzegą naszego bezpieczeństwa, dbają o porządek. Jedni ścigają przestępców, drudzy pilnują ich za kratami, inni gaszą ogień, a jeszcze inni strzegą granic. A po godzinach? Ratują życie, dzieląc się cząstką siebie.
Z rozkładu lotów znika Liverpool i Doncaster. Za to pojawia się Burgas, Charków, Chersoń i kolejne połączenie z Kijowem.
21 października 1992 roku z poniemieckiego, brukowanego peronu stacji w Bornem Sulinowie odjechał ostatni transport ze sprzętem i żołnierzami Armii Federacji Rosyjskiej, która wcześniej - jako Armia Czerwona, a potem Armia Radziecka - stacjonowała...
Pogoda dopisywała, więc w weekendy drogi nad morze znowu były zakorkowane. W wakacje zapewne też tak będzie. Przypominamy więc, że istnieją alternatywne trasy do Mielna. Są nieco dłuższe, ale tam korków nie ma.
My tę drogę, jak wygramy wybory, zbudujemy i to znacznie szybciej niż obiecuje teraz Platforma, która w ogóle jej wcześniej nie chciała - mówił przed elekcją parlamentarną w 2015 roku poseł Krzysztof Jurgiel, lider podlaskiego PiS. Bo to wtedy,...
Zeznania pracowników Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu i słona kara za nieobecność dla świadka - kolejna odsłona sprawy Wacława W., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa żony.
Koniec czerwca będzie w Kołobrzegu finałem sporej liczby większych i mniejszych inwestycji drogowych. Przed rozpoczęciem sezonu wreszcie, już bez przeszkód, przejedziemy ulicami Zdrojową, Mickiewicza i Towarową.
O nadchodzącym festiwalu Kultury Żydowskiej „Zachor - Kolor i Dźwięk” mówi Lucy Lisowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael
Na Kmiecej w Lublinie jest trochę jak w „Samych swoich”: walka o przysłowiową miedzę, zwaśnieni sąsiedzi. Tylko że tutaj sporny teren to publiczna droga. Miasto przywozi tu kruszywo, a potem... zabiera je z powrotem. Mieszkańcom do śmiechu nie...
Niepełnosprawna mieszkanka Pakości, leży w egipskim szpitalu. Nie stać jej na powrót do Polski. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przelotu nie sfinansuje. Jej rodzina liczy na wsparcie Czytelników.
Na osiem lat pozbawienia wolności skazał wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku 29-letniego Piotra Ś. Mężczyzna odpowiadał za ugodzenie nożem 17-latka.
Adrian Grodzki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Sycewicach, otrzymał wczoraj od prezydenta Medal za Ofiarność i Odwagę
Dochody miasta są w tym roku znów ponadprzeciętnie wysokie - pochwalił się dzisiaj prezydent Robert Biedroń, mówiąc o wynikach realizacji I kwartału tegorocznego budżetu miasta w Słupsku.
To rodzaj politycznej prowokacji – komentuje Tomasz Madras z PiS i zastrzega, że klub nie zmieni zdania. Wokół kontrowersyjnej nazwy ulicy wciąż jest gorąco.
Grupa studentów Uniwersytetu Opolskiego - głównie z filologii i historii - rozpoczęła w poniedziałek akcję protestacyjną. Studenci nie chcą zmian, jakie ma wprowadzić tzw. ustawa Gowina. Boją się marginalizacji regionalnych młodych uczelni, takich...
Na początku lipca wejdą w życie zmiany zakładające obniżkę pensji posłów i senatorów. Do tej pory za wykonywanie swoich obowiązków zarabiali co roku średnio około 110-140 tys. złotych. W Wielkopolsce nie brakuje jednak posłów, którzy mogą...
Rząd PiS doprowadził do tego, że w nowym budżecie UE nasi rolnicy dostaną o 5 mld euro mniej - zapowiada szef podlaskiego PSL Stefan Krajewski.
Jak zawsze – godzina 10. Jak zawsze – ogrody Branickich. Przed nami pierwsze w tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Pierwsze – bo tego lata takie śniadanie będziemy mogli zjeść aż trzy razy!
Rozmowa z Iwoną Hartwich z Torunia, matką niepełnosprawnego od urodzenia, teraz dorosłego dziecka. O tym, jak od 1 lipca ma działać ustawa ułatwiająca dostęp m.in. do rehabilitacji i specjalistów.
Ruchy oddolne zapowiadają, że nie przestaną wychodzić na ulicę, aby protestować przeciwko zawłaszczaniu przez PiS sądów. - Gdy opozycja śpi, musimy zjednoczyć ludzi sami - zapowiadają działacze.
Straż miejska prowadzi wzmożone akcje kontroli parkujących nielegalnie samochodów – co ciekawe, robi to w efekcie sygnałów od samorządów pomocniczych, choć nie podoba się to samym mieszkańcom. Jak mówi Przemysław Piwecki z SM – skala problemu jest...
Pana Macieja zwolniono dyscyplinarnie, ale sąd właśnie nakazał przywrócenie do pracy. Uznał, że szef chciał się go pozbyć ze względu na starszy wiek: 60 lat.
Popularny na Bartodziejach Balaton ma szansę znów stać się kąpieliskiem. Zanim jednak do tego dojdzie, przybędą urządzenia do rekreacji na świeżym powietrzu.
Inwestycje. Więcej najemców. Obniżka opłat. I plan na zagospodarowanie części warzywnej - tak w skrócie można podsumować roczne zarządzanie targowiskiem przy ulicy Łyskowskiego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w...
„Dwa serduszka cztery oczy łojojoj, co płakały we dnie w nocy łojojoj” surowo zaśpiewa na początku „Zimnej wojny” Pawlikowskiego wiejska dziewczynka do mikrofonu. Potem ta notatka muzyczna, zaczyn repertuarowy dla ludowego zespołu „Mazurek” stanie...
Znikają miejsca parkingowe na Jednostce E osiedla Południe. Powód? Szkoła Podstawowa nr 23 grodzi swój teren. Przez kilka najbliższych lat dyrekcja szkoły pozwoli jednak parkować na jej placu.
Żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina brali udział w międzynarodowych polsko-amerykańskich ćwiczeniach Saber Strike-18 na Wiśle w Chełmnie.
Pałac Małachowskich, jeden z najcenniejszych i najbardziej znanych zabytków Nałęczowa, doczeka się remontu. Perła uzdrowiskowego miasteczka od dawna niszczała z powodu braku pieniędzy na remont. Nowy właściciel zabytku - firma Nałęczów Zdrój S.A....
W poniedziałek w trasę po Polsce wyruszył kolejny „konwój wstydu” zorganizowany przez Platformę Obywatelską.
Z siedemnastu inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w przeciągu ostatnich miesięcy dziewięciu zdecydowało się zrezygnować z pracy. Zadań im przybywa, a pensje nie wzrastają. Rząd chce wprowadzić zmiany dotyczące pracy Inspekcji...
Województwo śląskie po raz kolejny przeznacza spore pieniądze, które mają pomóc w powrocie tradycyjnego pasterstwa w Beskidach, a przez to także w chronieniu cennych ekologicznie łąk.
Wspaniała atmosfera, wyśmienite jedzenie, cudowny wystrój i malownicze miejsce... Czego chcieć więcej?
Piłkarki nożne Polonii Poznań wywalczyły awans do ekstraligi kobiet. Euforia wywołana zwycięstwem szybko minęła, bo drużyna nie ma gdzie rozgrywać meczów. Stadion przy ulicy Harcerskiej nie spełnia wymogów licencyjnych.
Trudne chwile przeżywa Albert Radomski z Poznania i jego rodzina. 21-latek dopiero kilka dni temu wrócił do domu, po tym jak od 28 kwietnia zmagał się z padaczką i ponownie trafił do szpitala. Jego stan gwałtownie się pogorszył.
Już w kwietniu opisywaliśmy tragiczną historię małego Tomka z Koziegłów, w powiecie myszkowskim. Miesiąc przed śmiercią chłopiec był w szpitalu, gdzie rozpoznano u niego zapalenie płuc. Pomimo tego nie pozostał w lecznicy. Dlaczego tak się stało?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.