Czy Miłosz P. celowo zadał śmiertelny cios nożem, czy też ofiara się na niego nadziała? Klatki monitoringu przejrzy dodatkowo biegły medycyny sądowej.
To będzie wyjątkowe lato dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Będą musieli szukać relaksu i wytchnienia poza oboma parkami. Zarówno Park Zielona, jak i Park Hallera zostaną bowiem opanowane przez ekipy remontowe.
Protest studentów rozlewa się - strajki okupacyjne i pikiety organizowane są już w kilku ośrodkach akademickich w kraju. Studenci i nauczyciele akademiccy krytykują ustawę 2.0 Jarosława Gowina. Ma ona zrewolucjonizować szkolnictwo wyższe - zdaniem...
Dziś w Opolu rozpoczyna się proces, w którym prokuratura oskarża trzech mieszkańców województwa o ujawnienie danych przedsiębiorstwa i działanie na jego szkodę.
Mniejsze bezrobocie, wyższe zarobki. Podwyżki cen też były, ale mniejsze niż podwyżki pensji - podsumował GUS
Następni z gangu zatrzymani przez Centralne Biuro Śledcze. Handlarze narkotykami rośli w siłę. Może chcieli zastąpić „Kadafiego”...
Decyzję podjęła Komisja Europejska. Ta międzynarodowa trasa biegnąca m.in. przez Podlaskie ma w końcu szansę na unijne dofinansowanie. - To przełom - nie ma wątpliwości europoseł z naszego regionu Karol Karski.
Z dr. n. med. Łukaszem Balwickim z Zakładu Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Rozmowa z Haliną Nabrdalik, prezesem Stowarzyszenia Wspólnota Polska Oddział w Opolu, organizatorka festiwalu.
Gmina Libiąż otrzyma 5,4 mln zł z funduszy europejskich na kontynuację rewitalizacji miasta wzdłuż ulic Piłsudskiego, 1 Maja i Górniczej, czyli od dworca kolejowego po kopalnię „Janina”. Środki te wykorzystane zostaną na sfinansowanie sześciu...
Dokładnie tydzień pozostał do inauguracyjnego meczu polskich piłkarzy podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Dla najzagorzalszych fanów futbolu, którzy do Moskwy się nie wybiorą, ale lubią kibicowanie w większym gronie, Tarnów i Tuchów przygotowują...
Sądeccy przedsiębiorcy spotkali się z ministrem Jerzym Kwiecińskim. Wystosowali do niego apel, bo chcą lepszych warunków dla rozwoju lokalnej gospodarki oraz większej dostępności komunikacyjnej.
O tym, że nie ma darmowych obiadów, wiemy, bo płacimy za żądzę władzy polityków. Nie przyswoiliśmy sobie natomiast, że w wirtualnym świecie to my jesteśmy obiadem lub zwierzyną łowną, nęconą darmowymi programami i aplikacjami.
Wojak Szwejk, Ryszard III, i - najpewniej najsłynniejszy - Maliniak. To tylko kilka z wybranych kreacji Romana Kłosowskiego, które na stałe zapisały się w pamięci widzów. Warszawski aktor odszedł wczoraj w wieku 89 lat.
Czerwiec 1976. Po niespełna sześciu latach rządów Edwarda Gierka polska gospodarka znalazła się w fatalnym stanie ogłoszona wtedy podwyżka cen spowodowała brutalnie stłumione protesty społeczne Wśród represjonowanych znaleźli się także...
Wybory samorządowe. Niezadowoleni politycy PO i samorządowcy tworzą bezpartyjne listy w wyborach do małopolskiego sejmiku
Rogatywka to tradycyjna polska czapka pojawiła się w XVIII wieku. Za sprawą konfederatów barskich noszono ją przez prawie 200 lat. Również dziś używa jej polska armia.
Leopold Glűck przyszedł na świat w Nowym Sączu w 1854 r. Niewiele wiadomo o jego rodzinie. Ojciec najprawdopodobniej był lekarzem, jednak zmarł gdy Leopold miał niespełna trzy lata. Nie wiadomo czy to profesja ojca, czy raczej osoba jego opiekuna...
Przeciw ustawie Gowina, reformującej szkolnictwo wyższe, protestują studenci i wykładowcy. Prof. Jacek Bartyzel z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powiedział w Polityce, że reforma jest katastrofą.
Do regionu łódzkiego przyjechał platformerski „Konwój wstydu”. Politycy PO objeżdżają Polskę i pokazują na wielkich bilbordach, ile zarobili działacze i radni PiS, którzy dostali ciepłe posadki w spółkach Skarbu Państwa.
Kilkadziesiąt osób znakomicie bawiło się na sobotnim koncercie zorganizowanym przez popularnego Trubadura Mariana Lichtmana, który zaprosił łodzian na ul. Piotrkowską, by przed rosyjskim mundialem zaprezentować piosenkę „Polska biel i czerwień”...
Niektóre fanki kilka godzin czekały pod sceną na występ swojego idola.
„CZTERY PORY ROKU”– to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego w różnych porach roku. Filmy, o których mowa powstały w ramach specjalnego programu zajęć...
Z Gdyni przez cieśninę Sund, kanał La Manche, przylądek Dobrej Nadziei, ,obok Australii i Nowej Zelandii, przez Pacyfik aż do przylądka Horn i Atlantykiem z powrotem do Gdyni – tak przebiega trasa samotnego rejsu dookoła świata, który zamierza...
Już tylko niecałe dwa tygodnie mieszkańcy Żar mogą głosować na wybrane po wstępnej weryfikacji zadania do budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Mogą wybierać spośród 19 propozycji.
Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie znają słowa nuda! Oprócz cotygodniowych spotkań, co rusz uczestniczą w bliższych i dalszych wyjazdach. A niebawem będą też gospodarzami imprezy, która ma integrować seniorów z czterech gmin.
Sąd Pracy w Gorzowie Wlkp. uznał, że burmistrz Remigiusz Lorenz nie miał prawa zwolnić dyscyplinarnie dyrektora Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Andrzeja Sobczaka. MOK ma zapłacić mu ok. 30 tys. zł, ale już zapowiada apelację.
Prawie połowa łodzian decyduje się na mieszkanie trzypokojowe. Najczęściej wybierane są mieszkania od 41 do 50 mkw. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzone przez firmę Profbud we współpracy z Instytutem Badawczym IPC. Chociaż ceny...
To była jedna z największych akcji gaśniczych w dziejach woj. lubuskiego. A straty poszły w miliony. I choć już trwa remont spalonej wieży, do dziś nikt za pożar zabytku nie odpowiedział. Dlaczego?
Czy Nocny Szlak Kulturalny powinien być częściej niż raz w roku. Pytamy o to aktora Teatru Osterwy Cezarego Żołyńskiego.
Znalazły się pieniądze na tzw. prace poscaleniowe w Ownicach. Da je gmina. - Żeby nie interwencja „Gazety Lubuskiej” i szum, jaki się wytworzył wokół tej sprawy, wójt odbiłby piłeczkę i nie dał pieniędzy - mówi sołtys Ownic Franciszek Jamniuk.
O stuleciu Państwowej Inspekcji Pracy, jej zadaniach i kolejnych wyzwaniach rozmawiamy z Jerzym Łabońskim, Okręgowym Inspektorem Pracy.
Mecze piłkarskich mistrzostw świata w Rosji będzie można oglądać w gronie znajomych nad Wartą. W czwartek na błoniach nadwarciańskich rusza strefa kibica.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.