Rozmawiamy z Dajaną Butuliją, serbską koszykarką, która w minionym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet była jedną z liderek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin.
Już w najbliższą niedzielę Radio FAMA zaprasza na wielką imprezę pod hasłem "Roztańczona Kadzielnia". Koncert będzie zakończeniem wyjątkowo długiej w tym roku majówki, jednocześnie będzie także otwierał koncertowy sezon Radia Fama. W kieleckim...
Władze Wolsztyna sprzedały działki pod inwestycję. Wolsztyńskie firmy będą mogły się tam rozbudowywać i rozwijać działalności. Czy jednak nie zostały one sprzedane zbyt tanio?
Długi majowy weekend to pora relaksu dla wielu z nas. Do tej sporej grupy nie należą jednak maturzyści, którzy 4 maja zmierzą się z egzaminem dojrzałości z języka polskiego. W przyszłym tygodniu czeka ich obowiązkowa matematyka i wybrany język...
Małe, niepozorne, a ostatecznie wyjątkowo groźne. Czy możemy się już zacząć obawiać ataku kleszczy w naszych parkach i lasach?
W losach tej szkoły odbija się historia XX wieku. Jej założycielka niejednokrotnie musiała wykazywać się determinacją, żeby to miejsce przetrwało.
- Przed nami jeszcze dziewięć meczów, a rywale na pewno będą tracić punkty. Patrzymy jednak na siebie - mówi Peter Basista, obrońca Stali Rzeszów.
Mecze Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem miały znaczenie wyłącznie honorowe. W Rzeszowie liczono na więcej. Resoviacy miejsca w czwórce nie oddali walkowerem, ale po zwycięstwie w Olsztynie mieli karty w swoich rękach.
Aż 61 procent Ukraińców, którzy tymczasowo mieszkają w Polsce, planuje dłużej zostać w naszym kraju. Przynajmniej kilka lat, a niektórzy nawet na stałe.
W czasie majówki wielu Polaków wyjedzie na zaplanowany odpoczynek, podczas którego będą jadać w restauracjach, barach czy pizzeriach. Jak pokazują wyniki kontroli Inspekcji Handlowej, nie zawsze można wierzyć temu, co napisano w karcie dań. Zdarza...
Związek Ukraińców w Polsce, za pieniądze miasta Przemyśla, chce zorganizować uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nadszedł wielki dzień i chwila próby dla piłkarzy i trenera gdyńskiej Arki. Na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie żółto-niebiescy dziś o godz. 16 bronić będą wywalczonego przed rokiem Pucharu Polski.
Realizacja idei zawodu sędziego jako „korony zawodów prawniczych” jest w Polsce fikcją. Obejmujący pierwsze stanowisko sędziowskie w Polsce mają zaledwie 36 lat - pisze fundacja
Malborska prokuratura ponownie wszczęła postępowanie w sprawie rozbiórki, wywiezienia i nakazu odtworzenia domu podcieniowego z Kławek, pochodzącego z początku XIX wieku.
20 tysięcy złotych to pula, jaką przeznaczył prezydent Piotr Krzystek dla laureatów ogłoszonego właśnie konkursu „Nagroda Architektoniczna Prezydenta Miasta Szczecin za lata 2014-2018”.
Nie mają łazienki ani ciepłej wody. Śpią po kilka osób w jednym łóżku. W mieszkaniu jest taka wilgoć, że dzieciaki ciągle chorują. W takich warunkach mieszkają Paweł i Monika Przyborowscy z piątką dzieci. Jedna z córek jest niepełnosprawna.
Na naszych oczach odchodzi historia. Co zrobić, żeby zatrzymać ten proces? Pomysły są, gorzej z realizacją.
W Dniu Polonii i Polaków za Granicą z Sebastianem Tyrakowskim, wicedyrektorem gdyńskiego Muzeum Emigracji, rozmawia Gabriela Pewińska.
Czy to prawda, że na polskim rynku mieszkaniowym mamy „dwa światy” cenowe, które dzieli ogromna przepaść? Tak, ale dzisiaj wiąże się to w większym stopniu nie tylko z lokalizacją, ale również standardem nieruchomości.
Niemal 17 tysięcy uczniów z Pomorza już 4 maja egzaminem z języka polskiego rozpocznie maturalny maraton.
Z końcem czerwca tego roku mogą zostać zamknięte dwa żłobki Fundacji Pozytywne Inicjatywy w Rumi i jeden w Redzie. W samej Rumi kilkadziesiąt dzieci od lipca może nie mieć zapewnionej opieki. Czy sytuację rozwiążą władze samorządowe? Jest nadzieja.
Kilkoro cudzoziemców przebywających nielegalnie w Polsce zatrzymali tylko jednego dnia funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. - Wśród nich był mężczyzna, który posługiwał się fałszywym dowodem osobistym. Jako obywatel Belgii...
Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej będzie formowana u nas w przyszłym roku. Nie brakuje chętnych do służby w nowym rodzaju sił zbrojnych. W regionie to kilkaset osób. Dwie osoby zdecydowały się już na służbę we wschodnich województwach, gdzie...
Krystyna Tymińska, właścicielka mieszkania przy ul. Kołłątaja 11, ma już dość mieszkania w lokalu, gdzie po każdym deszczu na głowę leje się woda. Liczy, że sąsiedzi i administracja pomogą jej wreszcie rozwiązać jej problem.
Plamiak zamiast dorsza, kebab z baraniną bez baraniny, oscypek zastąpiony roladą ustrzycką - takie dania serwuje się turystom. U nas też?
Podlaskie uczelnie czeka upadek, a region - jeszcze większa marginalizacja? W ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie ma takiej groźby.
- „Ferdydurke” i motyw maski albo symbolika w „Weselu” - te tematy na pisemnym polskim ucieszyłyby nas najbardziej - mówią Emilia Szajerska i Jan Ledworowski, tegoroczni maturzyści z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, którym towarzyszyć...
Mamy dopiero połowę majówki, a na drogach coraz więcej tragedii. W miejscowości Ameryczka niedaleko Szubina pod Bydgoszczą na miejscu zginęły cztery osoby.
Całe szczęście jest rok wyborczy i niektórym osobom może zależeć na przymiocie dobrego gospodarza. Nastaje więc dobry moment, by publicznie narzekać.
Straż Miejska podsumowała sezon grzewczy. W okresie od września 2017 do marca 2018 roku sprawdzono 771 przydomowych pieców. Tylu kontroli strażnicy w Opolu jeszcze nie przeprowadzili.
W Niemczech jest coraz więcej zachorowań na gruźlicę - alarmuje „Die Welt”. 74,3 proc. chorych to imigranci głównie z Somalii, Erytrei, Afganistanu, Syrii.
Sejmowa komisja opowiedziała się za obniżeniem wynagrodzeń posłów i senatorów. Mają być niższe o 20 proc.
Wykonana na koniec marca br. inwentaryzacja wykazała, że na Opolszczyźnie wyciąć trzeba niemal 8 tys. ha drzew. To 82 tys. m. sześc. drewna - tyle, ile średnio wycinane jest w jednym nadleśnictwie przez rok.
Najpierw służby wycięły jedno drzewo, a później dwa kolejne. Drzewa dawały w letni dni miły cień i stanowiły pamiątkę po dawnym układzie ulic w tym miejscu.
Oficjalny powód to względy osobiste. Mówi się jednak, że Adamowi Polińskiemu nie podobał się skręt Tadeusza Truskolaskiego w kierunku Nowoczesnej.
Dwóch mężczyzn i 16-latka podejrzani o uprowadzenie bielszczanina i próbę wymuszenia rozbójniczego
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.