Ona: przed trzydziestką, on: po czterdziestce, z dwójką dzieci. I romantyczny ślub w słonecznej Hiszpanii. Czy będzie początkiem długiego i szczęśliwego związku?
W 1945 r. dawna, niemiecka Prowincja Pomorska przypadła odradzającej się po wojnie Polsce. Z tzw. Ziem Odzyskanych, jak nazywano nowe części naszego kraju, należało usunąć autochtonów. Oto druga część tej historii.
Przed wakacjami kąpieliska w całym kraju rywalizują o ratowników. Bo jest ich coraz mniej. Rok temu część plaż nie miała więc pełnej obsady. Tymczasem w Kołobrzegu pierwsi ratownicy mają się pojawić już 10 czerwca.
Po głośnych bataliach z punktami sprzedaży dopalaczy, trochę wokół nich ciszej. Fundacja Na Przekór Przeciwnościom przywołała ten temat. Prezentowaliście Państwo prelekcje, ale i poruszający film, którego bohaterami są młodzi ludzie - ofiary...
Sebastian L. działał podręcznikowo. Udawał wolontariusza pomagającego chorym dzieciom. Opowiadał o chorobie, którą sam przeszedł, mówił, że rozumie, czym jest walka o zdrowie, samotność w chorobie, strach o życie. Zdobywał zaufanie, a potem...
Kolejna tura spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcam Włocławka zakończona. Frekwencja dopisała! Tematy najczęściej poruszane? Mieszkania, sprawa budowy ulic, czystość w mieście.
Kolejne gminy w Polsce wprowadzają nocny zakaz sprzedaży trunków w sklepach. Toruń jest przed debatą.
Karol Kus szykuje się do występu w Sopocie, Zuzanna Borucka ma już ponad milion widzów na YouTube, Beata Spychalska nagrała teledysk, Wiktorię Kulaszewską zobaczymy w ,,Na Wspólnej”, a Marek Górzyński wraz z synami tworzy zespół ,,Stopklatka”. Jak...
Zakończyło się szkolenie ochotników 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas zajęć terytorialsi wykorzystywali najnowsze karabinki Grot, produkowane w Fabryce Broni w Radomiu.
Damian N. nie zgadza się z wyrokiem, na mocy którego ma spędzić 6 lat w więzieniu. Jego obrońcy zapowiadają apelację, a nawet myślą już o kasacji.
Zamiast druku L4, który obecnie trzeba dostarczyć pracodawcy, informacja o chorobie pracownika zostanie przesłana drogą elektroniczną. Nie od 1 lipca, a od 1 grudnia tego roku nie otrzymamy już od lekarza papierowego zwolnienia. Lekarze i placówki...
Referendum w Zawierciu odbędzie się w czerwcu. Nie będzie dotyczyć jednak tylko budowy kopalni rud cynku i ołowiu. Radni zdecydowali, że rozszerzą je o dwie dodatkowe kwestie.
Zapisać dane na komputerze tysiąc razy szybciej niż obecnie - prof. Andrzej Stupakiewicz już wie, jak to zrobić. Teraz otrzymał dotację na sprzęt, który pozwoli mu opracować prototyp maszyny.
Kierowcy nie będą musieli wozić przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu i dokumentu potwierdzającego opłacenie polisy ubezpieczeniowej. Rada Ministrów przyjęła konieczne do tego zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym.
Developres SkyRes Rzeszów przegrał po tie-breaku ostatni półfinałowy mecz z ŁKS-em Łódź i stracił szansę na grę w finale. Podopiecznym Lorenzo Micellego pozostała walka o brązowe medale z ekipą Budowlanych Łódź. - Dziś powinniśmy zwyciężyć,...
Rozmowa o wnioskach z X Podlaskich Spotkań Diabetologicznych opowiada prof. Adam Krętowski, rektor Uniwersyetu Medycznego w Białymstoku
„Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym” to nazwa projektu, mającego za zadanie ocalić tradycję tkaniny dwuosnowowej w Podlaskiem. Będzie konkurs plastyczny dla najmłodszych, warsztaty tkactwa i fan klub „Wokół tkaniny”.
W końcu nadeszła wiosna. Wraz z przyjściem wyższych temperatur, możemy zrezygnować z ciepłych ubrań i odświeżyć swoje szafy w poszukiwaniu wygodnych sukienek, spódnic i lekkich butów. Przecież wielkimi krokami zbliża się lato – okres wyjazdów...
Zakończył się proces ks. Roberta M., zamieszanego w tzw. aferę podkarpacką. Został skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Taki sam wyrok w tym samym procesie usłyszał Edward B., były dyrektor Lasów Państwowych w Krośnie.
To nie powrót do przeszłości, a przemyślana strategia. Górnicy PGG taniej zrobią zakupy i taniej zatankują samochód. Takie pakiety benefitów przewiduje nowy program PGG Family.
Ile tak naprawdę godzin w tygodniu poświęca na pracę nauczyciel? Według Instytutu Badań Edukacyjnych nie 18, ale ponad 46 godzin.
Do burmistrza Jarosławia trafiło pismo, w którym strażnicy miejscy wysuwają szereg oskarżeń pod adresem komendanta. Czy faktycznie dzieje się im krzywda?
Jeśli drużna, która w poprzednim sezonie grała w ekstraklasie spada do 2 ligi, na pierwszy rzut oka wygląda to na szokujący regres formy. Sensacji jednak nie ma. W Tarnobrzegu zaplecze ekstraklasy opuścił zespół, który kadrowo nie miał nic...
Już w 2022 roku miasto Rybnik ma grzać ciepło z rybnickiej Elektrowni. Z kolei północne dzielnice ogrzeje gaz. Wizje są piękne...
Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków w centrum Częstochowy? Mieszkańcy miasta nie muszą zaglądać do policyjnych statystyk, aby wskazać na skrzyżowanie ulicy Kopernika z Nowowiejskiego i Śląską. Teraz ma być jednak bezpiecznie, bo MZDiT...
Okoński do Lecha trafił jako 19-latek z Gwardii Koszalin. Powiedzieć, że jego talent eksplodował, to jak nic nie powiedzieć. Był idolem. W nim była nadzieja całego piłkarskiego Poznania.
Zanieczyszczenie Soły i śnięcie ryb w wyniku poniedziałkowej akcji gaśniczej w magazynach przy ul. Stolarskiej w Żywcu budzi ogromne emocje wśród beskidzkich wędkarzy. Uważają, że doszło do katastrofy ekologicznej i konieczna będzie pomoc...
W schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej jest już blisko 500 psów i kotów. Wśród nich są 34 czworonogi (2 koty i 32 psy), które w pierwszej kolejności potrzebują domu i wyrozumiałego opiekuna.
Jak wygląda życie za kratami, co przysługuje więźniom, jaka jest struktura całego więzienia, system zabezpieczeń, monitoringu oraz wiele więcej tego mogli dowiedzieć się w ostatnim czasie studenci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w...
Kuchnia regionalna wróciła do łask. Obserwujemy to na przełomie ostatnich lat. W naszym województwie przybywa produktów najwyższej jakości, a i restauracje chętniej włączają do menu dania ze świętokrzyskim akcentem.
27 kwietnia obchodzimy Dzień Florysty. Z Justyną Śliz, właścicielką kwiaciarni Kwiaty są piękne w Kazimierzy Wielkiej, rozmawiamy o pracy i trendach.
Już nie przy pomocy ankieterów, ale używając nowoczesnej elektroniki, liczyć chcą pasażerów w pojazdach specjaliści z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
Znowu wrze w gdyńskim terminalu drobnicowym. Załoga spółki, zakupionej niespełna cztery lata temu przez OT Logistics, grozi protestami.
Gdy człowiek nie znajduje logicznego wyjaśnienia jakiejś kwestii - wietrzy spiski. Bo trudno logicznie wyjaśnić po co ktoś, kto jeździ na taksówce od 15 lat miałby zdawać egzamin z topografii miasta. A taki wymóg w naszym mieście obowiązuje.
Rozmowa o fenomenie zakochania opowiada Magdalena Piłaszewicz, lekarka ze Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy.
W województwie podlaskim 5 procent uczniów uczęszcza do prywatnych podstawówek. Jesteśmy w krajowej czołówce.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.