Pojawienie się tego samochodu sprawiło, że w Europie wiosną zeszłego roku w branży samochodowej zawrzało. Powodem poruszenia, które w motoryzacji zdarza się coraz rzadziej, była premiera nowego samochodu marki Kia.
Był wizjonerem, skąpcem, a zarazem sympatykiem nazizmu. Stworzył jedną z najsilniej rozpoznawanych marek na świecie. Mowa o Ingvarze Kampradzie ze szwedzkiej Smalandii, jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci świata biznesu.
Od roku 2014 Grupa Krotoski-Cichy sprzedaje w Polsce najwięcej nowych samochodów. W ubiegłym roku w Łodzi uroczyście otwarto nowy salon Audi.
Ogromne galerie handlowe, w których można spędzić cały dzień, robiąc zakupy, nie są wymysłem XXI wieku. Pierwsze duże domy handlowe zaczęły powstawać w Europie już pod koniec XIX wieku. Różniły się jednak znacznie od tych dzisiejszych. Architekci...
Od wielu lat obserwujemy obniżający się poziom legislacji, zwłaszcza w zakresie prawa podatkowego. Rośnie również liczba arbitralnie podejmowanych zmian. Przepisy, które podatnik winien znać, zmieniają się z kosmiczną wręcz prędkością.
Rozmowa z panią prezes Marią Jolantą Antoniewską-Banach, współwłaścicielką spółki Gorsenia
Nauka angielskiego dla seniorów, spektakl teatralny dla dzieci, konkurs dla kulturystów, klasówka z gwary łódzkiej i cykl spotkań z autorkami popularnych książek - to nie oferta placówki kultury, a Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi....
Bez kredytów, oszczędności i unijnych dotacji - małżeństwo z Łodzi krok po kroku zbudowało markę Pan Tu Nie Stał. Przy produkcji i sprzedaży designerskich artykułów nawiązujących do estetyki znanej z PRL pracuje już ponad 20 osób.
Każdy przedsiębiorca, zarówno ten duży, jak i ten mały, powinien w swoim kalendarzu na czerwono zaznaczyć w 2018 roku jedną datę - 25 maja. W tym dniu wchodzi w życie zupełnie nowe unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych (w skrócie: RODO)....
Nie możemy sobie dziś wyobrazić życia bez elektronicznych gadżetów. Pomagają nam w domu, w podróży, w nauce. Pomocne są też w szlifowaniu kondycji i kontaktach z ludźmi.
W najnowszej polskiej wersji żółtego przewodnika kulinarnego Gault & Millau znajduje się więcej łódzkich lokali niż przed rokiem.
Fundacja z Kleszczowa otworzyła punkt w Łodzi, w którym udziela pożyczek przedsiębiorcom. Do rozdysponowania ma 26 mln złotych.
Eksperci jak mantrę powtarzają: w dzisiejszych, niepewnych czasach, najważniejsza jest dywersyfikacja inwestycji. Nie trzymaj wszystkich oszczędności w banku albo nie kupuj tylko nieruchomości czy tylko akcji. Coraz większą popularność zyskują...
Świetni specjaliści, wysokiej klasy sprzęt, konkurencyjne ceny i krótkie terminy - to główne atuty polskiego rynku medycznego, który staje się coraz bardziej atrakcyjny dla pacjentów z zagranicy. Szczególnie doceniani są polscy chirurdzy,...
Nawet 90 procent przychodów hoteli pochodzi od turysty biznesowego - ocenia Tomasz Koralewski, prezes zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
Budową podziemnej kolei spowoduje integrację łódzkiego i warszawskiego rynku pracy - mówi prof. Tadeusz Markowski, kierownik Katedry Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego.
Powstanie tunelu średnicowego w 2022 roku, łączącego dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska ze stacjami przy ul. Zielonej oraz w sąsiedztwie Manufaktury, rozwiąże liczne problemy komunikacyjne miasta. Miasta, które po latach zapomnienia wyraźnie...
Łódzkie studio Opus Film należy dziś do najważniejszych producentów filmowych nie tylko w Polsce, ale w naszej części Europy. I ma Oscara!
Kiedy nasi skoczkowie lecą po kolejne sukcesy, tak jak np. w 2017 r. po złoty medal na mistrzostwach świata w Lahti czy w tym roku po brązowy krążek na olimpiadzie w Pjongczangu, nie wszyscy wiedzą, że robią to w kombinezonach szytych w Szczyrku,...
Philips tworzy w Łodzi centrum, które będzie zamawiało sprzęt medyczny dla szpitali w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Kameralny obiekt w uzdrowisku Uniejów powstał z myślą o najbardziej wymagających gościach szukających komfortowych warunków do wypoczynku i relaksu - mówi Andrzej Pabich, właściciel hotelu.
Firma Budimex jako generalny wykonawca będzie odpowiadać za realizację pierwszego etapu flagowej inwestycji firmy Virako - wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpoczęła się w lutym 2018 roku, a zakończy w połowie 2019 roku.
Rynek hotelowy w Łodzi jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce - wynika z badań firmy Emmerson Evaluation. Szybszy niż w Łodzi przyrost liczby pokoi hotelowych będzie jedynie na Pomorzu. W ciągu kilkunastu lat branża hotelowa w Łodzi...
Rozmowa z Tomaszem Jabłońskim, menadżerem serwisów internetowych i redakcji multimedialnej łódzkiego oddziału Polska Press Grupy.
W branży mówi się o niej dziewczyna od Eurowizji. W jej butach wystąpiła na tym europejskim konkursie muzycznym Monika Kuszyńska wraz z chórzystkami, w kolejnej parze popis dał Michał Szpak, a po nim w delikatnych sandałkach na szpilce Kasia Moś....
Praca tymczasowa może być dobrym rozwiązaniem dla wielu firm, pozwala uniknąć dodatkowych kosztów i sprawdzić pracownika przed zatrudnieniem na stałe - mówi Patryk Stępniak, prezes Holdingu Intensive Group.
Na leki ze zniżką mogą liczyć chorzy na akromegalię, wrzodziejące zapalenie jelita czy raka płuc oraz nerki. Z nowoczesnej i bezpłatnej terapii skorzystają także chorzy na Parkinsona.
Historia sławieńskich ulic kryje za sobą wiele ciekawostek, o których współcześni mieszkańcy być może nie mają pojęcia. Dziś, przedstawiamy kilka z nich, m.in. dowiemy się co było w miejscu obecnego targowiska miejskiego.
Jeden z serwisów, zajmujących się pośrednictwem w znalezieniu noclegu, zbadał turystyczne preferencje Polaków w 2017 roku.
Województwo środkowopomorskie: argumenty przedsiębiorców i naukowców na TAK.
Marszałek województwa Olgierd Geblewicz proponuje wsparcie realizacji programów in vitro na Pomorzu Zachodnim. Na ten cel zarezerwowano już 300 tys. złotych.
Miejscy urzędnicy skontrolowali Przedszkole nr 10 w Kołobrzegu i dokonali odkrycia: od września do grudnia ub. r. na wyżywienie przedszkolaków wydawano tu mniej niż wynosiła uzgodniona z prezydentem miasta stawka - 6 zł dziennie na jedno dziecko.
Rozmowa z dr Karoliną Radłowską z Białegostoku, etnologiem, kustoszem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej o jej książce „Tatarzy polscy. Ciągłość i zmiana”.
Muzyka barokowa zabrzmi w Pałacu Branickich, a blues na świętującej w tym roku 10-lecie Alei Bluesa. Miasto rozdysponowało właśnie 340 tys. zł na 13 różnych wydarzeń.
Już tylko od decyzji sądu administracyjnego zależy, czy samowola budowlana zostanie zalegalizowana.
Pielęgniarki z Nowego Szpitala w Kostrzynie nie godzą się na warunki pracy i składają wymówienia. W ciągu dwóch miesięcy odeszło pięć pielęgniarek i podobny zamiar mają następne. Pielęgniarkom nie chodzi o zarobki, choć są niewielkie, ale o...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.