Na 282 tysiące uczniów szkół w naszym regionie tylko ok. 10 tys. regularnie myje się po lekcjach wychowania fizycznego. To liczby, które można ustalić na podstawie raportu o województwie łódzkim za ubiegły rok. Właśnie przedstawił go sanepid.
7.55: przed podstawówki zajeżdżają dziesiątki samochodów, z których wysypują się maluchy z plecakami. Auta stają byle jak, byle gdzie. I chyba tylko cudem nie doszło jeszcze do jakiejś tragedii!
Niecałe dwa lata trwała współpraca partnerska Pabianic i ukraińskiego Warasza (do 2016 roku Kuźniecowsk). Rada Miasta Pabianice jednogłośnie uchwaliła zakończenie współpracy, ponieważ honorowymi obywatelami miasta na Ukrainie są Stepan Bandera i...
- To jest tak piękny budynek, z ogromnym potencjałem... Coraz częściej mieszkańcy naszej wsi zastanawiają się, co stanie się z pałacem, gdy przestanie w nim działać szkoła, a ostatnie klasy gimnazjalne opuszczą zabytkowe mury - pyta mieszkanka...
Dom dziennego pobytu dla nowosolskich seniorów ma się znaleźć w wygaszanym gimnazjum nr 3. Z sondy, którą przeprowadziliśmy na portalu Nowa Sól nasze miasto wynika, że 93 proc. głosujących jest za otwarciem takiego miejsca.
Samorządy mają pieniądze, dotacje i gotowe projekty. Tylko o wykonawców dróg, mostów chodników ciężko. Niektóre po kilku przetargach znajdują firmę, która podejmie się budowy.
Mieszkańcy wygrali batalię z inwestorem. To już pewne, w Krzywczycach nie będzie farmy fotowoltaicznej. Przyłożył do tego rękę wójt, który po szeregu odwołań, zawieszania postępowań, 20 marca wydał odmowną decyzję w sprawie budowy farmy.
Kolejne miejskie przedszkole doczeka się termomodernizacji. Miasto podpisało umowę na remont placówki przy ul. Rydza - Śmigłego. Ocieplenia obiektów, to jeden z pomysłów na walkę ze smogiem.
Nagle jednemu z klientów ryneczku serce przestało bić. W oczach tłumu strach. Jak pomóc? Podłożono mu pod głowę poduszkę. A przecież w takich przypadkach liczy się każda minuta właściwej reakcji.
Młody ksiądz z parafii przy ul. Gwiaździstej miał uprawiać narkotyk na plebanii. Mieszkańcom osiedla historia wydaje się nieprawdopodobna...
Gulasz czy bigos po cygańsku, rosół z kawałkiem kury... Leci już Wam ślinka? Za kilka tygodni Cyganie będą serwować te przysmaki w restauracji.
- Apelujemy, żeby PiS przeprosił za „dojną zmianę” i przeprosił za to, że bez żadnego trybu wziął pieniądze, które im się nie należały – mówiła wczoraj Krystyna Sibińska, posłanka PO.
O to, dlaczego Łódź jest pomijana przy wyborze zapasowego lotniska dla warszawskiego Okęcia pytała łódzka posłanka PO, Małgorzata Niemczyk. Z odpowiedzi wiceministra infrastruktury Mikołaja Wilda wynika, że to Port Lotniczy Radom ma większe...
Włocławek jest zielonym miastem, otoczony leśnym pierścieniem, ale na własnych terenach ma też ponad 2,3 tys. hektarów terenów zielonych. Powstają też nowe.
Międzywojenne życie mieszkańców ziemi mogileńskiej zaskakuje wieloma niecodziennymi wydarzeniami. Dziś wspominamy rok 1926.
Szczecineckie starostwo szykuje się do przetargu na dawną „budowlankę”. Do kupna przymierza się Kronospan, który chciałby tu urządzić mieszkania dla pracowników, a może i żłobek.
Piękna będzie muzyka utrwalona na krążku, piękna jest też sama historia powstania płyty. Zaczęło się od... zachwytu genialnymi kompozycjami, w efekcie którego przedsiębiorca został mecenasem kultury.
Załoga PKS Szczecinek zawiesiła zapowiadany na czwartek (5 kwietnia) strajk ostrzegawczy. Dalsze rozmowy w piątek, dziś nadzwyczajna sesja Rady Powiatu kluczowa dla losów przewoźnika.
Ponad 272 tysiące złotych zadośćuczynienia i odszkodowania przyznał Sąd Okręgowy w Słupsku spadkobiercom Zbigniewa K., wiceburmistrza Postomina z 1946 roku, którego uwięziono za kolportaż antyradzieckich ulotek.
Dzisiaj uroczyście zostanie wmurowany akt erekcyjny pod budowę nowej komendy policji w Wałczu. Wraz z dokumentem dla potomnych zostanie też zamknięty w specjalnej tubie dzisiejszy Głos.
Od lipca lekarze specjaliści ze szpitala w Choroszczy będą zarabiali 7 tys. zł. Podpisują umowy.
Nie będzie tym razem o podmianie herbu Białegostoku, ale nagrodzie kulturalnej. Zarówno tej spełnionej, jak też pozostającej w sferze mrzonek.
Pierwszy zespół w I lidze od nowego sezonu, drugi zespół w III lidze i systemowe szkolenie młodzieży takie są założenia na przyszłość słupskiej koszykówki. Nowy klub zagra jako Czarni i również ma mieć barwy niebiesko-czarno-czerwone. Nowy klub...
Pszczelarze z gminy Śmigiel w Wielkopolsce udowodnili, że do zatrucia pszczół doszło w wyniku użycia dimetoatu, czyli środka silnie toksycznego dla owadów, który nie powinien być stosowany przy uprawie grochu i roślin kwitnących.
- Nie ma żadnej świętości - oburza się starsza mieszkanka Bytowa. Jest sąsiadka została okradziona... w kościele, gdy poszła przyjąć komunie świętą. Na ławce zostawiła torebkę z pieniędzmi. Gdy wróciła już jej nie było.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku nieprawomocnie rozstrzygnął głośną sprawę znieważenia na tle narodowym i etnicznym tureckich studentów. Wyrok zabrzmiał: Tego rodzaju obelgi w ogóle nie padły.
Ostatni dzwonek na kupno biletu lotniczego na majówkę w Szwecji. Można też wybrać się na finał Ligi Mistrzów w Kijowie albo zaplanować wakacyjny wypoczynek w Bułgarii.
W kamienicy przy ulicy Grobla 6 w Poznaniu już zakończył się remont jednego z lokali treningowych. Niedługo powinni wprowadzić się do niego nowi lokatorzy. Wspólnota mieszkaniowa ma jednak obawy, a jej przedstawiciele twierdzą, że władze miasta...
Polecam słuchać regularnie niemieckiej muzyki i oglądać filmy w języku niemieckim – zdradza sekret Noel Graf, uczeń I LO w Białymstoku. Właśnie został finalistą 41. ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
Konsultacje społeczne na Łazarzu wywołały bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, rekordowe – jak przyznaje Zarząd Dróg Miejskich. Trzy koncepcje organizacji ruchu proponowane przez miasto znalazły swoich zwolenników i antagonistów, którzy...
Biuro Paszportowe przy ulicy ks. Jakuba Wujka w Poznaniu przeżywa prawdziwe oblężenie. Aż do czerwca nie ma możliwości umówienia wizyty przez internet, a kolejki w poznańskim oddziale są olbrzymie. Już o godzinie 10 na obsłużenie przez urzędników...
Cały czas nie wiadomo, co stanie się z wiatą na dworcu kolejowym w Kościanie, która w listopadzie 2017 roku została wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa wielkopolskiego. Zabytek musi zachować swój kształt, ale wciąż nie wiadomo...
- Osiągnęliśmy porozumienie w 90 procentach - stwierdza liderka Nowoczesnej i ogłasza poparcie dla Krzysztofa Żuka w walce o ratusz. Sam prezydent negocjuje z lewicą. Wyciąga też rękę do społeczników.
W połowie kwietnia ratusz planuje upublicznić projekt kodeksu reklamowego dla Śródmieścia. Ma to być skuteczny sposób na rozwiązanie problemu nielegalnych, a jednocześnie brzydkich reklam. Przynajmniej dla najbardziej zabytkowej części Lublina.
Jedyne w regionie specjalistyczne centrum pielęgnacji stóp.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.