O obecnych relacjach pomiędzy Polską a Komisją Europejską w sprawach sądownictwa rozmawiamy z dr. Michałem Dulakiem, europeistą z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W najbliższych tygodniach w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej planowane jest otwarcie pierwszego w historii na terenie naszego województwa ośrodka transplantacji szpiku dla pacjentów z chorobami nowotworowymi krwi i nie tylko.
Jedną z prób ratowania Instytutu Lecha Wałęsy jest zawiadomienie do prokuratury wysłane przez obecną Radę Nadzorczą ILW o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dwóch byłych prezesów tej fundacji.
Wraca wywołany reformą problem podwójnego rocznika młodzieży szkolnej. W 2019 roku do pierwszych klas szkół średnich jednocześnie pójdą ci, którzy skończyli gimnazjum i ośmioletnią podstawówkę - w sumie ponad 720 tys. uczniów. Czy feralne roczniki...
Z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci znakomitego fotografika-pejzażystyty Pawła Pierścińskiego, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę, przygotowaną przez jego ucznia Sebastiana Bacia.
Od 30 marca obowiązuje nowa taryfa w firmie Engie EC. Od 1 czerwca w mieszkaniach komunalnych i socjalnych wzrosną czynsze. To już czwarta ich podwyżka od 2014 roku. Stawki zmienią się zależnie od wieku budynku i powierzchni mieszkania.
Rozmawiamy z pkmdr. dr. Dariuszem Kloskowskim.
- Strzelamy sobie w kolano – mówi Andrzej Kowalik, kierownik Pasieki Zarodowej im. Jana Dzierżona w Maciejowie. Tu właśnie wdraża się eksperymentalny program, który ma poprawić zdrowie pszczół.
Wreszcie ogłoszono przetarg na budowę nowego Sądu Rejonowego. W podziemnym garażu będzie 90 miejsc dla pracowników. Co z interesantami?
Rok temu sąd skazał Mariana N. z Grudziądza na 4 lata więzienia. Stwierdził, że udzielił 14-latce narkotyku i współżył z nią, ale nie wiedział, ile ma lat. Po apelacji proces wznowiono.
W planach były aż trzy różne monumentalne gmachy. Nigdy nie zrealizowano żadnego z tych projektów. Prawie 80 lat temu zrodził się pomysł budowy „godnego” dla rozrastającej się Bydgoszczy wielkiego ratusza nad Brdą. Wojna uniemożliwiła realizację.
Starsze osoby są na celowniku oszustów, którzy podszywając się pod pracowników rozmaitych instytucji próbują zabrać im pieniądze. Policja prowadzi akcję, podczas której przekazuje seniorom wskazówki, jak się zachowywać, by nie dać się oszukać.
Wszyscy mogą już wygodniej spacerować, a wkrótce dzieci niepełnosprawne będą mogły bawić się na nowym placu. Na Wyspie Młyńskiej trwają prace przy budowie nowego placu zabaw i lokalu gastronomicznego. Od wczoraj są już gotowe wygodne chodniki.
Firma Budimex pilnie szuka zbrojarzy, monterów, drogowców, cieśli, brukarzy i innych budowlańców. Płaci na start 4,7 tys. brutto. Wszystko po to, by zdążyć z budową polderu, który ma być gotowy na początku 2020 roku.
Urzędy szukają pracowników, ale mało atrakcyjne zarobki zniechęcają kandydatów. Nie inaczej jest w Bydgoszczy. Najtrudniej o specjalistów.
Szef resortu zarządził kontrolę w Choroszczy. Pilną! Ale nikt nic o niej nie wie.
20 maja na Rynku Kościuszki odbędzie się Mityng Lekkoatletyczny. Już cztery dni wcześniej restauratorzy będą musieli zwinąć ogródki.
Wykonawca przebudowy wreszcie położył asfalt na ostatnim odcinku jezdni, a dodatkowo przyspieszył tempo prac. Miejscy drogowcy mają nadzieję, że dzięki temu już w tym miesiącu kierowcy pojadą całą szerokością najważniejszej ulicy na Zaodrzu.
Na Opolszczyźnie w pierwszym półroczu ub.r. przyszło na świat 378 dzieci więcej niż w analogicznym okresie 2016 r., ale przyrost naturalny jest cały czas na minusie.
Pojutrze przypada rocznica śmierci profesora Jerzego Vetulaniego. Chciałbym więc przypomnieć Jego sylwetkę, bo był człowiekiem naprawdę nieprzeciętnym.
Ważą się losy budowy nowoczesnej sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. W drugim już przetargu na inwestycję, firmy zaproponowały dużo wyższe kwoty, niż zabezpieczył na ten cel magistrat. Co gorsza, wyższy niż 5 mln euro...
W miastach rządzą deweloperzy. Decydują, co, jak i gdzie będą budować. W efekcie urbanistyka -zagospodarowanie przestrzeni tak by można było w niej żyć, a nie egzystować, przestała istnieć. Nowe osiedla to betonowe sypialnie, w których sąsiad...
Chociaż upadła Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Skarbiec” miała swoją siedzibę na Śląsku, to jej placówki działały też w Małopolsce i na Podkarpaciu. Sprawa dotyczy około 26 tys. klientów. W samym tylko powiecie gorlickim z usług tego...
620 nowych mieszkań miało powstać w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Nadal jednak nic nie wiadomo na temat daty rozpoczęcia ich budowy.
Podczas utwardzania nowego odcinka drogi do przysiółka „Pod Dąbkiem” zniszczono stary fragment trasy. Mieszkańcy są oburzeni, bo budowali ten dojazd za własne pieniądze. Jeśli gmina nie zobowiąże wykonawcy do naprawy szkód, skierują sprawę do sądu.
Dwadzieścia kreacji Christiana Diora oraz innych znakomitych kreatorów mody paryskiej z lat 60., 70. 80., 90. - z kolekcji Adama Leja będzie można podziwiać już od 26 kwietnia przez cztery miesiące na unikatowej wystawie w Centralnym Muzeum...
Prokuratorskie zarzuty usłyszał pewien pijak, który w pierwszy dzień Wielkanocy zaatakował w Lubuskiem ratowników medycznych i zniszczył sprzęt wart 15 tysięcy zł.
Urzędy pracy nie rozwiązały problemu bezrobocia, gdy sięgało ono 20 procent i nie rozwiązują teraz, gdy bezrobocie w województwie łódzkim spadło do 7 procent. Ale cały czas są.
Zaledwie 7 procent wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie łódzkim pod koniec lutego 2018 roku. Była na takim samym poziomie, co w styczniu tego roku. Znaczny spadek widać jednak, gdy porównamy dane rok do roku. W lutym 2017 stopa...
Jak najłatwiej rozliczyć przeznaczony dla nas formularz PIT
Nasyp cukru do pantofli i postaw na parapecie na co najmniej dzień. Absurdalne? Pewnie tak, ale to jeden ze ślubnych przesądów. Ten akurat ma zapewnić pogodę.
Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w piątek 30 marca wyrok zasądzony przez Sąd Rejonowy w sprawie Łukasza M. Mężczyzna został skazany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wypływem alkoholu. Sąd nie przychylił się ani do...
Uratowano dwa stare drzewa przeznaczone do wycinki, przesadzając je na nowe miejsce. To fajna akcja, ale to tylko dwa drzewa. Pod budowę drogi regionalnej wycięto przecież 21 hektarów lasu na odcinku 10 kilometrów...
Przychodzi kobieta do żłobka i pyta, czy może zapisać dziecko. - Za miesiąc urodzę. Im szybciej je zapiszę, tym większa szansa, że maluch dostanie się do żłobka.
We wtorek w siedzibie grudziądzkiego PCK osoby starsze i ich opiekunowie po raz pierwszy mogli skorzystać z porad pracowników Regionalnego Centrum Informacji Senioralnej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.