Od początku wieku liczba mieszkańców Lublina spadła o ok. 20 tys. osób. To tak, jakby nagle opustoszało całe śródmieście. Samorząd chce, aby ten proces się odwrócił.
Języka migowego, dzięki któremu można rozmawiać z osobami głuchymi uczą się w szkole przy ul. Fabrycznej. Pomysłodawcą jest nauczyciel i dziecko niesłyszących rodziców.
Bogusław K. zaatakował piosenkarkę po jej koncercie. Teraz musi przeprosić i wypłacić Magdzie Narożnej zadośćuczynienie pieniężne.
- Część nauczycieli nie chce angażować się w działalność upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych - twierdzi poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski.
Poprawki Sejmu dotyczące prawa łowieckiego są zbieżne z postulatami organizacji prozwierzęcych i ekologów. Zakazują udziału w polowaniach osobom nieletnim, szkolenia psów myśliwskich i ptaków drapieżnych. Myśliwi chcą, by w polowaniach mogły brać...
- Przeżyłem wojnę i czasy, kiedy ten pomnik był stawiany. To nie jest dekomunizacja, tylko straszna pomyłka. Tak nie wolno traktować ludzi, którzy zginęli walcząc o wyzwolenie Polski. Oni nie wiedzieli, jaka ta Polska będzie po wojnie - podkreśla...
Wasylina Kostiak w ubiegłym roku przyjechała do Polski do pracy. W ostatnich miesiącach pracowała w Sulechowie, później Starym Kisielinie Zielonej Górze. W lutym straciła pracę. Kilka dni później dostała udaru mózgu... Teraz wraz z mężem marzą o...
Włóczka, taśma klejąca, wata, kolorowy papier i mnóstwo zabawy. Oto przepis na konkurs z matematyki. Nie wierzycie? Serio! Na dowód mamy dowód zdjęcia i film.
Byliśmy na miejscu, zrobiliśmy przy murach małą wizję lokalną. Wnioski? Przebicie się przez mury to pomysł świetny, jednak w tym momencie przejście będzie miało tylko funkcję skrótu. Bo przy murach nie ma obecnie po czym i po co spacerować....
- Usłyszałam świst, podobno charakterystyczny dla palonych domów – mówi Ewa Mituta. – Jak myślę, że miałabym stąd odejść, to jest mi bardzo smutno.
- Naprawdę nie wiem, jak się zachować. To już kolejny miesiąc, gdy nie otrzymaliśmy należnych nam pieniędzy. Przecież uczciwie je zarobiliśmy - grzmią byli pracownicy babimojskiej firmy, którzy proszą o anonimowość.
- Jeśli to ma być gest w roku wyborczym, to jestem stanowczo przeciw - podkreślił wiceprzewodniczący rady Paweł Giezek. Dyskusja o tym, czy przywracać połączenia kolejowe czy nie była długa i gorąca.
W piątek i sobotę na łamach GLpisaliśmy o zarobkach włodarzy lubuskich gmin i podwyżkach dla pracowników urzędów. Niektórzy czytelnicy ostro skrytykowali zarobki władzy.
- Wystarczył niewielki deszcz i droga zupełnie nie nadaje się do użytku - mówią mieszkańcy Pławia, dokładniej ulicy Krótkiej. Mają problem z dojazdem do swoich posesji. W budżecie nie ma jednak zabezpieczonych pieniędzy na modernizację tego...
We wtorek rozpoczynają się targi absolwent, pracownik MZK uratował życie swojemu koledze, a prokuratura wie, dlaczego na os. Słonecznym przed sklepem zmarł 63-letni mężczyzna. Oto garść krótkich wiadomości z Gorzowa.
Są niemal wszędzie: w parkach, nad Wartą, przy blokach. Śmieci nasze powszednie. W ciągu roku strażnicy odbierają kilkaset zgłoszeń o zaśmieconych punktach w mieście.
- Chcę sprawdzić czy "starszy pan" jest w stanie wspiąć się na tak wysoki szczyt - mówi Lech Flaczyński z Grudziądza. W wyprawie pomoże mu nagroda, którą zdobył podczas festiwalu podróżniczego "Kolosy".
Remont filii bibliotek czy wprowadzenie bibliobusów - takie pomysły na wzrost czytelnictwa ma Sławomir Szenwald, nowy dyrektor biblioteki wojewódzkiej.
Mieszkańcy podkreślają, że w ostatnim czasie na deptaku pojawiło się więcej samochodów. Ich kierowcy nie patrzą na bezpieczeństwo spacerowiczów i stanowią realne zagrożenie. Czy ze zjawiskiem da się jakoś walczyć?
Po meczu z Jagiellonią Białystok już wiemy na jakim poziomie może grać Lech Poznań. Nadal jednak nie mamy pojęcia, ile takich spotkań Kolejorz może jeszcze rozegrać.
- Oby w każdą niedzielę, wolną od handlu, była taka ładna pogoda, jak przedwczoraj. Zyski nam wzrosną, że aż miło - mówią niektórzy właściciele lokali gastronomicznych i ośrodków rekreacyjnych.
Jest pomysł na ożywienie tucholskiego dworca. Gmina czeka na środki, ale dopóki nie ma funduszy od marszałka, już w maju ma powstać centrum zabaw dla dzieci.
W rypińskim szpitalu zachodzą kolejne zmiany. Kompleksowo zmodernizowany został oddział dziecięcy. Ponadto od kwietnia będą przeprowadzane zabiegi okulistyczne.
Budżet Włocławka na 2018 rok z opóźnieniem, ale uchwalony ! I to tuż przed terminem wyznaczonym przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Zapytaliśmy Helenę Kowalewską, jedyną gnieźniankę z tytułem Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, co sądzi o aktualnym konflikcie Izraela z Polską.
Szacuje się, że za około 10 proc. smogu odpowiada transport drogowy. Przesiadka z samochodu do autobusu albo na rower to jeden ze sposobów na ograniczenie zanieczyszczania powietrza.
Prezydent Słupska ponownie odcina się od sugestii, że tworzy nową partię polityczną.
Kilka lat temu kobieta, która była wolontariuszką w Jerozolimie, opowiadała mi o swoim pierwszym wrażeniu: - Zrozumiałam dlaczego Bóg chciał tam zamieszkać. Ja tak nie miałam, byłam rozczarowana, że nie poczułam świętości Ziemi... Piękno i...
Cezary Grabarczyk, łódzki poseł PO i były minister sprawiedliwości, a wcześniej infrastruktury, otrzymał zarzuty nielegalnego zdobycia pozwolenia na broń.
Dwaj policjanci - kierowca i pasażer - mieli uciec z miejsca czołowego zderzenia. Nie udzielając pomocy poszkodowanemu kierowcy. Obaj zostali dyscyplinarnie wydaleni ze służby. A Prokuratura Rejonowa w Puławach pod koniec lutego umorzyła ich...
Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę wieczorem w Centrum Chrześcijańskim „Winnica” w Rybniku. Odbywała się tam uroczystość ślubna 20-letniej rybniczanki i 25-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Gdy para młoda przysięgała sobie miłość na...
Niewiarygodne, ale panią Beatę zwolniono, bo w sklepie z piernikami pozwoliła ekspedientce pracować w rudej bluzce, a innym - cicho słuchać muzyki.
Półtora roku temu jeszcze nie wiedzieli, że będą mistrzami Polski, że przeżyją niezapomnianą przygodę, i że będą dumni ze swojej drużyny. CukierAsy odmieniły życie 30 dzieci chorych na cukrzycę, ich rodziców, rodzin i lekarzy. Historia...
3 marca zmieniły się zasady dotyczące np. refundacji pieluchomajtek, a także sprzętu do monitorowania glikemii i stomii. Dyżur na ten temat cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
W naszym regionie potrzeba 331 urzędników wyborczych. Na razie zgłosiła się jedna dziesiąta. A termin kończy się za kilka dni.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.