- Dzisiaj jest łatwiej wejść w dorosłość. Mamy internet i mnóstwo możliwości – podkreśla Martyna ze„Spoży-wczaka”. - Jest i łatwiej i trudniej - mówi Paulina Borsuk, która zawodowo zajmuje się doradztwem.
Mieszkańcy Granic zbierali podpisy, organizowali spotkania. Nie chcieli, żeby inwestor stawiał fermę indyczą w ich miejscowości i blisko domów. To było ponad rok temu, a spór wciąż trwa i jego końca nie widać...
10 dni festiwalowych i 45 filmów do obejrzenia. Potem burzliwe obrady i werdykt. Tak wygląda praca jurora jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Jak sam mówi, nie byłoby to możliwe, gdyby nie... jego ulubiona kawa.
Rozmowa z prof. Michałem Głowińskim o słowach, które mają straszliwą moc i znów brzmią.
Rozmowa z Władysławem Bibrowskim, tłumaczem, o atmosferze czasu emigracji.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wreszcie wypowiedziała się w sprawie wytwórni mas bitumicznych w Dąbrowie. Wcześniej kilkukrotnie wzywała do uzupełnienia dokumentów. W opinii RDOŚ nie jest potrzebne zlecanie raportu oddziaływania na...
Trudno szukać drugiej tak wstrząsającej sprawy, jak historia z Dębca. Jednak w Wielkopolsce w ostatnich latach dochodziło do różnych rodzinnych tragedii, gdzie znaczną rolę odgrywały zawiedzione uczucia.
Morderstwo i wybuch na Dębcu to jedna z największych tragedii, jakie miały miejsce w ostatnich latach w Poznaniu. Łącznie zginęło w niej pięć osób, zaś 21 zostało rannych. Chociaż władze miasta przypuszczały, że pod gruzami mogła być jeszcze co...
Uczniowie z Kikoła zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy projekt upamiętniający społeczność żydowską w kategorii „Odkrywcy historii”.
Rozmowa z Lechem Raczakiem, uczestnikiem strajków studenckich '68, reżyserem teatralnym i założycielem Teatru Ósmego Dnia.
Producenci mięsa mieli wstrzykiwać w filety z kurczaków wodę z solą i sprzedawać je wytwórcy wędlin. Sprawę bada sąd. Pokrzywdzona firma i oskarżony będą mediować. Jednak przykładów nieprawidłowości przy produkcji i sprzedaży mięsa jest więcej.
Od jutra rozpoczyna się nabór propozycji do festiwalowego programu. Poznamy też temat X Skywaya. Organizatorzy liczą na zgłoszenia z całego świata.
Rozmowa z Arturem Balazsem, prezesem Kapituły Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, byłym ministrem.
Wieczorem pewnego dnia w lutym spotkał się Marek z Zygmuntem przed marketem w Gorlicach. Nie widzieli się przeszło 38 lat, od kiedy Marek opuścił Państwowy Dom Dziecka w Zagórzanach.
- Nie jestem pewien, czy zakopywałem nieżywego psa - przyznał wczoraj w sądzie Sławomir K. Wcześniej zwierzęciu podano środki psychotropowe.
Udział w zorganizowanej grupie terrorystycznej ISIS to najpoważniejszy z zarzutów, jaki usłyszał Mourad T., złapany we wrześniu 2016 roku w Rybniku. 28-letni mężczyzna miał współpracować z ISIS działając m.in. w Rudzie Śląskiej, Rybniku i...
Jarosław C. zamknął byłą partnerkę i ich wspólną córkę w oddzielnych pokojach. Dusił kobietę, aż straciła przytomność, potem skuł kajdankami. Od lat miał ją prześladować.
Miasto Dąbrowa Górnicza podpisało właśnie umowę na przebudowę Parku Zielona. Zajmie się nią firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej, która wykona wszystkie prace za ponad 27,7 mln złotych.
Po zakończonym niedawno festiwalu filmowym w Berlinie głośno było przede wszystkim o Małgorzacie Szumowskiej, która zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia za film "Twarz". Nie każdy wie, że jednym z jurorów festiwalu był Piotr Szczyszyk, na co dzień...
4726 zł brutto - tyle średnio zarabia nauczyciel z Pomorza. Łącznie w ubiegłym roku kalendarzowym pedagogom z naszego województwa wypłacono pensję w wysokości niemal dwóch miliardów zł.
W Radomiu kończy się śledztwo, w którym jest badany wątek opinii psychologicznej przygotowanej przez biegłą Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim, która nie ma dyplomu.
Wyrok dotyczący tragicznego wypadku drogowego w Jarocinie (powiat niżański), w którym zginęła 19-latka, od wczoraj jest już prawomocny. Sąd uznał winę obu oskarżonych, którzy zostawili konającą koleżanką, a sami zacierali ślady.
Wczoraj rano wybuchł pożar przy ul. Zgierskiej w Konstantynowie. Płomienie wydobywały się z garażu. Okazało się, że w środku jest przyczepa, a w niej... zwłoki
Nie ma kobiet nawet wśród czterech zastępców Tadeusza Truskolaskiego. Co prawda kilka lat temu była Renata Przygodzka, ale był to wyjątek potwierdzający regułę.
Swoje święto w województwie obchodzi ponad 608 tysięcy przedstawicielek płci pięknej. Oto nasze panie w statystykach.
Zarząd województwa zatwierdził program rewitalizacji, w ramach którego powstanie m.in. centrum chiroptologii.
- Wygrana rywalizacja z Babimostem podbudowało i pokazała, że ciężka praca nie poszła na marne - mówi 20-letni Jakub Sujkowski, unihokeista reprezentacji Polski i Wilków Sanok, niespodziewanego półfinalisty Mistrzostw Polski.
- Geronimo Viscovich, jak każdy Argentyńczyk, kocha piłkę. To zawodnik, który według mnie powinien grać w wyższej lidze - mówi Szymon Szydełko, trener 3-ligowych piłkarzy JKS-u 1909 Jarosław.
Jest przepis, który mówi, że dzieci, które zamieszkują wspólnie z rodzicami obowiązane są pomagać we wspólnym gospodarstwie domowym. Rozmowa z sędzią Anną Marią Wesołowską, która we wtorek odwiedziła Białystok.
Córka kobiety, która została uratowana z pożaru domu w Podlipiu złożyła oficjalne podziękowania policjantom za uratowanie mamy. Mundurowi uważają, że nie zrobili nic niezwykłego, bo ratowanie życia to ich codzienna praca.
W internecie kwitnie handel hologramami np. do przedłużenia legitymacji studenckich, a także samymi legitymacjami i innymi dokumentami.
W sądach rejonowych w Sanoku i w Lesku zapadły już wyroki dotyczące korupcji, o którą została oskarżona była ordynator oddziału neurologicznego szpitala w Sanoku. Usłyszeli je pacjenci lekarki, których przyjmowała w przychodni i którzy wręczali...
Chociaż przejazd kolejowy w Mogielnicy jest nieczynny z powodu remontu, w poniedziałek policjanci karali mandatami kierowców, którzy się przed nim nie zatrzymali.
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu poseł PO Bogusław Sonik będzie pytał ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę o efekty śledztw dotyczących reprywatyzacji w Krakowie. Postępowania prokuratorskimi objęto przekazanie lub...
Miejsca do pracy, nowa kawiarnia, interaktywne instalacje... tak w oczach - i projektach - uczestników V Biennale Architektury Wnętrz ma wyglądać wnętrze MOS
Czy sądeczanie potrzebują jednostki wojskowej? Zapytaliśmy o to byłego wiceministra obrony narodowej prof. Romualda Szeremietiewa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.