W Słupsku wkrótce rozpocznie działalność nowe Schronisko dla Bezdomnych Kobiet. Jego organizator właśnie kończy prace przygotowawcze. Nowa placówka odpowie na zapotrzebowanie ze strony kobiet poszukujących wsparcia.
Mieszkańcy Zatorza w Słupsku boją się, że inwestycja prowadzona na terenie byłej giełdy samochodowej może spowodować wycięcie drzew, które tam rosły kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Sprawie przyjrzą się urzędnicy odpowiedzialni za ochronę...
Pan Tomasz ze Słupska twierdzi, że nieznani sprawcy regularnie wyrzucają śmieci w lasku w okolicy ul. Rybackiej. Sprawą zajmie się straż miejska.
W kolejnych spotkaniach drugiej ligi siatkarzy, w Żaganiu doszło do lubuskich derbów. Gospodarze dość gładko ograli zielonogórskich akademików. Tempa nie zwalnia lider z Międzyrzecza, który bez straty seta pokonał zespół z Głuchołaz. Orzeł...
Gigantyczne pieniądze na rozwój Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. I to jeszcze w tym roku.
W 2017 roku koszaliński ratusz zbył w drodze przetargu 38 nieruchomości niezabudowanych. Wpływy wyniosły ok. 8 mln złotych.
Ograniczenie szkoły w Sporem do klas początkowych lub przejęcie jej przez stowarzyszenie. Takie rozwiązania proponuje wójt gminy Szczecinek.
Po wrześniowym, ostrym proteście mieszkańców Czernina (gm. Dygowo), inwestor planujący uruchomienie tam fermy bydła już w październiku miał się spotkać z zainteresowanymi i odpowiedzieć na mnożące się pytania.
Posłowie zapewne wyrażą zgodę na zatrzymanie i aresztowanie Stanisława Gawłowskiego. List prezesa PiS nie pozostawił wątpliwości, jak parlamentarzyści powinni się zachować.
Ferie w pełni. Wierzę, że pierwszy semestr zakończył się sukcesem i wszystkie dzieciaki odpoczywają teraz pełną gębą na zimowiskach, a może i na egzotycznych letniskach.
UAM przymierza się do sprzedaży Domu Studenckiego Jowita przy rondzie Kaponiera mówiąc, że remont budynku jest nieopłacalny. Architekt miasta chce wyburzenia wieżowca, władze miasta deklarują otwartość na dyskusję w tej sprawie. Architekt miasta...
Jutro komisja edukacji sejmiku ma zająć się pomysłem połączenia bibliotek pedagogicznych i centrów kształcenia nauczycieli w regionie. Sprzeciwiają się temu ich pracownicy.
Białystok, po odzyskaniu w 1919 r. niepodległości, zalany wprost został nielegalnym alkoholem. Fabryczki z podrabianą gorzałką działały na szeroką skalę na ulicach Kijowskiej i Sosnowej
Zapadła się ziemia nad szambem znajdującym się przy placu zabaw w Gurowie. Do środka wpadł pracownik gminy, który na miejscu pojawił się, by zabezpieczyć teren. Mieszkańcy twierdzą, że zarządca powinien wcześniej zadbać o zabezpieczenie miejsca.
Szymon Piotr Warszawski w roli Eberharda Mocka stworzył postać bliską powieściowemu pierwowzorowi. Łukasz Palkowski wyreżyserował spektakl według książek Marka Krajewskiego
Z unijnym Trybunałem Sprawiedliwości dotąd żadne państwo nie wygrało. PiS wycofało się z wycinki puszczy, premier Węgier musiał zrezygnować z części zmian w konstytucji. A prezes Kaczyński mówi, że żadnego arbitrażu w trybunale nie będzie.
Sprawom rent rodzinnych poświęcony był nasz ostatni dyżur. Na pytania Czytelników odpowiadała Paulina Farbicka-Żywica.
Najskuteczniejszym sposobem na przyciągnięcie kandydata jest wyższa pensja. Wiedzą też o tym pracodawcy i przedsiębiorcy, którzy szukają załogi za pośrednictwem urzędu pracy.
Budowa mieszkań przez spółkę Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe jeszcze nie rozpoczęła się. Co się dzieje? Najbardziej zaawansowane są przygotowania do budowy przy ul. Stodólnej.
Gdy kończyła się pierwsza wojna światowa, Niemcy były ogarnięte rewolucją. Siłą rzeczy objęła ona również Pomorze, w tym Chełmżę.
Na jednym z białostockich balów w 1927 roku zbierano pieniądze na lotnisko. Balowano w Pałacu Branickich i na fajfach w hotelu Ritz.
Po śmierci możemy podzielić się każdym narządem i tkanką - mówi prof. Beata Naumnik.
Jak poprawić sytuację związaną z największą bolączką polskiej i podlaskiej transplantologii dyskutowano w piątek w Białymstoku.
Zmienne pogody sprzyjają zachorowaniom. Poza typowymi infekcjami, zdarzają się przypadki grypy i zachorowań grypopodobnych. Od października ubiegłego roku na terenie Radomia i powiatu zgłoszono ich już ponad 37 tysięcy.
Rozmowa z Jarosławem Janczewskim, historykiem amatorem, numizmatykiem, posiadaczem największej na świecie kolekcji medali z wizerunkiem króla Kazimierza Wielkiego.
Po blisko 50 latach życia w cieniu tamy, o której mówi się, że grozi katastrofą, mieszkańcy wreszcie odetchnęli z ulgą. W 2020 roku miałaby się rozpocząć budowa drugiego stopnia na Wiśle. Jej powstanie chcą zablokować ekolodzy i zapowiadają, że...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.