Jedynie promil wizyt odbywa się po elektronicznej rejestracji - wynika z kontroli NIK. - System zadziałał właściwie, to kontrola była przedwczesna - komentuje Urszula Arter z urzędu marszałkowskiego.
Z Bogdanem Borusewiczem, wicemarszałkiem Senatu i wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, rozmawia Jarosław Zalesiński
Bezrobocie spada w rekordowym tempie. W ciągu roku liczba osób pozostających bez pracy zmniejszyła się w województwie lubelskim o prawie 14 tysięcy. Właściciele firm skarżą się, że coraz częściej brakuje rąk do pracy.
W Chojniczance niebawem rozpocznie się gruntowna przebudowa. Zamiany nastąpią w szatni, ale także w klubowej infrastrukturze.
Kilka dni temu Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło tzw. rejestr pedofilów, który w praktyce jest wykazem osób, które dopuściły się gwałtów (w tym na nieletnich) i innego rodzaju przemocy na tle seksualnym. Często były to czyny dokonane ze...
Policja przyjechała do mieszkańca Chełmna i wepchnęła do radiowozu tylko dlatego, że ma pecha nosić nazwisko poszukiwanego przestępcy.
O propagandzie, rewolucji, pustym miejscu przy wigilijnym stole, disco polo i sztuce, która cały czas musi przekuwać nadymane balony - mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Już dawno korona w Polsce nie wywoływała takich emocji jak „Korona królów”. Pierwszy od lat serial TVP z Kazimierzem Wielkim w roli głównej skonsternował nawet prawą stronę, która z wielką nadzieją czekała na tę „narodową” produkcję.
Maleńka Ania jest grzecznym i pogodnym dzieckiem. Lekarze przewidywali, że przyjdzie na świat 27 grudnia, ale ona wolała poczekać do nowego roku. Jej rodzice - Svitlana i Dmytro - przyjechali do Torunia latem 2016 roku. I na razie planują u nas...
Nasze hospicyjne dzieci sprawiają, że człowiek próbuje żyć mniej egoistycznie; jakoś tak wewnętrznie łagodnieje. I wychodzi im naprzeciw - mówi lekarz pediatra Małgorzata Musiałowicz z Hospicjum Domowego Alma Spei.
Z posłem Marcinem Horałą, pełnomocnikiem PiS ds. wyborów samorządowych na Pomorzu, rozmawia Ewa Andruszkiewicz
W nowy rok weszliśmy w Toruniu z różnistymi nowinkami. Choćby tą, że wprowadzono nowe rodzaje biletów za przejazd miejskimi autobusami i tramwajami oraz obniżono ceny niektórych już istniejących.
Wierzący i niewierzący. Bez względu na wiek, pochodzenie czy wykształcenie. Bo Bóg jest dla wszystkich - jak głosi hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Monarchowie wraz ze swoim orszakiem w ciągu niespełna dziesięciu lat „podbili” prawie 700...
Bydgoszcz raczej nie wyprowadzi ograniczeń dla pojazdów spalinowych. Miasto zamierza kupić elektrobusy, które jeździć będą w centrum.
We wsi podejrzewają, że zaplątali się w jakieś podejrzane interesy. – To nieprawda. Nie mamy żadnych długów, sporów o ziemię, żadnych dziwnych interesów – mówią Steinowie. – Podpalił nas ktoś miejscowy!
Na opolskiej porodówce w 2017 roku urodziło się 3239 dzieci, o 258 więcej, niż rok wcześniej.
Przynajmniej 25 groszy musimy zapłacić od stycznia w sklepach za jednorazowe torebki foliowe. Także tam, gdzie dotąd otrzymywaliśmy je za darmo.
Jak się potoczy spór o dwie ulice na Kapuściskach, „zdekomunizowane” przez wojewodę, a ponownie „skomunizowane” przez Radę Miasta? Nie napiszę, że bardzom tego ciekaw, bo jestem niemal pewien, jak to będzie wyglądało.
Słynna aktorka Jane Fonda skończyła niedawno 80 lat. W ciągu swojego burzliwego życia była modelką i ikoną seksu, aktywistką i skandalistką. Musiała też uporać się z własnymi demonami.
Uświadomiłem sobie, że słuchając homilii i kazań, niezmiernie rzadko słyszę cokolwiek na temat hejtu. Duszpasterze nie mówią, że jest to zachowanie niemoralne i grzeszne. A powinni - mówi ks. prof. Wiesław Przyczyna, członek Prezydium Rady Języka...
Nowy rok, nowe plany i marzenia. Czy lubelskie gwiazdy mają postanowienia noworoczne i czy udaje im się je spełnić?
Drogówka w województwie śląskim ma nowe fotoradary, a dokładniej nowoczesne wideorejestratory. To laserowe mierniki prędkości, wyposażone w celownik optyczny, umożliwiające zapis rejestrowanego obrazu.
Polskie i bydgoskie firmy zbrojeniowe robią, co mogą, żeby zaistnieć na rynkach krajowym i zagranicznych. Ale jeśli nie zerwą z przeświadczeniem o własnej wielkości , uzależnieniem od MON i nie przestaną pracować jako podwykonawcy zachodnich...
Pożar, który zniszczył kamienicę przy ul. Św. Trójcy, powstał w mieszkaniu ADM – dowiadujemy się nieoficjalnie. Jak spółka dba o własne mienie?
Jutro Święto Trzech Króli, a to znaczy, że sklepy będą zamknięte. Wkrótce będzie więcej takich dni. Od marca handlowa jest tylko co druga niedziela. Jeśli więc nie zakupy, to co?
To niebywałe, ale w tym sezonie narciarze omijają Czantorię, niegdyś jeden z najpopularniejszych w Beskidach ośrodków narciarskich. Na razie nie da się w nim jeździć, bo nie ma śniegu i nawet nie wiadomo, kiedy będzie.
Marcin Zasada prezentuje: Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was
Pierwsze odcinki serialu TVP „Korona królów” wzbudziły ogromne kontrowersje. Tymczasem wygląda na to, że niespecjalnie jest o co kruszyć kopie. Cykl ma swojego wyraźnego adresata, którego może „kupić”
Nikt nie ma wątpliwości, że ofiary rzezi wołyńskiej z czasów II wojny światowej należy uczcić. Jednak, czy pomnik, który miałby stanąć w Porcie Drzewnym, im nie zaszkodzi? Rozmawiamy o tym z prof. MARIĄ LEWICKĄ, psychologiem.
To minister pracuś - mówi o Krzysztofie Jurgielu posłanka Bernadeta Krynicka. Po Trzech Królach okaże się, czy szef podlaskiego PiS zachowa rządową tekę. Ponoć pewną posadę ma za to wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński
Co to jest ekologia? To jest taka nauka, dzięki której bogaci stają się jeszcze bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. Tę cokolwiek nową definicję potwierdzają pierwsze doświadczenia po wprowadzeniu opłaty recyklingowej za torebki foliowe.
Przez 60 lat Polacy nie mieli wolnego w święto Trzech Króli. Przez ten czas o wielu zwyczajach zapomniano. Ale wystarczyło kilka lat, by pojawiły się nowe. Dziś trudno wyobrazić sobie ten dzień bez kolorowych orszaków
Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiedział, że rozpocznie aż 23 inwestycje drogowe. Ich łączny koszt to 187 milionów złotych.
Pochodził z Magdeburga i był mechanikiem. W czasie wojny Horst Hesse był dwukrotnie ciężko ranny. Kiedy dostał od Amerykanów propozycję współpracy, zgodził się, a potem poszedł do Stasi i jako podwójny agent szkodził Jankesom.
Na Kociewiu jeszcze kilka lat temu na wynajęcie pani do sprzątania mógł sobie pozwolić bogaty przedsiębiorca. Dziś sięgają po nie również przeciętne rodziny.
Nie był utalentowany, tak jak sądził, ale na pisarza miał zadatki. Wytrwały, mimo że skazany uczyć się na własnych błędach - mówi Marcin Wroński o samym sobie sprzed 25 lat.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.