W jaki sposób Kościół współpracuje z prokuraturą przy wyjaśnieniu pedofilii wśród księży? Szef kościelnej komisji odmawiał złożenia zeznań.
Piwniczne zakamarki zwykle kryją domowe wiktuały. W piwnicach Artusa również znajdziemy smakowite kąski: literaturę, sztukę, filozofię.
Rozmowa z Henrykiem Taczyńskim, szefem firmy „Taczbud” o kulisach wstrzymania budowy schroniska dla zwierząt.
To stało się między świętami a Nowym Rokiem. Po kilku tygodniach samotnej pracy Marian Rejewski pokazał przełożonym pierwszą odszyfrowana niemiecką depeszę.
Rozmowa z Grzegorzem Raukuciem, prezesem firmy Dr. Bee, dzierżawiącej zakład upadłej Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów Słowianka w Szczecinku.
Po 1989 roku polska armia przechodziła nieustanną restrukturyzację. Likwidowano garnizony, rozformowano całe dywizje. I co z tego mamy?
Wrocławscy policjanci testują kamery na mundurach. Ma je m.in. drogówka. Niektóre interwencje nie mogą być nimi nagrywane. Prawo nie pozwala
To jest opowieść o winie i o godzeniu się ze stratą. Każdy ją zna - mówi Mariusz Treliński.
Miasto znów szuka firm, które zajmą się budową Muzeum Pamięci Sybiru. Choć siedziby wciąż nie ma, pamiątek związanych z zesłaniami Polaków na Wschód przybywa
Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne można by przypisać kierowcy. Ten mógłby zyskać gdy ma „na stanie” więcej niż jedno auto.
Wyższych pensji o 15 proc. od stycznia i pakietu osłon dla nauczycieli żądają związkowcy z ZNP.
Do 100 sekund mają trwać filmy w wyjątkowym konkursie, który organizuje „Głos Wielkopolski” na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w 2018 roku.
Ciężkie, impregnowane olejem skafandry zastąpił lekkimi kurtkami, które przebiły się do codziennej mody. Jeden z ich sztandarowych modelów w różnych wariacjach produkowany jest do dziś.
Na Wigilię ryby z jeziora Gruszka i racuchy. Była i słoma leżąca w izbie do drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Potem stawała się wyściółką miejsc, gdzie kury wysiadywały jaja.
Głęboko wcięta w ląd, prawie niewidoczna zatoka na wyspie, której sercem jest bajecznie żółta plaża. To filmowe miejsce, kiedyś zagubione na Morzu Andamańskim, dziś roi się od turystów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy startuje w niedzielę 14 stycznia. Będzie to 26 finał. W naszym mieście imprezy ruszą kilka dni wcześniej.
Godło z londyńskiej siedziby polskiego rządu na uchodźstwie zajmuje dziś honorowe miejsce w głubczyckim muzeum. Jego losy związane są z premierem Stanisławem Mikołajczykiem i Władysławem Zarembą, ludowcem spod Baborowa.
Wstają rano, idą do pracy na niemal cały dzień, po czym wracają do domu, by pobyć z bliskimi. Od sąsiadów i innych osób wyróżnia ich „jedynie” stan konta. Taki stan, który pozwala na życie luksusowe.
Felieton Krzysztofa Szubzdy.
Przy okazji 56. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców podsumowujemy rok 2017 w lubelskim sporcie. Jaki on był dla kolarstwa?
Białystok we wrześniu 1939 r. stał się swoistą Ziemią Obiecaną dla różnych rozbitków. Ukrywali się tu artyści uciekający przed śmiercią z rąk Niemców. Azyl znajdowali też komuniści, m.in. Władysław Gomułka.
Felieton Grzegorza Żochowskiego.
Nie mogłam pozostać bezczynna - tak o tym, co robiła w czasie II wojny światowej po latach pisała Helena Pawluk z domu Błeszyńska.
Mroczna strona miasta. Każda dzielnica w przedwojennym Białymstoku miała zwykle pokaźną gromadkę wybijających się chojraków, skorych do wszelkiej rozróby.
Władysław B. z Czeremchy, podejrzany o zabójstwo Bazylego Wiszenki, według sądu okręgowego musi trafić do aresztu. Grozi mu nawet dożywocie.
Dziś jej mama marzy, by córka zaczęła gryźć. Założyła portal, który ma dawać siłę innym rodzicom.
To nie zagadka jest najważniejsza w „Grzechu” Maxa Czornyja, a mroczny klimat miasta, w którym w świąt popełniane są makabryczne morderstwa. Do Marcina Wrońskiego i Ludwiga Thora dołączył kolejny autor kryminałów z Lublinem w tle.
Nie ma chyba kościoła, w którym nie byłoby szopki bożonarodzeniowej. Niektóre są monumentalne. W niektórych parafiach są także stajenki z żywymi zwierzętami
W Polsce już były gotowe projekty ustaw zakazujących in vitro. Ale kobiety na to nie pozwoliły. Zorganizowały Czarny Protest. I ja zakładam, że później też kobiety na to nie pozwolą - mówi ojciec polskiego in vitro prof. Marian Szamatowicz
Łączy ich wiele. Zawód, bo dorosła część rodziny Nicponiów to lekarze. Pomoc ludziom starszym, bo to ważna misja neurologa. I zamiłowanie do muzyki, bo każdy w tej rodzinie gra na czymś lub śpiewa.
Bóg chce nas posłać, żebyśmy rechrystianizowali Europę - mówi ksiądz Michał Misiak, który pojechał z misją ewangelizacyjną do Szwecji
Wolałbym, żeby politycy, i ci z Ameryki, i ci z Polski, mniej gadali o Bogu. Tak po wizycie w Polsce Donalda Trumpa napisał na swoim blogu ks. Kramer. O wzywaniu Boga na daremno pytamy etyka, księdza i socjologa
W Wenezueli na stole musi być hallaca, w Nigerii dania z owoców chlebowca w Japonii - osechi. W Lublinie studiują ludzie z całego świata, pytamy, jak wygląda ich Boże Narodzenie.
Przy okazji 56. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców podsumowujemy rok 2017 w lubelskim sporcie. To były ciężkie miesiące dla lubelskiej piłki nożnej.
Mieszkają w polonezie caro podróżując przez Afrykę. Śpią na dachu auta w specjalnym namiocie, w przyczepce wiozą prysznic, pralkę i kuchnię. Bełchatowianin Piotr Hałaszkiewicz udowadnia, że wystarczy pasja i ciekawość świata, aby podróżowanie nie...
Udało się skupić pracowników i studentów wokół idei tworzenia wydziału elitarnego - mówi Andrzej Seweryn.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.